Septembar 20, 2024, 07:29:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Da li sport utice na visinu?  (Pročitano 42792 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #15 poslato: Jul 28, 2008, 04:21:17 posle podne »
Kica samo seje po svim temama! Kico, lave, aj nam se predtsavi, reci koliko treniras i daj neku sliku, da vidimo sa kim imamo čast!  ;)
" seje po svim ...."- jel ti to greska u kucanju ? ;D

Mislis da su zamenjena slova "J" i "R"....

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #16 poslato: Jul 28, 2008, 04:40:30 posle podne »
Decak je van kontrole!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #17 poslato: Jul 28, 2008, 11:53:56 posle podne »
Kica samo seje po svim temama! Kico, lave, aj nam se predtsavi, reci koliko treniras i daj neku sliku, da vidimo sa kim imamo čast!  ;)
" seje po svim ...."- jel ti to greska u kucanju ? ;D

Mislis da su zamenjena slova "J" i "R"....
;)

Van mreže CrazyVictor

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
  • get big or die tryin...
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #18 poslato: Jul 29, 2008, 10:39:03 pre podne »
Kica se uplasio . . .
Znate sta je najgore od svega ! MIslim da je po zakonu zabranjeno da se  ide u teretanu pre 18 :-)
Verovatno zbog visine :-)))))

Aj Kico objasni nam . . .

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #19 poslato: Jul 29, 2008, 10:42:51 pre podne »
Nije se uplasio. Objasnio nam covek sve sto nas je zanimalo i otisao. Nece da gubi vreme sa nama!

Van mreže kicafaca

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 106
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #20 poslato: Avgust 09, 2008, 09:30:00 posle podne »
A jel gimnastika npr ne utice na rast?
A jel plivanje ne utice? Pa kako ne, majke ti, ko god da se pravio pametan? Utice i na ras i na razvoj.. Jos da ste rekli da ne utice kosarka na rast, pa da znam da ne pricam sa vama vise...
Nisam ja profesionalac, ali pitajte bilo kog sportskog doktora kako koji sport utice na razvoj tela, da ne bi bilo da sam ja neznalica a ne vi...
Drugo, sad ne mogu da se setim jer ne mogu da vidim, ali mislim da nisam bio nepristojan, tako da odje***e...   ;)

Van mreže CrazyVictor

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
  • get big or die tryin...
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #21 poslato: Avgust 11, 2008, 12:36:54 posle podne »
Kico . . . teretanu ne koriste samo bilderi . . .  mislis kao oni su niski jel su dizali tegove ,pogotovo iznad glave :)
Koriste je i kosarkasi pa i dalje rastu !

Van mreže kicafaca

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 106
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #22 poslato: Avgust 11, 2008, 07:13:43 posle podne »
Kico . . . teretanu ne koriste samo bilderi . . .  mislis kao oni su niski jel su dizali tegove ,pogotovo iznad glave :)
Koriste je i kosarkasi pa i dalje rastu !

Ali je ne koriste kada imaju 13 godina i kada su u razvoju, nego im je trening snage sklekovi i trbusnjaci tada... Kada pocnu ozbiljnije da treniraju kao malo stariji, krecu u teretanu...  Izvini samo da te pitam nesto pa da znam da li uopste da razgovaram sa tobom na ovu temu: Da li po tebi  razliciti sportovi ne stimulisu razvoj neke mlade osobe na razlicite nacine?  Tj da preformulisem pitanje: Sve jedno cime se bavis od sportova, razvijaces se na isti nacin (kao u pitanju je genetika...?)         Samo da ti kazem jednu stvar pre nego sto odgovoris:  Ja kada sam prestao da treniram fudbal i poceo da igram kosarku svaki dan po 3 do 5 sati, porastao sam 9 cm za jednu godinu... Kakva slucajnost... 

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #23 poslato: Avgust 11, 2008, 09:46:56 posle podne »
vi jbt jos polemisete na ovu temu....
istina je, teretana utice na rast ali sve to zavisi od mnogih faktora... sto se tice decka sa 16 godina..(onaj koji je poceo ovu temu)
mozes slobodno da krenes u teretanu nece ti nista znacajno uticati na rast... tvoj terning treba da bude u svakom slucaju umeren... ishrana bogata proteinima i pogotovo uglenim hidratima... a od suplementcije mozes koristiti whey, aminokiseline.

Teretana bi uticala na rast nekog ko je mrsav i jako mlad recimo da je bas mladji od 16 godina... i to na taj nacin da on dodje n trening i pocne da cima tezine radi nepravilno i iskrivi kicmu , lopatice itd...
znaci po meni je 16 godina pravo vreme za pocetak !!!
naravno , ponavljam umeren trening , pod strucnim nadzorom!!!! i jaka ishrana su glavne stavke koje bi neki mladi vezbac trebao da ispuni...
Istina je sto je Kicafaca rekao... svaki sport ima svoj uticaj na muskulaturu... ali ako govorimo o teretani a ne o bodibildingu !!!!! svi znamo da se za svakog ali za svakog moze modifikovati neki program treninga, koji bi bio bezbedan i efikasan u odnosu na godine, genetiku, sport kojim se neko bavi itd...
Naravno , mora imati ako pocetnik nekog kog se bas razume u celoj toj prici da pokaze vezbacu kako pravilno da radi i da mu sastavi program, odmeri dobro index snage, proceni njegove mogucnosti... to je pravi put...

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #24 poslato: Avgust 12, 2008, 01:47:17 pre podne »
Ne mogu da verujem da decko zaista misli da se od kosarke raste!!!

Kosarkasi su ljudi koji su genetski visoki i koji bi bili isto toliko visoki i da igraju stoni tenis... kao sto se dizaci tegova biraju mali... a ne smanjuju se od tezine tegova...

 jbt. kakve gluposti... za neverovati

Pa gde si ti bio da izlecis sve one ljude koji imaju problem sa visinom? samo ides na kosarku leto, dva, i problem resen!

Citat
Ja kada sam prestao da treniram fudbal i poceo da igram kosarku svaki dan po 3 do 5 sati, porastao sam 9 cm za jednu godinu... Kakva slucajnost...

kakva slucajnost!!! porastao si za vreme puberteta?... nevidjeno!
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2008, 01:49:51 pre podne puppeter »
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže kicafaca

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 106
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #25 poslato: Avgust 12, 2008, 02:07:44 pre podne »
pupeter, kada si video kosarkasa poslednji put ispod 190cm.?  Mislim ima mozda poneki ali u slogi iz sokolca... I za tebe vazi isto pitanje koje sam vec nekome postavio:  Da li ti mislis da razliciti sportovi uticu na razvoj osoba u pubertetu, kako si ti rekao, na razlicite nacine, ili npr, sve jedno da li si krenuo sa 10 godina da treniras gimnastiku ili kosarku, ako ti je genetski predodredjeno da budes visok, ti ces jednako narasti trenirajuci gimnastiku i trenirajuci kosarku...   Ja ne znam da li ti sada teras neku kontru ili sta, jer je sasvim logicno da ako si u razvoju, svojim fizickim aktivnostima podstices razvoj svog tela na razllicite nacine...
A toni montana, ili kako se vec zove, je pravi vic-majstor... Bas si duhovit, matori... Ako nemas sta pametnije ovde da radis osim da podjebavas, bolje radi nesto pametno posto ovaj forum nije za to...

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #26 poslato: Avgust 12, 2008, 02:43:58 pre podne »
Zasto mislis da cesto skakanje u vis moze da ima bilo kakav uticaj na visinu?

Ako ti je genetika da budes visok 160, nema te kosarke koja ce te uciniti i jedan cm visim od toga!

Razlog sto nema niskih kosarkasa je taj sto se niski ljudi ne bave kosarkom...

Na tvoje pitanje odgovaram ne misljenjem nego cinjenicom: bez obzira kojim se sportom bavis neces preci granicu svojih genetickih ogranicenja..

Primer: da ti dam sad dnevno 1000e za hranu, suplementaciju i hemiju i da ti dam fore 10 godina, opet neces da izgledas ni blizu Arnoldu, jer nemas genetiku (bilo da pocnes  u pubertetu, bilo kasnije)
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #27 poslato: Avgust 12, 2008, 02:48:48 pre podne »
poenta je: ne rastu ljudi zato sto igraju kosarku nego igraju kosarku zato sto su porasli...
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Spartak

  • Gost
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #28 poslato: Avgust 12, 2008, 03:00:18 pre podne »
Amen puppeteru! Ja ne vjerujem da postoje ljudi knji misle da se od kosarke raste...logicno nema sto.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Pitanje-VISINA?
« Odgovor #29 poslato: Avgust 12, 2008, 04:02:13 pre podne »
jbt koje luuuudilooo :twisted:

Roditelji koji imaju potomke nizeg rasta,pod hitno da ih daju na kosarku,odbojku ili plivanje,kako bi im izvadili porodicni prosjek visine i osvetlali obraz kod mnogobrojne rodbine :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!