Septembar 20, 2024, 09:23:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: kombinacija treninga za masu i taekwondo-a, suplementiranje itd.  (Pročitano 1830 puta)

Van mreže TheNatural

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
  • Randy Couture 4 life
kombinacija treninga za masu i taekwondo-a, suplementiranje itd.
« poslato: Maj 06, 2008, 10:52:54 pre podne »
U poslednje 4 godine povremeni sam posetilac teretane. Retko kad ostvarim neki kontinuitet u vezbanju ali to nije zbog nedostatka volje nego zbog mnogih obaveza koje imam. Imam 20 godina, visok 182cm, tezak 77kg. Ove godine sam u teretanu isao mesec dana, trening mi je isao odlicno, povecavao sam tezine i osetio ponovo efekat vezbanja, ali sam prestao iz odredjenih razloga. Sada treniram TaeKwonDo, 3 dana nedeljno, a hteo bih da ostale dane iskoristim za odlazak u teretanu.

E sad, oduvek su mi govorili da sam covek-definicija jer mi se svi misici na telu ocrtavaju. Ne patim od nekih kompleksa ali bih stvarno zeleo da nabacim kilograme jer meni ova tezina, iako moze zvucati kao idealna, jednostavno ne odgovara. Moje prvo pitanje glasi, da li uopste mogu da kombinujem trening tae kwon do-a sa odlascima u teretanu?
Nameravam da odrzim pravilnu ishranu, unosim dovoljno razovrsnih materija u organizam i uzeo bih kreatin koji mi svi preporucuju (od firme Ultimate Nutritions).
Da li ima svrhe da uzimam taj kreatin ako ne idem u teretanu svaki dan? Ili mozda postoji nesto drugo sto biste mi preporucili kao pomoc za dobijanje misicne mase.

Nekim ljudima sam postavljao slicna pitanja i dobijao razlicite odgovore. Njihova potpitanja su bila "da li ti se vide vene?" i "da li se lako gojis?"
Pa da odgovorim i na to ovde, za svaki slucaj.
Vene mi se vide na rukama, napumpaju se cim opteretim misice koje inervishu.
Izuzetno teshko se gojim, u poslednjih pet godina sam nabacio jedva 17-18 kila ali to je zbog godina. I dalje mi fali masa na ramenima i rukama jer mi je takva konstitucija. Medjutim vrlo lako mogu da izgubim na tezini. Jednom, pre dve godine, imao sam kontinuitet u vezbanju od 4 meseca, islo mi je odlicno, ali sam zbog zdravstvenih problema zaglavio u bolnici, izgubio dosta na kilazi i nikad se nisam vratio u prethodnu formu.

Zgibovi su mi najlaksa vezba i nekako mi se cini da mi ostale grupe misica zaostaju za ledjima.

Na eventualna dodatna pitanja cu rado odgovoriti, a nadam se da ce se ovde naci neko ko ce mi pomoci da razresim ove dileme.
Hvala unapred i izvinjavam se ako temu nisam postavio u odgovarajucu kategoriju.... :o
« Poslednja izmena: Maj 06, 2008, 10:54:26 pre podne TheNatural »
“If he kept standing in front of me like that, I knew that sooner or later I'd catch him. The first jab I hit him with, it wasn't much, but it started to swell his eye.”

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: kombinacija treninga za masu i taekwondo-a, suplementiranje itd.
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2008, 12:52:30 posle podne »
uf brate...
pre svega ti ljudi skojima si ti pricao .... pa to je brate ne smesno nego zalosno ako su ti postavljali pitanja tipa "da li ti se vide vene?"...
dal se lako ili tesko gojis to zavisi od tvoje genetike, metabolizma, ali to su ponovo glupa pitanja koja nemaju veze sa tim sto tebe interesuje...
ako treniras taekwando (ili kako vec se pise ) moras imati jako dobru ishranu ako hoces neki napredak u teretani pre svega... znaci ta ishrana mora biti bogata proteinima i ugljenim hidratima(prelistaj malo forum o tome se xyz puta pricalo) pogotovo moras obratiti paznju da uneses kako proteina(min 3g po kg) tako i sto je vise moguce  u.h jer ces pored sporta u teretani trositi dosta energije...
od suplemenatai sam kreatin ti nece pomoci da nabacis masu...
nego pored njega
whey, glutamin,aminokiseline, bcaa (sada zavisi tu od tvojih finansijskih uslova dosta) ali dobar whey bi bilo nesto bez cega nikada ne bi smeo da ostanes dok treniras...
glupo pitanje o kreatinu cemo da preskocimo( procitaj lepo kako se koristi kreatin) znaci neka kombinacija za masu bi ti bila whey +kreatin (za pocetak, probaj)
sto se tice ledja i zgibova, ovde imas razne programe koji obuhvataju celo telo i treba da radis po njima
i nadam se da si sanirao te zdravstvene probleme !!!

Van mreže TheNatural

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
  • Randy Couture 4 life
Odg: kombinacija treninga za masu i taekwondo-a, suplementiranje itd.
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2008, 10:43:09 posle podne »
Ocekivao sam vise odgovora ali valjda je i 1 odgovor ok...
hvala...
“If he kept standing in front of me like that, I knew that sooner or later I'd catch him. The first jab I hit him with, it wasn't much, but it started to swell his eye.”