Oktobar 06, 2024, 06:25:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Plan ishrane  (Pročitano 2767 puta)

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Plan ishrane
« poslato: Jun 02, 2008, 04:58:48 posle podne »
Evo i mog plana ishrane, svaki komentar je dobrodosao, posto sam nov u ovome, bio bih zahvalan da mi iskusniji clanovi foruma, daju neki savet, i   
 ukazu mi na eventualne greske.Visok sam 189 cm, imam 95 kg, imam 20 godina (za koji dan), nikad se nisam ozbiljnije bavio nekim sportom, trenutno idem u teretanu 2 meseca + par meseci vezbanja kod kuce (sklekovi, propadanja) pre toga, eto nekog informacija, a sad evo plana:

08:00 merica ipo wheya + 5 g kreatina
09:00 5 belanaca (i dva zumanca) + 100 g ovsenih pahuljica
12:00 konzerva tunjevine + 100 g pirinca
13:30 trening u teretani
15:00 posle treninga 2 merice wheya + 10 g kreatina + 70 g dex
16:00 200g belog mesa + 150 g krompira
19:00 konzerva tunjevine ili 5 belanaca + sveza salata
22:00 pola ella sira

Trenutno sam na masi, tako da predpostavljam da bi mi dobro doslo jos malo proteina?
Ali nisam bacio cifre na papir, tako da ne znam tacno koliko mi je dnevni unos proteina, ugljenih hidrata i kalorija.
Da, cujem da bonzita ne smeta puno kad nisi na definiciji, tako da pojedem i 2-3 bonzite u toku dana, cisto da mi 'ubiju' zelju za slatkisima, koju sam inace izgubio pre jedno godinu dana, ali se ponovo pojavila od kad sam poceo ovako da se hranim.
Ok, kao sto rekoh svaki komentar je dobrodosao, hvala unapred.
Eh da jos jedno pitanje, posto od sledece nedelje dodajem kreatin na ovo, gde da ubacim jos 2x5g prve nedelje - u fazi punjenja, znam da bi bilo najbolje pre treninga, i pred spavanje, ali posto ga treba uzeti na prazan stomak, zbunjuje me kad da tacno to uglavim.
Protein koristim dymatizeov elite whey, a kreatin ultimatov.

« Poslednja izmena: Jun 02, 2008, 05:30:56 posle podne vlada88 »
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Spartak

  • Gost
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2008, 07:08:14 posle podne »
ubaci taj whey iz prvog obroka u ovsene a ta bjelanca iz drugog obroka kombinuj sa nekim izvorom uh (crni hleb tost/tjestenina,pirinac).I eto mozes podebljat dnevnu kolicinu bjelancevina bilo bi pozeljno

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #2 poslato: Jun 16, 2008, 02:32:08 posle podne »
Uh ... druze, rado bih ti pomogla sa nekim konkretnim savetom, no sto se tice nabijanja mase tu nisam bas najbolje potkovana, iako mozda drugi misle da sam preskromna ... no ipak bih savetovanje po ovom pitanju ostavila iskusnijim drugarima sa foruma :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2008, 03:03:16 posle podne »
evo..upravo ono sto sam ja hteo da kazem..spratakus je rekao....

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2008, 03:09:24 posle podne »
Hmm, stim sto ja ovsene pahuljice sam bario sa malo vode i mleka, a kako bi bilo najefikasnije da smutim 100g ovsenih + mericu whey-a, da samo ostavim da se ovsene malo utope u mleku/vodi?
Nadam se da je ostalo ok posto nije bilo mnogo komentara, ali kapiram da je masa laksi deo, sto se tice ishrane bar, da prave muke dolaze sa definicijom :)
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #5 poslato: Jun 16, 2008, 07:45:10 posle podne »
nisam ni prochitao dole komentare vec sam znao gde je greshka...  napredujem :) :) ... moram da pohvalim one koji pishu chlanke, Pedju, Polomca i ostale (sorry na izostavljenima), dosta moze da se nauchi

   ... mozda malo maltodex-a ili dex-a ujutro sa tim wheyom i ovsenim, hm??

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2008, 08:39:27 posle podne »
Pa ako moze dex da se uzima i ujutru, super, bar on finansiski nije problem :))
Cek znaci u 8 ujutru samo da uzmem kreatin? ili da prebacim ovsene sa wheyom u 8 odma posle kreatina, a obrok u 9 da je belanca + razani hleb?
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.