Septembar 23, 2024, 04:26:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Bandaziranje ruku  (Pročitano 6859 puta)

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Bandaziranje ruku
« poslato: Jun 22, 2008, 02:08:57 pre podne »
Da li je neophodno, ako rekreativno mlatim vrecu?

Ako je neophodno, da li je neophodno radi loma zgloba ili sprecava i nastanak one bolesti od koje se tresu ruke? Ili sprecava samo lom zgloba?
Rukavice ili ne? Tanke, debele?

Peglas vrecu sa bandaziranim rukama i sta se desi ako se, daleko bilo, potuces negde i krenes da udaras bez tih bandazera? Odose zglobovi?  Jel bolje onda udarati bez bandazera stalno?

Koje bandazere i gde uzeti, jel ima neke razlike u kvalitetu?

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Bandaziranje ruku
« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2008, 10:02:40 pre podne »
svakako treba bandazirat ruke...
da li je neophodno ili ne??? ja ih nikad nisam bandaziro na pocetku pocmes udarat lagano dok ti si aka malo ne ojaca i one sitne kosccice di se saka savija jer jedino su mene lagano bolile dok mi nisu ojacale... ne koristim bandaze vec 7-8 god i nemam nikakve posljedice niti kakvih problema...
ovo ti sve govorim iz nekog svog iskustva sto i nemor biti tocno...
left hook moze isto ovo potvrdit jer nije ni on nikad stavljo bandaze i nikad se nije zalio da mu trebaju...

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Bandaziranje ruku
« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2008, 06:11:17 posle podne »
Meni se par puta zglob podosta savije kada udarim pod nekim uglom, ali me ne zaboli puno jer ne udaram bas jako.

Ako bandaza sluzi samo za cuvanje zgloba, onda bih vise voleo da ojacam zglob bez bandaze, ali ako bandaza sluzi i za prevenciju dugorocnih posledica, tipa to tresenje ruku i to onda bi ih ipak nosio?

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Bandaziranje ruku
« Odgovor #3 poslato: Jun 23, 2008, 10:59:59 pre podne »
Meni se par puta zglob podosta savije kada udarim pod nekim uglom, ali me ne zaboli puno jer ne udaram bas jako.

Ako bandaza sluzi samo za cuvanje zgloba, onda bih vise voleo da ojacam zglob bez bandaze, ali ako bandaza sluzi i za prevenciju dugorocnih posledica, tipa to tresenje ruku i to onda bi ih ipak nosio?

e to neznam cekaj da ti neko odgovori strucniji od mene...

Van mreže MAKSIM

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
    • Создание и продвижение сайтов в Армавире
Odg: Bandaziranje ruku
« Odgovor #4 poslato: Jun 25, 2008, 12:32:34 posle podne »
drzi sake blago savijene prema unutrasnjem dijelu podlaktice tako ti udarac nece izvrtati zglob napolje i kada udaras stisni malo pesnice jer rad na vreci i mlataranje u prazno nisu ista stvar
labweb.pro - Создание и продвижение сайтов в Армавире