Septembar 20, 2024, 05:48:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: PLACEBO  (Pročitano 4813 puta)

Van mreže Jimmy_DJ

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
PLACEBO
« poslato: April 18, 2006, 08:56:33 posle podne »
Sta mislite koliko je jak ovaj efekat.Da li mozda mozete nekome da prodate kilo vanilin secera i da mu kazete da je to animal-nesto   i da ce od toga da kida ko blesav.Lik utripuje u svojoj glavi da je to stvarno i za mes dana bude ko zmaj jel je stvarno verovao da ga preparat RADI???Steta sto ne mozes sebe da nalozis al druge mozes.


i jel pijete zivaq jaja????

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: PLACEBO
« Odgovor #1 poslato: April 18, 2006, 09:18:29 posle podne »
Ovako je islo istrazivanje koje je objavljeno u English Medical Journal.

Dve grupe muskaraca
Jedna grupa je dobijala 400mg Deca Durabolina nedeljno a druga grupa je dobijala neko ulje, ali naravno mislili su da i oni dobijaju Deca Durabolin.

E sad , svi znamo da je jedan od nezeljenih efekata upotrebe AS pojava akni, a rezultati su sledeci:

U grupi koja je dobijala pravi DecaD. trojica su dobila akne po ledjima.
Ali u ovoj drugoj grupi koja je dobijala placebo jedan od ispitanika je takodje dobio akne!!!!

Pa vi sad vidite : )
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: PLACEBO
« Odgovor #2 poslato: April 18, 2006, 10:15:31 posle podne »
Na sajtu Milosa Sarceva sam skoro citao nesto o tome kako je jos kao mlad veoma brzo uznapredovao za kratko vreme uzimajuci neki Whey. Posle izvesnog vremena koriscenja tog "Whey-a", saznao je da je to neki buckuris koji samo lici, mirise i ima ukus Wehy-a, ali nije Whey. Posle je poceo da prica o placebo efektu...

U odeljku sa clancima (Articles) na njegovom sajtu potrazi tekst "Placebo". Veoma interesanto. :) Nisam mogao da izbacim link, posto se tekst izbacuje preko PopUp-a iz Flash-a, pa morate rucno. :D

Po mom misljenju, placebo je kewa! :)

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: PLACEBO
« Odgovor #3 poslato: April 18, 2006, 10:56:35 posle podne »
Postoji jos jedna jako mocna stvar a zove se. naravno, autosugestija.

Svako ko ume da primeni autosugestiju, na dobrom je putu da ostvari fine rezultate, svejedno cime se bavi.

Takodje je jako bitno da se koristi i vizualizacija. Ja, na primer, kad izvodim neku vezbu vizualiziram rast misica koji trenutno radi i potpuno sam skoncentrisan na njega. jbg, psiha je veoma mocna stvar i nikako nije za potcenjivanje

Naravno, ako se dobro ne hranis ne ides u teretanu i ne uzimas suplemente, moz' da vizualiziras kolko o'ces.......dzaba... :wink:

ps. Sto se tice zivih jaja, ne znam...al sacekaj, pitacu moji prijateljicu salmonelu dal ona o tome nesto zna :wink:  :D  :)  :lol:  :roll:  :twisted:
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: PLACEBO
« Odgovor #4 poslato: April 18, 2006, 11:24:28 posle podne »
Citat: puppeter
Postoji jos jedna jako mocna stvar a zove se. naravno, autosugestija.


 :lol: U svetu medicine doktori uvek kazu "Autosugestija ili placebo efekat" ili pisu "Autosugestija (placebo efekat)". :wink:

Citat: puppeter
Takodje je jako bitno da se koristi i vizualizacija. Ja, na primer, kad izvodim neku vezbu vizualiziram rast misica koji trenutno radi i potpuno sam skoncentrisan na njega. jbg, psiha je veoma mocna stvar i nikako nije za potcenjivanje


"Svakoga dana u svakom pogledu postajem sve uspesniji.
Svakoga dana u svakom pogledu postajem sve uspesniji
Svakoga dana u svakom pogledu postajem sve supesniji..."

 :wink:

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: PLACEBO
« Odgovor #5 poslato: April 19, 2006, 02:14:22 pre podne »
ili
svakog dana u svakom pogledu meni je sve bolje i bolje :D

Poz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PLACEBO
« Odgovor #6 poslato: April 19, 2006, 06:36:17 pre podne »
placebo ili autsugestija je odlicna stvar...do jedne granice..kada to pocme da prerasta u opsesiju i bolest kao kod nekih koje znam....e onda je to veliki problem.....

placebo ili autosugestija na zalost moze da odvede do teskih depreesvnih stanja.....

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: PLACEBO
« Odgovor #7 poslato: April 19, 2006, 07:09:54 pre podne »
Ipak postoje razlike izmedju ova dva pojma.

Pod autosugestijom se podrazumeva pokusaj vrsenja uticaja svesti na nasu podsvest, dok smo potpuno upoznati sa prirodom problema koji tom prilikom resavamo ili cilja koji zelimo da postignemo, i sa nacinom na koji to zelimo da izvademo. Znaci nasa svest vara nasu podsvest. :P
Placebo, s druge strane oznacava vrsenje indirektnog uticaja na podsvest druge osobe koja, kratko receno, o svemu tome nema pojma. Dakle nasa svest vara tudju podsvest. :P

a ako se pretera, ko sto rece pedja, moze da preraste i u egoizam, dakle- oprezno... :D  :)

"ma najbolji sam, najjaci sam, najlepsi sam, najzgodniji sam, najpametniji, najduhovitiji, najinteligentniji...."
ili
"svakoga dana sve mi vise raste....misic" 8)  :roll:  :)  :D
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PLACEBO
« Odgovor #8 poslato: April 19, 2006, 07:14:39 pre podne »
Znaci nasa svest vara nasu podsvest

OVO TI JE KLJUCNA RECENICA U CELOJ PRICI

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: PLACEBO
« Odgovor #9 poslato: Februar 15, 2007, 12:38:25 posle podne »
Citat
"ma najbolji sam, najjaci sam, najlepsi sam, najzgodniji sam, najpametniji, najduhovitiji, najinteligentniji...."
ili
"svakoga dana sve mi vise raste....misic" 



Nekad nema nista bolje ni od samopouzdanja :D

Van mreže sele137

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 246
Odg: PLACEBO
« Odgovor #10 poslato: Februar 15, 2007, 04:20:06 posle podne »
Na sajtu Milosa Sarceva sam skoro citao nesto o tome kako je jos kao mlad veoma brzo uznapredovao za kratko vreme uzimajuci neki Whey. Posle izvesnog vremena koriscenja tog "Whey-a", saznao je da je to neki buckuris koji samo lici, mirise i ima ukus Wehy-a, ali nije Whey.

Malo off topica-a
Koji li je "whey" u pitanju?
Arnold didnt do juice ,he was created in a lab with spare bodyparts from dead bodybuiders!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PLACEBO
« Odgovor #11 poslato: Februar 15, 2007, 05:33:33 posle podne »
Na sajtu Milosa Sarceva sam skoro citao nesto o tome kako je jos kao mlad veoma brzo uznapredovao za kratko vreme uzimajuci neki Whey. Posle izvesnog vremena koriscenja tog "Whey-a", saznao je da je to neki buckuris koji samo lici, mirise i ima ukus Wehy-a, ali nije Whey.

Malo off topica-a
Koji li je "whey" u pitanju?
..

HAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAHHAHHA :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: PLACEBO
« Odgovor #12 poslato: Februar 15, 2007, 08:32:45 posle podne »
Jel to onaj whey koji si mogao dobiti (kao ja) sakupljajuci slicice za album i slanjem kesica? :D

Van mreže Marko BG

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 174
Odg: PLACEBO
« Odgovor #13 poslato: Februar 18, 2007, 08:35:35 posle podne »
Znaci nasa svest vara nasu podsvest

OVO TI JE KLJUCNA RECENICA U CELOJ PRICI
Mozak je show. U knjizi "Moc podsvesti" je sve detaljno objasnjeno.