Septembar 20, 2024, 12:27:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Da li je ovo znak da treba odmoriti od treninga? Ili je do "dijete"?  (Pročitano 3636 puta)

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Da li je ovo znak da treba odmoriti od treninga? Ili je do "dijete"?
« poslato: Oktobar 20, 2008, 09:42:26 posle podne »
Dakle, kada odradim neko ponavljanje neke vezbe, misic se jedva otpusti da mogu sledeci put da uradim, osecam kao da mi je krv napunila misic ali da nece da izadje. Verovatno je nekima to i cilj, ali meni to stavra neki neprijatan osecaj zategnutosti a i kada upadnem u to stanje ne mogu puno puta nista da dignem. Jeli to znak da je telo umorno i da mu treba odmor od treninga , i moze li se to prebroditi unosenjem neke hrane?

Procitah da kostunjavo voce ima te kiseline koje su bitne pa sad jedem orahe, bademe i lesnike ko veverica :)
Odmorio sam nedelju dana i pojacao ishranu, pa sad opet krecem na treninge.

Moze li biti da je do "dijete"? Pod dijetom mislim da nisam na dijeti da se izgladnjujem, jedem sve kao i pre, samo u manjim porcijama vise puta, manje hleba, vise voca i salata posto hocu da smrsam, nije mi bitna masa toliko sada ...

Smara me taj osecaj jer kad dodjem takav na trening ne mogu nista da odradim kako treba, a cesto mi se javi i tremor, onako kao slabo tresenje misica na rukama i osecam da ne bih mogao da dignem ni pero, i onda cesto ne odtreniram kako treba, pa dosta razmisljam sta bi to moglo da bude pa sam zato malo i konfuzan po tom pitnaju, ako je neko shvatio sta sam pitao bio bih zahvalan na odgovoru :)


EDIT: taj tremor mi se desi ako se zagrijavam na vreci recimo, posle 10 minuta izgubim svu snagu iz ruku (imam snage da lupam vrecu, ali nemam snage da dizem tezine, bar mi je osecaj u rukama kao da nemam snage, kada se primoram, dignem), mozda nemam kondicije za vrecu pa da izbacim takvo zagrevanje ili je i to povezano sa "dijetom" ili premorom?
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2008, 09:46:01 posle podne lksndr »

Spartak

  • Gost
Odg: Da li je ovo znak da treba odmoriti od treninga? Ili je do "dijete"?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2008, 11:50:49 posle podne »
ako si na dijeti, to bi moglo biti uzrok gubljenu snage,naravno nizak unos UH....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li je ovo znak da treba odmoriti od treninga? Ili je do "dijete"?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 21, 2008, 11:09:29 pre podne »
veoma gresis pri djeti verovatno.....sto moze i ne mora da bude uzrok ovoga o cemu govris,mada je prilicno nejasno sta se tebu u stvari desava...

jer u jednom delu pricas o lupanju u vrecu dok u drugom govris o tome kako nemozes da podezies tezine ili sta god vec da radis....
jednostavno..jedno sa srugim ne ide,cak i da si chak norris trening sa tezinskskim opterecenjem treba da se razdoviji od bilo koje druge vrste treninga a pogtovo od vrste treninga gde se misicna vlkna naglim pokretima ajd da kazem izduzuju,dok si sa tezinskim oterecenjem radio poptuno suprotonu stvar tj bukvalno si sabijao misicna vlakna..

sve u svemu..nisi u opste napisao kako se hranis...pod 1...

pod 2...sve mi se cini da u stvari ceo taj osecaj dolazi ti iz glave tj da si prilcno opterecen i da tesko ponosis bilo kakav oblik dijete

Van mreže malojaci

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Da li je ovo znak da treba odmoriti od treninga? Ili je do "dijete"?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 21, 2008, 11:13:47 pre podne »
Molio bih da ipak ne uplicemo Chucka Norrisa u citavu pricu,mogao bi se naljutiti. :))))

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Da li je ovo znak da treba odmoriti od treninga? Ili je do "dijete"?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2008, 02:13:03 posle podne »
veoma gresis pri djeti verovatno.....sto moze i ne mora da bude uzrok ovoga o cemu govris,mada je prilicno nejasno sta se tebu u stvari desava...

jer u jednom delu pricas o lupanju u vrecu dok u drugom govris o tome kako nemozes da podezies tezine ili sta god vec da radis....
jednostavno..jedno sa srugim ne ide,cak i da si chak norris trening sa tezinskskim opterecenjem treba da se razdoviji od bilo koje druge vrste treninga a pogtovo od vrste treninga gde se misicna vlkna naglim pokretima ajd da kazem izduzuju,dok si sa tezinskim oterecenjem radio poptuno suprotonu stvar tj bukvalno si sabijao misicna vlakna..

sve u svemu..nisi u opste napisao kako se hranis...pod 1...

pod 2...sve mi se cini da u stvari ceo taj osecaj dolazi ti iz glave tj da si prilcno opterecen i da tesko ponosis bilo kakav oblik dijete

Ok, od sada nema vrece i tegova u istom danu, mada nisam nikada lupao u vrecu kao trening, vec samo kao zagrevanje.

Kako se hranim ...

Imao sam 96 kila na 182 cm, vecina sala mi je oko stomaka, tj imao sam stomak i onu zadriglu facu :)
Ne bas kao politicari tipa palma ali ... :)

Ujutro pojedem malu ciniju kornfleksa sa nemasnim jogurtom, posle sat dva pojedem neko voce tipa mandarina, jabuka, banana, za rucak krompir, ili boranija ili kupus, grasak, pasulj ... dakle najrazlicitije kuvane stvari nekada sa mesom nekada bez, ako je meso onda je neka snicla, krmenadla, ne vise od 100 grama ...
Mozda rucak pojedem jos jednom ukoliko imam dovoljno vremena do treninga, ako nemam onda ne jedem ...
Posle treninga pojedem 4 belanceta, opet posle sat vremena uzmem neko voce i za veceru jedem tunjevinu i jogurt ...

Jedem hleb uz sve, po malo, i preko dana zobem orahe, bademe i lesnike, uzmem kasikicu meda ujutru i tako ...

Sa ovakvom dijetom i treninzima skoro svaki dan ili teretana ili neke aerobik vezbe sa cucnjevima skinuo sam oko 6 kila, tj sada imam 90-91. Stomak je dosta spao, podbradak takodje, ali ima jos dosta stomaka za istopiti, dobio sam maaalo misicne mase i gornji deo (ruke i ramena) se dosta izdefinisao. Kako idem od gore ka dole ima sve vise i vise sala.

Eto kako sam opisao izgledam kao dzaba ali nije ni blizu, sad sam skoro pa zadovoljan svojim zigledom :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li je ovo znak da treba odmoriti od treninga? Ili je do "dijete"?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2008, 03:00:29 posle podne »
vidi...

hrana ti je ocajana...
sada nemam vremena da sve izdovjim jer se zurim na trening...ali..to je ocaj..

mnogo Uh ukombinovanih sa jako malo B i mnogo masnoca..bez obzira sto su one ajd da kaze zdrave...LOSEEEEEEEE

te kg koje si skinuo..to je posledica toga STO SI PROMENIO ISHRANU ..bar malo...

pa si tako sa velikog zla...presao..na manje zlo..

i naravno da ce to da rezulatira gubitkom kg...ali da ti dodam..da to sto si izgubio i nisu sve kg..vec da je 70% tga..verovatno voda....

sistem gubljenj kg..tj topljenja masnoca ima jako lepo opisano ovde na forumu..pa si trebao da procitas to sve..

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Da li je ovo znak da treba odmoriti od treninga? Ili je do "dijete"?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 21, 2008, 09:21:17 posle podne »
Evo ukratko:

-Nemoj bilo koji obrok da ti se zasniva samo na vocu.Cini mi se da ti imas dva takva dnevno
-Moras da povecas unos proteina,znaci vise teletine,tune,pilece,belanca...
-Ujutru ubaci bar 3-4 belanca + 1citavo jaje,umesto kornfleksa (ounog secera),ubaci ovsene
-Ubaci i pirinac u ishranu
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!