Septembar 19, 2024, 05:17:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Trening i astma ?!?  (Pročitano 7379 puta)

Van mreže jaja123

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Trening i astma ?!?
« poslato: April 25, 2006, 12:28:55 pre podne »
Da li je ikako moguće uz dodatni oprez trenirati ako imate problema sa alergijskom astmom? Ima li neko iskustva sa tim problemom ?
Pojedini lekari pominju rizik opterećenja srca... :?

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #1 poslato: April 25, 2006, 06:03:34 pre podne »
ja imam alergijsku astmu , bronhijalnu i treniram od '92 i nista mi ne fali cak mi je super i napad nisam imao od svoje 7 godine , ali zavisi koliko si bolestan

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #2 poslato: April 25, 2006, 09:01:40 pre podne »
Citat: Markoni
ja imam alergijsku astmu , bronhijalnu i treniram od '92 i nista mi ne fali cak mi je super i napad nisam imao od svoje 7 godine , ali zavisi koliko si bolestan


Da kucnemo u drvce.Imam ortaka koji isto tako trenira i takodje ima alergijsku astmu,sto ti kazes sve zavisi koliko si bolestan,ali ovaj trenira punom parom. :onfire:
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #3 poslato: April 25, 2006, 09:22:09 pre podne »
Citat: t1000
Citat: Markoni
ja imam alergijsku astmu , bronhijalnu i treniram od '92 i nista mi ne fali cak mi je super i napad nisam imao od svoje 7 godine , ali zavisi koliko si bolestan


Da kucnemo u drvce.Imam ortaka koji isto tako trenira i takodje ima alergijsku astmu,sto ti kazes sve zavisi koliko si bolestan,ali ovaj trenira punom parom. :onfire:


pa ja kao manji nisam mogao da se pomerim , cim malo potrcim ja bi se zadihao , pa ako je u tom stadijumu tesko da ce moci da vezba

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #4 poslato: April 25, 2006, 09:37:35 pre podne »
Citat: jaja123
Da li je ikako moguće uz dodatni oprez trenirati ako imate problema sa alergijskom astmom? Ima li neko iskustva sa tim problemom ?
Pojedini lekari pominju rizik opterećenja srca... :?


naravno da je moguce govorim iz licnog iskustva.... poseti lekara, neka ti ispita srce pod opterecenjem i dogovori se s njim i onda samo napred...jer, jedna od veeelikih gresaka kod asmaticara, narocito takvih kao ti, jeste da smanjuju fizicku aktivnost i onda sledi citav niz problema, ali da ne davim ...kod lekara pa u gym i kao i svaki drugi pocetnik pocnes od pocetka lagano,pravilno, naucis pokrete, disanje, oseti koliko se umaras .... samo oprezno i umereno i ne moze da skodi

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #5 poslato: April 25, 2006, 09:40:43 pre podne »
mene je sokobanja spasila , do 7 nisam mogao da se pomerim a tamo od 10 godine trcao sam kao lud

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #6 poslato: April 25, 2006, 09:53:39 pre podne »
Citat: Markoni
pa ja kao manji nisam mogao da se pomerim , cim malo potrcim ja bi se zadihao , pa ako je u tom stadijumu tesko da ce moci da vezba


Hvala bogu,za sada je sve ok,sad,mozda i ne pominje da ima ponekad napade (bilo kakve),jedino mozda,vidis,nikad se ne zadrzava puno u teretani (nikad vise od sat vremena).Mozda decko ne prica drugima da je imao napade od skora,samo nam je dao do znanja da je imao tih problema-sto je opet sa njegove strane normalan gest.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #7 poslato: April 25, 2006, 09:57:59 pre podne »
zajebana je astma mora da se pazi , i ja se pazim , posto sam alergican na dim cigareta cim vidim nekoga da pusi ja pobegnem ili ga izbacim , ne treba se igrati sa njom , ako hoces da si zdrav a asmaticar si bas moras da vodis racuna a narocito oni koji imaju alergijsku astmu a reaguju na vise alergenata (kao i ja)

Van mreže jaja123

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #8 poslato: April 25, 2006, 11:14:50 pre podne »
He, blesavi ste 100% !
Sinoć sam postavio temu i već danas... šta ima da vidim...raspisali ste se ko pravi. Hvala svima koji su se oglasili.
Da pojasnim, imam 30 god. i trenirao sam u srednjoj školi. Imam telo koje je neverovatno sklono razvoju tako da sam za par meseci napravio od sebe čudo-nisam mogao da se prepoznam; i to bez ikakve hemije! Tada nisam imao problema sa astmom; ona je usledila '99 u ratu!!!
 Sada se umaram (krene blagi napad) pri svakom dužem pešačenju pod opterećenjem (usponu) tako da ne bih nikako mogao da treniram bez predhodne upotrebe Ventolina ali me interesuje da li je i u tom slučaju rizično trenirati iako su ti pluća nasilno 'otvorena'. Ipak ću se posavetovati sa nekim lekarom; samo sam hteo da vidim da li je neko u sličnoj poziciji pa da imam bar neke smernice. U svakom slučaju ne bih išao na neke vrhunske rezultate - samo maaalo da se povratim, skroz sam 'kalirao' ko neuhranjeni pevac, hehe.
Hvala još jednom svima i veeeliki pozdrav!
Nik

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #9 poslato: April 25, 2006, 11:55:33 pre podne »
zato ej ovaj forum najbolji!!!!!!!!!!!..stay tuned

Van mreže Lonsdale

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #10 poslato: April 25, 2006, 06:28:36 posle podne »
Ja takođe imam alergijsku astmu, i često nakon trčanja ili brzog pešačenja uzbrdo moram da uzmem Ventolin. Međutim nikakvih problema sa treningom nisam imao a i od dizanja tegova se nešto preterano ni ne zadišem. Od cardia ok, ali ni sa biciklom nisam imao problema dok trčanje kako kad. Šta više nadam se da ću uz vežbu i to da prevaziđem.

Van mreže priest

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
  • teška kura!!!
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #11 poslato: April 25, 2006, 06:33:29 posle podne »
vec sam govorio u drugom postu vezanom za imunitet da sam imao astmu i jos je imam samo sto samju sada skrio da vise nemoze izaci
teretana mi je u mnogom pomogla pa tako i u tome
uz naravno ventolin i becotide :wink:

Van mreže Zevs

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #12 poslato: April 27, 2006, 06:26:08 pre podne »
evo i ja da se prikljucim asmaticarima!I sam sam asmaticar,a kao klinac sam primao nesto najteze,hormonske inekcije kada dobijem napad-urbazon,jer nista drugo vise nije delovalo,cak par puta kada sam imao napad doktori hteli da naprave onu rupu na vratu da se neugusim,ali na svu srecu NISU!Stalno su mi dokt. govorili nemoj ovo,ono...kao da sam bio u karantinu!!!E onda nastupam ja....Poceo sam da treniram od svoje 14god. i nisam prestajao do sada i perfektno se osecam,samo sport bilo koji,mada je za to najbolje lagano trcanje,jacanje pluca,plivanje.....a kada porastete GYM  :twisted:
Pozdrav,banditima sa pumpicama

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #13 poslato: April 27, 2006, 06:29:54 pre podne »
Citat: Zevs
evo i ja da se prikljucim asmaticarima!I sam sam asmaticar,a kao klinac sam primao nesto najteze,hormonske inekcije kada dobijem napad-urbazon,jer nista drugo vise nije delovalo,cak par puta kada sam imao napad doktori hteli da naprave onu rupu na vratu da se neugusim,ali na svu srecu NISU!Stalno su mi dokt. govorili nemoj ovo,ono...kao da sam bio u karantinu!!!E onda nastupam ja....Poceo sam da treniram od svoje 14god. i nisam prestajao do sada i perfektno se osecam,samo sport bilo koji,mada je za to najbolje lagano trcanje,jacanje pluca,plivanje.....a kada porastete GYM  :twisted:
Pozdrav,banditima sa pumpicama


isti slucaj kao i ja  :wink:

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Trening i astma ?!?
« Odgovor #14 poslato: April 27, 2006, 10:50:28 pre podne »
i ja i ja i ja