Jun 30, 2024, 11:39:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Otpusten menadzer Celsija Avram Grant  (Pročitano 2408 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Otpusten menadzer Celsija Avram Grant
« poslato: Maj 25, 2008, 01:05:57 pre podne »
Otpusten menadzer Celsija Avram Grant

Menadžer Čelsija Avram Grant otpušten je u subotu. U klupskom saopštenju navodi se da je odluka doneta nakon dva dana intenzivnih razgovora Izraelca sa izvršnim direktorom kluba Piterom Kenjonom. Procenjuje se da je vlasnik Roman Abramovič izgubio strpljenje jer izraelski stručnjak nije uspeo da osvoji nijedan trofej sa ekipom ove sezone. Čelsi je u Premijer ligi osvojio drugo mesto, a u Ligi šampiona poražen je u finalu od Mančester Junajteda. Kao mogući naslednici pominju se Gus Hidink i Frank Rajkard.

Pedesettrogodišnji Grant je prošlog septembra sa funkcije sportskog direktora prešao na mesto menadžera Čelsija, pošto je klub otpustio Žozea Murinja nakon remija sa Rozenborgom (1:1) u Ligi šampiona. Zanimljivo je da je u kratkoj karijeri Grant pvu i poslednju utakmicu odigrao sa Mančester Junajtedom i oba puta izgubio - u Premijer ligi na Old Trafordu 2:0, a u finalu Lige šampiona na penale 7:6.

U tri sezone sa Murinjom na klupi Čelsi je uvek osvajao trofeje, a poslednji put je bez ijednog pehara ostao u sezoni 2003/2004, kada je ekipu vodio Klaudio Ranijeri.



Komentar Zoze-a Murinja:

Bivsi trener Celsija, Jose Mourinho, u svom je stilu prokomentarisao smenu čoveka koji ga je nasledio, Avrama Granta.

"Prema mojoj filozofiji, sezona pod Grantovim vodstvom bila je vrlo loša. “Skoro” u fudbalu nije uspeh. Celsi je skoro osvojio Ligu sampiona, prvenstvo i Carling Cup. “Skoro” je ništa", poručio je portugalski stručnjak.

"Nakon što je klub osvajao po dva trofeja prethodne tri godine, ove nije osvojio ništa. Možda je po razmišljanju gubitnika to bila dobra sezona, što poštujem",  zaključio je “otrovni” Mourinho.
« Poslednja izmena: Maj 25, 2008, 01:10:23 pre podne The_Bulldog »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Otpusten menadzer Celsija Avram Grant
« Odgovor #1 poslato: Maj 25, 2008, 02:21:56 pre podne »
Logican razvoj situacije...I da je Chelsea osvojiio titulu,Grant bi otisao...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Otpusten menadzer Celsija Avram Grant
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2008, 02:44:21 pre podne »
Logican razvoj situacije...I da je Chelsea osvojiio titulu,Grant bi otisao...

Sigurno..Bio im je prolazno resenje....Ima raznih govorkanja, al' da sacekamo da vidimo za koga ce se odluciti....

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Otpusten menadzer Celsija Avram Grant
« Odgovor #3 poslato: Maj 25, 2008, 09:09:06 pre podne »
Uopste ne vidim krivicu u Grantu.Kola su odavno krenula nizbrdo,nezadovoljstvo medju igracima koji zele da odu je odavno prisutno..Bilo je uspeh ovo uraditi sa ovakvom ekipom koja je stvarno sjajna ali i demotivisana....

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Otpusten menadzer Celsija Avram Grant
« Odgovor #4 poslato: Maj 25, 2008, 11:20:17 pre podne »
Uopste ne vidim krivicu u Grantu.Kola su odavno krenula nizbrdo,nezadovoljstvo medju igracima koji zele da odu je odavno prisutno..Bilo je uspeh ovo uraditi sa ovakvom ekipom koja je stvarno sjajna ali i demotivisana....

Istina je da je Grant najmanji krivac...mada ja mislim da on nije menadzer tog kapaciteta koji bi vodio najvece klubove

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Otpusten menadzer Celsija Avram Grant
« Odgovor #5 poslato: Maj 25, 2008, 02:01:04 posle podne »
Ovaj Morinjo je legenda, obozavam ga. Nije mi jasno zasto hoce da dovedu Rajkarda koji ove sezone sa ovakvim timom Barselone nije osvojio nista.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Otpusten menadzer Celsija Avram Grant
« Odgovor #6 poslato: Maj 30, 2008, 01:06:48 posle podne »
Grant: Neuspeh zbog loše atmosfere


Bivši trener fudbalera Čelsija Avram Grant izjavio je da su nesuglasice unutar kluba značajno doprinele neuspesima londonskog kluba ove sezone. "U Čelsiju je stalno bila loša atmosfera, pošto se moj prethodnik preko novina svađao sa vlasnikom kluba. Pored toga, konstantno je postojao verbalni rat sa trenerima i vlasnicima konkurentskih klubova. To je atmosfera koja je stvarala lošu sliku o Čelsiju i pokušao sam da je promenim", rekao je Grant za televiziju "Skaj".

Izraelski stručnjak naveo je da je, kada je u septembru preuzeo ekipu od Žozea Morinja, postavio ciljeve koji su tada delovali nemoguće.

"Prvi je bio plasman u finale Lige šampiona, drugi je bio poboljšanje imidža u javnosti, pošto živimo u vreme kada internet i televizija igraju veoma važnu ulogu. Treći cilj je bio da popravimo atmosferu u klubu i oko njega", kazao je Grant.

Grant je istakao da je planirao da u Čelsiju ostane četiri godine.

"To je bio period tokom kojeg sam mislio da ću moći da promenim način razmišljanja u klubu. U poslednja tri meseca stvari su polako počele da se menjaju. Da smo od početka sezone igrali kao u njenoj završnici, siguran sam da bi smo osvojili titulu prvaka Engleske", zaključio je Grant.

Grant je sa Čelsijem osvojio drugo mesto u engleskom šampionatu, a otkaz u Čelsiju dobio je posle poraza od Mančester junajteda u finalu Lige šampiona.

Reuters

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Otpusten menadzer Celsija Avram Grant
« Odgovor #7 poslato: Maj 30, 2008, 01:17:59 posle podne »
Koliko sam imao prilku da procitam uprava Celzija je Grantu ponudila ponovo stolicu sportskog direktora, sto navodi da i nijesu bili tako nezadovoljni sa njim, ali on je tu ponudu vrlo eksplicitno i odbio.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me