Septembar 19, 2024, 02:48:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc za pocetnika well&active  (Pročitano 2127 puta)

Van mreže Black dragon

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Pomoc za pocetnika well&active
« poslato: Oktobar 05, 2008, 11:38:36 posle podne »
pozdrav idem u teretanu vec oko 6 meseci i evo sad sam resio uzimati proteine i ovo mi je majka donela iz Beca pa vidite ako mozete
po sastojcima koliko je to dobro da dobijem misicnu masu i da li treba da pijem vise vode kada ovo pijem

Ovo je na Nemackom ali milslim da ce te razumeti

Valeurs nutritionnelles

Brennwert  39g
Einweis (proteina) 17g
Kohlenhydrate(ili ti glucides)  17g
davon zucker 17 g
fett 6.3g
davon gestattigte fettsauren 3.0 g
Ballastsoffe 0,4g
nartium 0,2g
l-carnitin 100mg


AMINOACIDI

isoleucin 5,6g
leucin 9,6g
lysin 8,2g
Methionin 2,5g
Phenylalalin 4,4g
threonin 5,1g
Tryptophan 5,1g
valin 6,4g
arginin 3,0g
cystein 1,0g
histidin 2,4g
tyrosin 4,3g
alanin 3,5g
Acide aspartique 8,3g
acide glutamique 19,3g
Glycin 1,7g
prolin 8,1g
serin 5,3 g


napomena da seam neke nazive napisao na drugim jezicima koje sam smatrao da su slicniji nasim terminima,
Imam 17 god i 70 kila,,,,,zanima me vase misljenje o svemu ovome
*ovo su vrednosti po porciji koja je po upustvu 3-4 supene kasice u casu mleka sa masti do 1,5 (misli se na mleko.

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Pomoc za pocetnika well&active
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 06, 2008, 10:59:55 pre podne »
Ovo je kao neki geiner... Misim da necje da ti shkodi ali nije najbolja opcija koja postoji... Ali u cilju dobijanja chiste mase koncentrishi se vishe na ishranu a ne toliko na suplemente...

Van mreže Black dragon

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc za pocetnika well&active
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2008, 11:56:25 pre podne »
hvala na odgovoru ;D,,, ali odmah da bude jasno ja hocu Misicnu masu a na ovom napitku pise Proteine drink, negde sam cuo da treba da pijem vise vode da bi se voda zadrzavala  u misicima, evo da pitam strucnjake da li je to tacno? smatram da je ovaj forum najstrucniji po tom pitanju i da necu nigde dobiti tacnije odgovore nego od vise ljudi koji se time bave pozzzzzz.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Pomoc za pocetnika well&active
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 06, 2008, 12:19:00 posle podne »
Ja bas i ne razumem nemacki, ali ako je ono gore 17g secera...to sigurno nije najbolji izbor. Imas ovde po forumu vec neke odgovore na tu temu zasto su druge varijante bolje, tj. zasto je bolje kupovati odvojeno proteine, dextrozu, glutamin, maltodex i sl..

Ne znam zasto ti majka donosi iz Nemacke, jer ako pijes koliko bi i trebao- to jedno pakovanje ti nece trajati ni mesec dana...Mnogo bolja opcija je da uzmes kintu od majke, pa da ovde u zemlji kupujes suplemente. Imas veliki izbor kvalitetnih.

U BB voda se pije iz mnogo razloga, a u tvom slucaju sigurno nije da bi se zadrzavala u misicima. Svakako, ako povecas unos proteina, trebas povecati i unos vode...I temu o vodi, cini mi se ima na forumu.

Pozz

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Pomoc za pocetnika well&active
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2008, 03:40:45 posle podne »
jel ti je kutija u kojoj je pakovan ovaj protein skroz kao neka velika konzerva? iznutra aluminijumska kao folija? u stvari nebitno... ali cini mi se da znam koja je firma u pitanju i mogu ti reci da je to cista zajebancija , ko sto rece buldog kupi pravi protein kod nas ... iz nemacke je nekada broj 1 bio Multipower i stvarno su imali dobre proteine...koncentrate u to vreme kao i aminokiseline i sve ostalo... a ovo ti je nesto tipa losa domaca radinost kao sto od nas uvajuju belvit nee proteine surutke sta vec...

Van mreže edrod

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Pomoc za pocetnika well&active
« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2008, 12:24:37 posle podne »
prvo pozdrav svima.zanima me par odgovora ako bi mogao da dobijem od nekoga ko je upoznat sa stvarima.imam 185 visine i 74kg.poceo sam da vjezbam prije 8 mjeseci i ima tu nekih rezultata ali nisam bas zadovoljan.prije svega me interesuje masa.zanimame isto koji dodatci su najbolji za to,citao sam puno o kreatinu,i dali se upotrebljava zajedno sa proteinima.uopste neznam o ovome puno pa da mi neko objesni sta treba uzimati u kojim kolicinama razmak izmedju treninga(radim posao relativno fizicki naporan).i naravno  za svaki proizvod bi zamolio savjet sto se tice proizvodjaca i puno ime da mogu da ga nadjem.