Jul 05, 2024, 12:53:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa  (Pročitano 4869 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« poslato: Jun 18, 2008, 03:27:56 posle podne »
Košarkaši Bostona osvojili su 17. titulu u klupskoj istoriji. Seltiksi su u noći između utorka i srede savladali kod kuće Los Anđeles Lejkerse, sa 131:92, i trijumfovali u finalnoj seriji NBA plej-ofa sa 4:2. Kapiten Bostona Pol Pirs proglašen je za najkorisnijeg igrača finalne serije.

Pirs je u meču broj 6 postigao 17 poena, ovog puta nije bio najefikasniji ali je zasluženo odneo to priznanje nakon briljantnih partija u duelima sa Lejkersima.

Odlučujuća pobeda Bostona bila je ujedno i njihova najubedljivija u velikom finalu, kao i do sada najubedljivija u mečevima u kojima se odlučivalo o novom šampionu NBA lige.

Sa konačnih 39 poena razlike, generacija predvođena Pirsom, Garnetom i Alenom oborila je rekord postavljen pre čak 43 godine, a koji je pripadao takođe Bostonu. Seltiksi su 1965. godine savladali upravo Lejkerse, 129:96, u petom meču NBA finala.

Ovo je prva titula za veliku trojku Bostona. U odlučujućem meču, Garnet je zabeležio 26 poena i 14 skokova. Alen je postigao 26 poena, a Pirs 17, a fantastičnu partiju pružio je i Rondo, koji je upisao 21 poen, 8 asistencija, 7 skokova i 6 ukradenih lopti.

Na drugoj strani, Kobe Brajant, MVP lige, zabeležio je 22 poena, uz šut iz igre 7/22. Farmar je postigao 12, Odom 14, Gasol 11, a Radmanović 6 poena.

Brajant je pogodio prva 4 od 5 šuteva, ali je vezao 7 promašaja protiv odbrane Bostona koja je tokom većeg dela meča bila besprekorna. Na drugoj strani, Seltiksi su, izuzimajući prvu četvrtinu, u svim ostalim periodima ubacili preko 30 poena, uključujući i 42 u poslednih 12 minuta.

Meč je prelomljen već u drugoj četvrtini, kada su domaći imali prednost od 58:35, a Garnet već tada imao 17 poena. Boston se u tim trenucima poigravao sa gostima iz Los Anđelesa. Četvrtinu su rešili sa 34:19.

Za razliku od meča broj 2 kada su Lejkersi smanjili na samo dva razlike, Seltiksi se ovog puta nisu zaustavljali, a šampionsko slavlje počelo je već posle tri četvrtine. Boston je imao +29, a trener Dok Rivers ubrzo zatim je izvukao Garneta, Pirsa i Alena iz igre. Velika trojka Bostona dočekala je finiš meča u zagrljaju sa trenerom, da bi

Samo 12 meseci nakon sezone u kojoj su zabeležili samo 24 pobede Seltiksi su vratili šampionsko slavlje u Boston. Ovo im je prva titula u poslednje 22 godine, a na poraženoj strani ponovo su Lejkersi, koji su dobili samo 2 od 11 finalnih serija protiv Bostona.


......................


jbg ocekivan razvoj situacije i kraj sezone...ali NBA nije ono sto je bio 90-ih godina i kad su vladali Bulls-i i MJ,e to je bila kosarka...Ovo danas je cirkus
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2008, 05:44:40 posle podne »
steta navijao sam za Jezerase - zbog toga sto su bili slabiji ali moram priznati i zbog Kobija - od njega sam ocekivao da ce prerasti u velikog igraca i da ce voditi lejkere kao sto je MJ bulse.... ali jbg izgleda da mu i dalje fali taj jedan deo slagalice... Nas Radman se isto nije nesto pokazao- ocekivao sam i od njega mnogo bolje...
ali opet kazem REALNO Ray-najbolji  shuter u NBA-u, Garnet- isto najbolje krilo, Pirs- jako kvalitetan bek, i naravno Rondo-mlad , pun snage i brzine... (decko ima btw jako dugacke ruke:)) ... to je jednostavno ubilacka cetvorka...ovde kod jezerasa jedino je dobre igre pruzao Odom... njima je jednostavno falilo da Kobe "proradi"
Naravno slazem se stobom sasacg.... Bulsi su nesto ste se nikada nece ponoviti u istoriji NBA... a cela ta prica ide u jednom bezveze smeru... sto ti kazes cirkus...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #2 poslato: Jun 18, 2008, 08:03:23 posle podne »
Brajant nikad nece biti ni 50% Dzordana!!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Dalibor

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 282
    • www.myspace.com/daliborzulejhic
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #3 poslato: Jun 18, 2008, 11:38:22 posle podne »
Svaka čast Bostonu. Zaslužili su titulu. Pobjeda od 40 razlike u zadnjoj utakmici govori sve.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #4 poslato: Jun 19, 2008, 05:28:24 posle podne »
Brajant nikad nece biti ni 50% Dzordana!!!!
tako sam  i ja mislio ... ali u nekim aspektima igre  je i cak bolji od njega.. fali mu mentalna snaga(nije da je nema) i sposobnost da preokrene igru kad je potrebno , kao sto je to Dzoki nekada radio... ali videcemo... ima 30 godina... naredne sezone ce pokazati...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #5 poslato: Jun 19, 2008, 05:31:23 posle podne »
Brajant nikad nece biti ni 50% Dzordana!!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže kikko

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 310
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #6 poslato: Jun 19, 2008, 05:55:38 posle podne »
I ovo finale gotovo i mislim da je ishod ocekivan.....Boston je bolji taman za Ray Allena tj za sutera koga Lakersi nisu imali i tu su pucali....Oba puta kad su dobili bilo je jer im je neko spolja "glumio" sutera i kaznjavao Boston-pogotovo ona tekma kad ih je Vujacic naduo spolja.......A to za Kobea...pa sta znam....mislim da je grubo reci da je bleda kopija Dzordana i sl....Kobe je jedan od najboljih igraca koji je ikada igrao....milina ga gledati...ne kazem da je bolji od Dzordana i verovatno nije i verovatno nikad nece biti.....ali Kobe mu poobara sve rekorde,na stranu sto Jordan u njegovim godinama tek poceo sa osvajanjima titula dok ih Kobe redja od svoje 21ve......Svi pominju kako je Jordan uzima svojih 6 titula,al niko ne spominje kako je prvih 7 godina  bio izbacivan ko od sale, prvo od Bostona pa od Detroita......tek kad je napravljena ekipa dostojna da prati Jordanovu igru,pocele su i titule.......Kobe sad nije imao dovoljno dobru ekipu i zato su i izgubili.........i to je to

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #7 poslato: Jun 19, 2008, 11:53:06 posle podne »
Ma slazem se ja da je Kobe vanserijski igrac,samo sto nikad nece biti velicina i igrac kao MJ :wink:

jbg titule osvajaju tandemi,a ne samo jedan igrac...Kad je Pippen dosao u Bullse,sve je krenulo kako treba...Isti slucaj je sa tandemima Dankan-Robinson,O'Neal-Brajant,Meloun-Stokton (jbg oni nisu imali srece ;D),...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #8 poslato: Jun 20, 2008, 02:29:47 posle podne »
Ma slazem se ja da je Kobe vanserijski igrac,samo sto nikad nece biti velicina i igrac kao MJ :wink:
Ajde budi malo REALAN i ja sam veruj mi veliki fan Jordana ali realno gledajuce individualne karakteristike i jednog i drugog su jednake, cak je Kobe u nekim aspektima igre prevazisao Jordana... E sada sto je MJ medijski napumpana licnost to je druga stvar... i sto se svojski trudio da prikaze ceo svoj zivot sirokoj javnosti(covek je za svaku sezonu izdavao kasete secam se pa sada ima Jordan to the Max compilation..kako je on sta radio mucio se bla bla...) i da udara na emocije drugih to je druga prica... zgrnuo je on za to velike pare i samim tim je uzdigao i Jordan brend...

ono sto kobiju jos fali i sto pretenduje da razvije kod sebe je sto bi ameri rekli "killer instinct" i naravno dobar tim koji ce ga ispratiti a ne igraci tipa Sasa Vujacic koji realno osim sto zna da sutne za tri ...ne zna nista drugo... ja smesnijeg i ljigavijeg igraca nisam video u istoriji NBA lige on je tako pogubljen na terenu da to nije normalno  :)

u svako slucaju Kobe je cudo i u naredne 3-4 sezone ocekujem da ce biti zvanicno i svima jasno da je prevazisao Jordana...vreme je ...ali ako ne osvoji u narednim sezonama titule i to zaredom 3-4-5... ostace veciti broj 2.... posle toga je kasno
recimo hipoteticka situacija
on sada cini mi se ima 31 godinu... moze da igra ovim tempom do 37 -me maksimalno eventualno 38-me ali to je veliko pitanje... znaci on za dve sezone bi trebalo da se trudi da upadne u dobar tim...
pa sta mislite da su se ray, garnet , i pirs pukim slucajem nasli u istom timu? to je tim koji je pravljen da osvoji  titulu... cak tri superstara...
ne znam dal se secate isto o su radili i lejkeri... ali su se kasno setili... Pejton, Karl Meloun, ne znam ko je treci bio... ali kasno... vec su bili izgoreli...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #9 poslato: Jun 20, 2008, 02:46:43 posle podne »
Ma ne vredi mu nista :twisted:

Igrac koji sa visokom temperaturom,koji jedva hoda do hale,dobija jednu od najbitnijih finalnih utakmica i postize 40 poena u takvoj situaciji,nema premca...Kobe jedino moze da se meri po atraktivnoscu njegovih zakucavanja u odnosu na Jordana posle povratka '95...Ostali segmenti igre su mu slabiji,posebno psihicka stabilnost i liderstvo kojim treba da vuces citav tim,a koje Kobe nikad nije imao...
Kobe jeste obarao neke rekorde po broju poena,ali to nisu bile konstantno dobre igre kao kod MJ-a,koji je samo jednom postigao manje od 20, cini mi se 17 poena na utakmici u poslednje 3-4 sezone,dok se kod Kobea to redovno desava,velike oscilacije jednostavno prate jegovu igru...Jeste sjajan igrac,ali dzaba...Uvijek ce biti u senci jednog i jedinig Michael AIR Jordana ;D ;D ;D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #10 poslato: Jun 20, 2008, 04:56:46 posle podne »
Michael AIR Jordana ;D ;D ;D
i lerija ptice :)
al se nekad dobro jelo

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #11 poslato: Jun 20, 2008, 05:43:26 posle podne »
Michael AIR Jordana ;D ;D ;D
i lerija ptice :)

E to su bili igraci-Magic,Bird,Jordan,Malone,Sir Charles Barkley,Olajuwon,Ewing,Isiah Thomas...uhhh
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #12 poslato: Jun 21, 2008, 01:07:05 posle podne »
Ma ne vredi mu nista :twisted:

Igrac koji sa visokom temperaturom,koji jedva hoda do hale,dobija jednu od najbitnijih finalnih utakmica i postize 40 poena u takvoj situaciji,nema premca...
pa zato je i dobio tekmu jer su ga se svi sklanjali da im ne prenese grip hahahaha :D (e jes siguran da je ono ceo dvd? na dvdu ima i one features - top ten zakucavanja jordana, pasovi,igre... potom cela prica kako je osvojio sestu titulu- od tekmi protiv charlsa i milera, dextera... a? jel ima to? nesto mi malo rapidshare linkova?)

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #13 poslato: Jun 21, 2008, 02:46:20 posle podne »
jedan je air

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Šampionsko slavlje Boston Seltiksa
« Odgovor #14 poslato: Jun 21, 2008, 03:27:22 posle podne »
Ma ne vredi mu nista :twisted:

Igrac koji sa visokom temperaturom,koji jedva hoda do hale,dobija jednu od najbitnijih finalnih utakmica i postize 40 poena u takvoj situaciji,nema premca...
pa zato je i dobio tekmu jer su ga se svi sklanjali da im ne prenese grip hahahaha :D (e jes siguran da je ono ceo dvd? na dvdu ima i one features - top ten zakucavanja jordana, pasovi,igre... potom cela prica kako je osvojio sestu titulu- od tekmi protiv charlsa i milera, dextera... a? jel ima to? nesto mi malo rapidshare linkova?)


uhhh nema to,ali izgleda da ne mislimo na isti DVD,mada se izgleda zovu isto...Na ovom je prica se bazira prvenstveno na finalu 1998 protiv Jute,mada se provlaci citava Jordanova karijera...
Ako imas neke linkove ka slicnim izdanjima,postavi...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!