Jul 02, 2024, 07:57:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Razmena trenera Inter - Celsi ? Mancini i zvanicno otpusten  (Pročitano 2293 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Razmena trenera Inter - Celsi ? Mancini i zvanicno otpusten
« poslato: Maj 30, 2008, 02:24:25 pre podne »
Mančini i zvanično otpušten


Italijanski fudbalski šampion Inter otpustio je trenera Roberta Mančinija, saopšteno je u četvrtak uveče iz tog kluba. Mediji su naveli da će Mančinijev naslednik na klupi mlanskog kluba najverovatnije biti bivši trener londonskog Čelsija Žoze Morinjo. Portugalski stručnjak je sa Čelsijem osvojio dve titule prvaka, 2005. i 2006. godine, a iz tog kluba otišao je zbog neslaganja sa vlasnikom Romanom Abramovičem.

Murinjo je u decembru izjavio da ne želi da bude selektor Engleske, i da bi više voleo da trenira klub iz italijanske ili španske lige.

Mančinijev ostanak u klubu bio je neizvestan nakon poraza milanskog tima u osmini finala Lige šampiona od Liverpula u martu, kada je sada već bivši trener Intera, rekao da želi da napusti tu ekipu na kraju sezone.

"Fudbalski klub Inter saopštio je Robertu Mančiniju da je otpušten, posebno zbog izjava koje je davao posle utakmice sa Liverpulom", navodi se u saopštenju na klupskom sajtu.

Mančini je kasnije izjavio da "nije baš tako mislio", i naglasio da je sve to rekao jer je "osećao veliku bol" zbog ispadanja iz Lige šampiona.

Predsednik Intera Masimo Morati je u utorak održao kratak sastanak sa Mančinijem, i posle dva dana spekulacija, klub je objavio ovakvu odluku.

Mančini je sa Interom osvojio tri uzastopne titule prvaka Italije, a ove sezone su u neizvesnoj završnici osvojili "skudeto", iako su plavo-crni u februaru imali 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu.

Inter je 1964. i 1965. godine osvojio Evropski kup, ali od tada plavo-crni nisu napravili zapažen rezultat u evropskim takmičenjima.

Bivši trener Intera se nije dobro slagao sa medicinskim osobljem u klubu, jer je kritikovao njihov način rada, a sa Moratijem je došao u sukob jer nije pružao dovoljno prilika za igru Portugalcu Luišu Figu.

Mediji su naveli da je Mančini jedan od najozbiljnijih kandidata za trenera Čelsija, nakon što je londonski klub prošle nedelje otpustio Avrama Granta.

Izvor
B92

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Razmena trenera Inter - Celsi ? Mancini i zvanicno otpusten
« Odgovor #1 poslato: Maj 30, 2008, 09:18:50 pre podne »
cisto sumljam da ce zidov doc na klupu intera

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Razmena trenera Inter - Celsi ? Mancini i zvanicno otpusten
« Odgovor #2 poslato: Maj 30, 2008, 03:34:28 posle podne »
Mihajlović sa Mančinijem u Čelsiju?

Prvi pomoćnik bivšeg trenera Intera Roberta Mančinija, Siniša Mihajlović izjavio je da postoji mogućnost da zajedno sa italijanskim stručnjakom preuzme ekipu londonskog Čelsija. "Čelsi nema bogatiju istoriju od Intera i zato mislim da bi Mančini lako mogao da trenira londonski klub. Mančinija je oduvek zanimao engleski fudbal i verujem da je njegova budućnost tamo. Ako on ode u Čelsi, ja idem sa njim. Nas dvojicu veže istinsko prijateljstvo", izjavio je Mihajlović za britanski list "San".

B92

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Dramatizacija u reziji italijana...
« Odgovor #3 poslato: Maj 30, 2008, 06:24:49 posle podne »
Nije samo kod nas ovo moguce  ;)

Manćini tuži Inter

Dosadašnji šef stručnog štaba Intera Roberto Manćini najavio je da će tužiti klub zbog toga što mu je posle osvojene titule dao otkaz. "Deo Interovog obrazloženja u velikoj meri je povredio moju čast i ugrozio moju reputaciju, preko čega ne mogu da pređem", rekao je Manćini. Inter je saopštio da je ugovor sa Manćinijem raskinuo zbog toga što je on posle ispadanja iz Lige šampiona sam rekao da želi da ode iz kluba, ali i zbog napisa u u medijima o njegovim vezama sa dilerima droge.

"Odluka kluba je zasnovana na novinskim napisima i zbog toga sam tražio od svojih advokata da zaštite moju čast i reputaciju od poslodavca koji je iskoristio lažne optužbe da bi me otpustio", rekao je Manćini.

Italijanski mediji pišu da bi Manćini od Intera mogao da dobije odštetu od čak 24 miliona evra, zbog jednostanog raskida ugovora koji je trajao do 2012. godine, a najvljena tužba mogla bi dodatno olakšati kasnu milanskog kluba koji namerava da angažuje Žozea Murinja.

Manćini je odbio ponudu Intera da ga obešteti sa pet miliona evra i zahteva da mu bude isplaćena celokupna četvorogodišnja zarada.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Razmena trenera Inter - Celsi ? Mancini i zvanicno otpusten
« Odgovor #4 poslato: Maj 30, 2008, 07:58:26 posle podne »
nema sanse da Mancini ode u Celsi...Nije on trener tog kalibra
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Razmena trenera Inter - Celsi ? Mancini i zvanicno otpusten
« Odgovor #5 poslato: Maj 30, 2008, 08:05:26 posle podne »
BIVŠI TRENER INTERA TVRDI DA JE ZNAO DA MU JE MORATI SPREMIO OTKAZ

MANĆINI: Lagao me mjesecima


Bivši trener Intera Robeto Manćini tvrdi kako je od prvog momenta znao da će dobiti otkaz od predsjednika kluba Masima Moratija. Laži, podmetanja i podjele u svlačionici dovele su do Manćinijevog odlaska i praktično su izazvale tuču prilikom njihovog posljednjeg razgovora, navode mediji u Italiji.

Prema “Il Giornale”-u, susret između Manćinija i Moratija trajao je samo 14 minuta i u pitanju je bila žestoka rasprava u kojoj je Morati pokušavao da ostane hladan i miran, dok se Manćini nije trudio da sakrije bijes.

“Il Giornale” navodi tok razgovora:
MORATI: Zdravo, Roberto, kako si?
MANĆINI: Dobro sam, hvala.
MORATI: Kako ti je porodica?
MANĆINI: Dobro, hvala.
MORATI: Roberto, imam loše vijesti za tebe.
MANĆINI: Znam.
MORATI: Moraću da te pustim da odeš.
MANĆINI: Ne, ti želiš da ja odem, to je drugačije.
MORATI: Ne, nemoj da pričaš takve stvari. Znaš, tim, pričao sam sa njima i nešto nije u redu. Zato je bolje da napravimo promjene.
MANĆINI: Ne pričaj svašta, već si računao na Murinja, još u januaru.
MORATI: Ne, nikako, nije tako kako misliš da jeste.
MANĆINI: Neee! Pričao si mi razne priče i laži mjesecima. Uvijek sam se ponašao na pravi način i nikada te nijesam lagao. Ovu odluku ne mogu da razumijem.
MORATI: O čemu pričaš? Ne budi takav, poslušaj me!
MANĆINI: Šta da slušam? Nijesi čak ni uživao u ovom “skudetu” koji smo osvojili na stogodišnjicu od osnivanja kluba.
MORATI: Kakve to veze ima sa ovim? Smiri se i razgovarajmo na miru.
MANĆINI: S obzirom da me „puštaš da idem“, ne moram čak ni da te slušam.
MORATI: Nećemo da na ovakav način sve završimo, hajde makar da pričamo o dobroj isplati za tvoj odlazak.
MANĆINI: Ne želim tvoju dobru isplatu, moraćeš da me platiš za moj četvorogodišnji ugovor i to neću umanjiti ni za jedan jedini euro. Ali ne brini, o ovome ćeš razgovarati sa mojim advokatima, ja sam završio.

Roberto Manćini je, u međuvremenu, povezivan sa Čelzijem, dok Inter još uvijek nije zvanično objavio Murinjov dolazak.
Morati će svom bivšem treneru morati da isplati 30 miliona eura kompenzacije.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Razmena trenera Inter - Celsi ? Mancini i zvanicno otpusten
« Odgovor #6 poslato: Maj 30, 2008, 08:34:28 posle podne »
I neka mu naplati sve....Osvojio je prvenstva zaredom, a ovaj BUDZA ga otpusta bez pravog razloga....Sportski radnici i treba da drze do sebe i svog obraza....APSOLUTNO sam uz njega

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Uhvaceni okom kamere
« Odgovor #7 poslato: Maj 31, 2008, 09:11:25 posle podne »
Uhvaceni okom kamere - danasanja naslovna stranica La Gazzette

Mourinho: "I can’t wait to start at Inter"


The Portuguese has confided to friends: “It’ll be fantastic right from the first day of training.”
In the meantime he has been studying Italian and a new training system: with more tactics and less physical work

MILAN, 28 May 2008 – “I can’t wait to start.” José Mourinho has been dreaming of this for eight months, ever since Abramovich told him that he was going to dump him. They have been difficult months: not financially, not at all, especially if you include the Ferrari Scaglietti, the latest present from Chelsea’s boss, which arrived in Setubal on 19 May. It was hard because he was very much out of the game. He spent those months studying new training systems and new plans first sketched out in a notebook, then duplicated and put onto computer, with the help of a friend who is developing his archive.

NEW METHODS - They were difficult months until the turning point, Moratti’s invitation to Paris. Mourinho left Cascais on a private flight and worked out the basics of an agreement while in France. If it were possible, the “Special One” would get changed and start training now. He wanted Italy after England, before managing Portugal, as part of his career programme. He confided to friends: “It’ll be fantastic right from the first day of training: playing and working tactically, less gym, less running, less altitude training. I want to change from traditional training methods.”

ITALIANO - He is not just studying tactics. Mourinho is studying Italian, speaking the language and also starting to write it. His conjugations may not always be correct, but the concepts are. He wants his first press conference to be in Italian, but it may still have to be in English. His only other “real” offer came from Manchester City. He should be with Inter for three years with an option on a fourth. Nine million euros a year have been mentioned, but he is not discussing figures.

STAFF - Mourinho’s staff is the same as ever. Rui Farias will be the fitness trainer, Silvino will work with the goalkeepers, and Andrea Villas Boas will be his tactical adviser and right-hand man. The Portuguese has asked for a “deputy”from the club who can ease his arrival and getting to know people. Beppe Baresi has been mentioned, but no decisions have been taken.