Oktobar 06, 2024, 12:32:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Aj vi meni malo da pomognote :)  (Pročitano 19668 puta)

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #60 poslato: April 18, 2006, 11:04:31 pre podne »
Citat: pedjos
FIAT TIPO -SEDICI VALVE.......130  KW...2000 ccm....

KADA SMO SE VRACALI IZ GRCKE I OSTAVIO SAM AUTO U KRUSEVCU....

KRENUO SAM IZ KRUSEVCA U 02.15 NOCU A U BACKU PALANKU SAM DOSAO U 04.45........HAHHAHHAHAH..PA VI RACUNAJTE......

MALI VISE TROSI...ALI.......MUNJA NEBASKA..PRANGIJA....

130KW ili KS ?? Sta je to za reli??? I koliko "malo" vise trosi???

@sasacg Tdi ili bilo koji motor??? Kakve veze ima???(Za obrtaje sam lupio 5000) Ispred crvenog je uvek najveci obr. moment i tacka. Jel znas ti kako radi turbo???
Noviji motori imaju nesto manji ukupni obrtni moment, ali je vise tog momenta dostupno pri manjim obrtajima, znaci vece ubrzanje - manja max brzina... A to sto si rekao od 1900-2500, oni se time hvale. Tj ne moras da ga przis do kraja da bi imao veliki obrt. moment.  Jel znas ti sta je ob. mom. i cemu je on jednak???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #61 poslato: April 18, 2006, 11:24:46 pre podne »
Citat: Big_Rasha
Citat: pedjos
FIAT TIPO -SEDICI VALVE.......130  KW...2000 ccm....

KADA SMO SE VRACALI IZ GRCKE I OSTAVIO SAM AUTO U KRUSEVCU....

KRENUO SAM IZ KRUSEVCA U 02.15 NOCU A U BACKU PALANKU SAM DOSAO U 04.45........HAHHAHHAHAH..PA VI RACUNAJTE......

MALI VISE TROSI...ALI.......MUNJA NEBASKA..PRANGIJA....

130KW ili KS ?? Sta je to za reli??? I koliko "malo" vise trosi???

@sasacg Tdi ili bilo koji motor??? Kakve veze ima???(Za obrtaje sam lupio 5000) Ispred crvenog je uvek najveci obr. moment i tacka. Jel znas ti kako radi turbo???
Noviji motori imaju nesto manji ukupni obrtni moment, ali je vise tog momenta dostupno pri manjim obrtajima, znaci vece ubrzanje - manja max brzina... A to sto si rekao od 1900-2500, oni se time hvale. Tj ne moras da ga przis do kraja da bi imao veliki obrt. moment.  Jel znas ti sta je ob. mom. i cemu je on jednak???
...NE KW..DOBRO SI PROCITAO..TO JE NEKA BUDZEIVNA DOVEZENA IZ ITALIJE...POTROSNJA JE 20 LITARA AKO TE BAS KONKRETNO ZANIMA....ALI SU ZATO MOGUCN0STI NEVEROVATNE...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #62 poslato: April 18, 2006, 11:46:38 pre podne »
Rasho,znam vrlo dobro sta je turbina i cemu sluzi,a ovo sto pricas da je najveci obrtni moment ispod crvenog je totalna glupost.Jesi li ti uopste nekad vozio neki TDi ili neki drugi motor sa turbinom???Evo ti poredjenje 3 audijeva motora i njihovih max.obrtnih momenata:

2.0 benz 195Nm/3300 o/min  
2.0 TFSI 280Nm/1800 o/min
2.0 TDI 320Nm/1750 o/min

i sad mi molim te reci na koju je foru max.obr.mom. veci odmah ispod crvenog(otprilike kod bezninca na 6500 o/min kod dizela 4700 o/min) nego na ovim obrtajima gore pomenutim.Nemoj da se ljutis,ali o ovome nemas pojma.Nije isto Yugo na koji si navikao i neki kvalitetniji automobil
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #63 poslato: April 18, 2006, 12:47:45 posle podne »
Citat: sasacg
Rasho,znam vrlo dobro sta je turbina i cemu sluzi,a ovo sto pricas da je najveci obrtni moment ispod crvenog je totalna glupost.Jesi li ti uopste nekad vozio neki TDi ili neki drugi motor sa turbinom???Evo ti poredjenje 3 audijeva motora i njihovih max.obrtnih momenata:

2.0 benz 195Nm/3300 o/min  
2.0 TFSI 280Nm/1800 o/min
2.0 TDI 320Nm/1750 o/min

i sad mi molim te reci na koju je foru max.obr.mom. veci odmah ispod crvenog(otprilike kod bezninca na 6500 o/min kod dizela 4700 o/min) nego na ovim obrtajima gore pomenutim.Nemoj da se ljutis,ali o ovome nemas pojma.Nije isto Yugo na koji si navikao i neki kvalitetniji automobil

Pa sine ja sto vozim Yugo ne znaci da nisam vozio druga kola... Inace ako te zanima vozio sam kola do kojih verovatno ne mozes da stignes na NEED FOR SPEED. Jel znas sta je obrtni moment i cemu je jednak...
To sto si citao nije max obrt. moment nego dobar deo o.m. recimo 70%

A ako mi nadjes neki auto koji bolje ubrzava na pola obrtaja nego na ispod crevenog...
Ma uostalom nema ni veze...

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #64 poslato: April 18, 2006, 01:34:28 posle podne »
ma kakav need for speed, carmageddon je zakon :)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #65 poslato: April 18, 2006, 03:10:50 posle podne »
aj ti onda meni lepo reci gde je gore pomenutim motorima najveci-max o.m odnosno na kojem broju obrtaja se on isporucuje.A sto se ubrzanja tice,meni pasat(i ne samo on,nego i drugi TDI motori) najbolje ubrzava od 1900-3000,posle toga snaga postepeno opada,koja je onda tu logika oko voznje ispod crvenog polja???Ma ne vredi ova rasprava,ako nekad kupis bolji auto sa ovim motorom(sto ti iskreno zelim) vozi ga tako kako ti mislis...pretpostavljam da ce ti mehenicar postati najbolji prijatelj :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

laracroft

  • Gost
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #66 poslato: April 18, 2006, 07:06:31 posle podne »
ne nerviraj se sale,big rasha je vec imao svojih momenata....menja sliku ali cud nikada....vidi se tacno po komentaru to sto vozim yugo ne znaci .....malo rade komplexi po meni....

ko da je bitno,covek kupuje kola za svoju dusu,vi napraviste od kupovine filozofiju i usli u detaljje do bola....

ako bude imao namere da ih budzi otvorice tu temu....a iskreno passat koja god verzija auto je do bola....odlican je i golf4 i ford i mazda,prosto je stvar ukusa sta izabrati jer su svi na svoj nacin super...

Van mreže Mladen

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 197
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #67 poslato: April 18, 2006, 10:01:00 posle podne »
Rasho, nalupao si se zestoko, ali nije ni bitno, ako iz svega nesto naucis bide dobro
Evo ti za passata tdi
Maks. okr. moment [Nm] 250
Pri o/min 1900
I sve na
http://www.index.hr/auto/baza/prikaz.aspx?model=337&tip=374

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #68 poslato: Maj 03, 2006, 02:54:48 posle podne »
Max snaga na 4000, a ob. moment na 1900(sto ne znaci da je manji na 4000), i ne moze losije da vuce na vecim obtrajima nikako, a i kad promenis brzinu... Na koliko obrtaja ti padne kad promenis sa 1900 i kad promenis sa 4000? Izvadi sam zakljucak...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #69 poslato: Maj 03, 2006, 04:24:35 posle podne »
Ne kazem ja da treba menjeti u visi stepen prenosa na 1900o/min,vec da ne treba i nema potrebe forsirati TDI motor na visokim obrtajima.Znaci,on najbolje pocne da vuce od 1900 o/min,i nema potrebe ici na vise od 3500o/min(max 4000 u nekim slucajevima).Jel sad OK???
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #70 poslato: Maj 04, 2006, 11:47:34 pre podne »
Ma OK je jos odavno...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #71 poslato: Maj 04, 2006, 11:57:21 pre podne »
Citat: Big_Rasha
Ma OK je jos odavno...
:wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Zoka

  • Gost
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #72 poslato: Maj 11, 2006, 02:14:26 posle podne »
Samo da kazem da sam upletio auto... uh ne pitaj te koliko je kostao :)
Vjerovatno ce se mnogi smijati al moj izbor na kraju je bio:
Citroen C2, 1.6 16v VTS, u prevodu 125 ks i do 100 stize za manje od 9 sekundi :)
Auto je inace dugacak 3666 mm :)

Van mreže Mladen

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 197
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #73 poslato: Maj 11, 2006, 02:16:27 posle podne »
Ti si lud :)

Zoka

  • Gost
Re: Aj vi meni malo da pomognote :)
« Odgovor #74 poslato: Maj 11, 2006, 02:17:20 posle podne »
Jesam... malo :)