Jun 28, 2024, 05:22:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Super brzi gliseri u Budvi  (Pročitano 5825 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Super brzi gliseri u Budvi
« poslato: Maj 23, 2008, 10:05:20 posle podne »
JUČE U BUDVI ODRŽAN PRVI ZVANIČNI TRENING GLISERA

Počela fešta


BUDVA - Fešta je u Budvi počela prvim zvaničnim treningom, gdje su stazu, motor i snagu glisera isprobavali učesnici jedne od najpopularnijih trka na vodi za Svjetski kup. Veoma moćnim mašinama (imaju dva motora po 1.800 konjskih snaga) upravljala je posada najpoznatijih svjetskih timova, a ekipe koje dolaze iz Velike Britanije, Italije, Katara, Norveške, Amerike i Ujedinjenih Arapskih Emirata imaće još danas jedan trening, uoči nedjeljne trke koja se boduje za Svjetski kup.

Inače, juče su gliseri prvi put spušteni u more, a taj čin, kao i sami trening, bio je veoma propraćen. Prije ovog zvaničnog treninga održana je i promotivna jedriličarska regata, koja je na neki način imala i takmičarski karakter. Sami ovaj spektakl pratio je zabavni program čiji je organizator Opština Budva i turistička organizacija Budve. U poslijepodnevnim časovima održana je parada glisera, koja je privukla interesovanje domaćih ali i stranih državljana. Sve je ovo, kako se i očekivalo, ispraćeno sa velikom pažnjom ali i radoznalošću, jer je izlet ovih moćnih plovila zaista bio spektakularan. Bilo je dosta i televizijskih inostranih kuća, a prednjačila je TV iz Engleske, koja ima ekskluzivno pravo da prenosi ovo takmičenje.

Domaćini ove sportske manifestacije kažu da će slika iz Budve obići veliki dio planete, što ne treba da čudi jer je već sada i prije početka interesovanje ogromno.
Sama trka počeće u nedjelju a planirano je da se vozi 18 krugova oko ostrva Sveti Nikola. Kako danas tako će i sjutra ovu glavnu i centralnu sportsku manifestaciju pratiti još neke lijepe stvari. Domaćini obećavaju da će biti dostojni ovog neobičnog ali i te kako u svijetu zanimljivog sportskog događaja.

Izvor: www.areancg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Super brzi gliseri u Budvi
« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2008, 11:42:10 posle podne »
Ovo je fenomenalna stvar...Svaka cast za organizaciju :)
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Super brzi gliseri u Budvi
« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2008, 12:14:56 posle podne »
IZGLEDA DA JE OVO SKUP SPORT.. :o

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Super brzi gliseri u Budvi
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2008, 01:18:14 posle podne »
Na tronu dvojac iz Emirata

Sampionski dvojac Ujedinjenih Arapskih Emirata Victory 1, Muhamed al Mari i Nadir bin Hendi pobjednik je svjetskog takmicenja glisera - Powerboat class 1 koji je juce odrzan u Budvi. Njihove kolege iz Victory 7 su zauzele drugo mjesto, a treca je bila ekipa Qatar 95 iz Katara.
Za titulu se takmicilo devet ekipa, a trku koja se odvijala u 23 kruga oko ostrva Sveti Nikola obiljezilo je veliko rivalstvo Victory 1 i Qatar 96 koja je u predposljednjem krugu morala odustati.

Gliseri dugacki 14 metara i teski pet tona koji su po svojim karakteristikama mjesavina bolida F1 i mlaznog aviona klizili su po Budvanskom zalivu na odusevljenje brojnih posmatraca pri brzinama i vecim od 200km/h.

Spektakl u Budvi juce je posmatralo 30.000 ljudi, a kompletna Slovenska plaza bila je prepuna gostiju.

Dogadjaj je snimala posebna ekipa Class 1 sa desetak kamera, a bilo je angazovano i pet helikoptera koji su pratili cijelu trku. Snimak trke bice emitovan u 25 drzava.

IZVOR: Vijesti
FOTO: Arena
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Spartak

  • Gost
Odg: Super brzi gliseri u Budvi
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2008, 07:19:29 posle podne »
ZNACI NENORMALAN ZVUK! URLANJE!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Super brzi gliseri u Budvi
« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2008, 06:01:49 posle podne »
Ovo oni vježbaju za Cigarete  ;D 8) :P

Inače sam i sam lud za gliserima, upravo sam kupio jedan od 6m, ali ovo su avioni  :o :o

Spartak

  • Gost
Odg: Super brzi gliseri u Budvi
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2008, 07:44:17 posle podne »
brate najezi ti se koza od zvuka