Septembar 23, 2024, 10:16:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Radonjić na pragu K1!  (Pročitano 3749 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Radonjić na pragu K1!
« poslato: Novembar 19, 2008, 08:22:36 posle podne »
KIK-BOKSER GORAN RADONJIĆ VEĆ IMA UGOVORENA TRI PROFESIONALNA MEČA NA POČETKU IDUĆE GODINE

Na pragu Japana

Predrag Lekić: Radonjić će tokom čitave iduće godine imati mečeve u Holandiji


PODGORICA - Sasvim je izvjesno da će iduća godina biti odlučujuća za karijeru kik-boksera Gorana Radonjića. Kako je ARENA već pisala, on se od prije nedjelju dana nalazi u Holandiji, u jednom od najpoznatijih kampova "Hard kor tim" sa trenerom Henkom Kupersom, jednim od najboljih u ovoj zemlji gdje je kik-boks, praktično, sport broj jedan. Radonjiću su već zakazana tri meča i to sa izuzetno jakim protivnicima. On će se već 24. januara boriti protiv naturalizovanog Belgijanca Azisa Jahjahe, zatim 8. marta sa Silvom iz Brazila i konačno 10. aprila sa Holanđaninom Brajanom Douvsom.

- Za sada su zakazana ta tri meča, ali je sasvim izvjesno da će Radonjić tokom čitave godine imati još seriju jakih mečeva - kaže njegov trener Predrag Lekić. - Ovo je godina odluke za njega, i ako bude prošao sve ove testove i mečeve kako treba, a ja se lično nadam da hoće, može se dogoditi da Radonjić već ove godine bude u kvalifikacijama za K1, odnosno da se brzo domogne Japana.

Goran Radonjić je najozbiljnije shvatio trenutni boravak u Holandiji, jer i sam zna da je to njegova velika šansa. Raditi sa trenerom kakav je Kupers, zaista je izazov za svakog borca koji želi da se nađe u vrhu svjetske liste. Zato je i sa puno optimizma naš šampion otišao u taj poznati kik-boks kamp, spreman da uloži maksimum truda kako bi učvrstio svoje pozicije.

- Treninzi su ovdje zaista žestoki - kaže Goran Radonjić u telefonskom razgovoru. - Radim dva puta dnevno, ali već osjećam da mi ovi treninzi mnogo koriste, jer imam odlične uslove i ono što je najvažnije odgovarajuće sparing partnere, dakle ono što nijesam mogao obezbijediti u Podgorici i Crnoj Gori. Radim sa teškašima koji imaju i do 130 kilograma i borcima svih mogućih profila. Ispravljam nedostatke koje imam, a to se vidjelo tek kada sam počeo da sparingujem sa najboljim borcima koji se nalaze u Holandiji i koji zaista predstavljaju vrh u svijetu.

- Moram biti zadovoljan što je Radonjiću pružena šansa da trenira i živi u jednoj zemlji u kojoj treniraju praktično svi oni koji nešto znače u svjetskom kik-boksu - nastavlja Predrag Lekić. - Sama činjenica da se Radonjić našao u takvoj eliti takmičara, najbolje govori o kvalitetu naše škole kik-boksa.

Naravno, ljubitelji ovog sporta sada sa nestrpljenjem očekuju nastupe Gorana Radonjića na holandskom profesionalnom ringu a posebno meč protiv Azisa Jahjahe, koji se nedavno borio sa Polom Slavinskim, a taj meč je proglašen i za najbolju borbu godine. Biće zanimljivo kako će se crnogorski šampion snaći u takvom ambijentu, ali oni koji ga dobro poznaju tvrde da će Radonjić i ovoga puta biti spreman, uporan i maksimalno motivisan da još jednom velikom pobjedom potvrdi svoj nesumnjivi kvalitet.

Napisao: Bobi Perović
Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me