Jun 21, 2024, 08:08:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.950 članova - Poslednji član: ptmetSaund
X3MShop banner

Autor Tema: LAT masina- ispred/iza glave  (Pročitano 22708 puta)

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
LAT masina- ispred/iza glave
« poslato: April 08, 2006, 12:29:18 pre podne »
Kada radim ledja pocinjem sa LAT masinom i radim je mozda i najvise od svih vezbi za ledja jer je jedna od retkih vezbi koja daje sirinu latisimusa.
Poznato mi je da veslanja i ostale vezbe ( bar kako su mi rekli ) rede na "dubini" ledja, dok LAT ispred i iza glave i siroki zgibovi pogadjaju latisimuse i sire ledja.

Dakle pitanje je, kada radim LAT, da li da radim kao prvu vezbu na primer samo iza glave, pa da idem dalje u trening a sledeci  put isto pocinjem sa LAT-om ali ispred glave pa opet idem dalje u trening?  Ili je mozda bolje da na istom treningu ( za ledja ) odradim 4 serije ispred i 4 serije iza glave ?  Mislim da li su dve vezbe na LAT-u mnogo kada pogledamo da nam i ispred i iza glave LAT pogadja misic sa minimalnom promenom ugla ?   Ili je jedna malo i treba dve, to jest ispred i iza ?

HVALA

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #1 poslato: April 08, 2006, 12:35:38 pre podne »
Najbolje da menjash!
Nekad uradi jedno, nekad drugo, nekad jedno + drugo !  
Gledaj da menjash hvatove da bi misic pogodio iz vishe uglova a samim tim cesh izvuci maximum iz njega.

Ja misicima nikad nedam da naviknu na jedan trening..

Ako mozesh da radish zgibove, radi ih !!!
Radi zgibove ispred glave, pa lat iza glave...
Sledeci put obrnuto...

Nemoj preskakati zgibove, oni su jako dobri za sirinu ledja..  to ce ti svako potvrditi...    a najbolje je da ih radish kao prvu vezbu, jer tad imash najvishe snage i mozesh da se skoncentrishesh na pokret.

Ja sam poceo ledjima da dajem ceo dan.. tako da ih gadjam sa 5 -6 vezbi..  i sve to zavrshim za oko 55 minuta..

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #2 poslato: April 08, 2006, 01:42:18 posle podne »
Citat: Kekka

Nemoj preskakati zgibove, oni su jako dobri za sirinu ledja..  to ce ti svako potvrditi...    a najbolje je da ih radish kao prvu vezbu, jer tad imash najvishe snage i mozesh da se skoncentrishesh na pokret.


I ja zgibove radim uvek kao prvu vezbu za ledja.Lat masinu radim samo kada su mi radne serije velike tezine sa malim brojem ponavljanja (najvise 6)-to je kada radin snagu.
Po mom misljenju-bolje je da uradim pravilnh 10 zgibova nego 15 ponavljanja na lat-u zato sto ne lat masini ljudi najvise grese kod nogu-svi podupiru noge ispod onog valjka i tako im je lakse da spustaju.Ponekad sednem sa obrunute strane tako da su mi noge slobodne i mi je neuporedivo teze da radim i tako najvise osetim ledja.
Varijanta spustanja iza i ispred glave je najbolja ali radne serije su mi uvek prelazile 6-icu.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #3 poslato: April 08, 2006, 03:42:19 posle podne »
E jebiga, ja hvatam LAT koliko god mogu siroko, to jest koliko mi sipka dozvoljava, sve vise od toga ne bi imao za sta da se uhvatim jer samo kad tako maksimalno siroko uhvatim osetim "cepanje" ledja i  latisimusa i njihovo razvlacenje to jest sirenje. I posto se kunem u taj hvat nisam ni hteo da ga menjam.  Jer ne znam sta cu dobiti ako skupim ruke, a ovako lepo na sebi osetim sta mi se desava kad rasirim hvat maksimalno.

A sto se tice zgibova, mogu da radim one sa uzim hvatom ( sirina ramena to jest ledja ) ali oni mi ne trebaju, trebaju mi ovi zgibovi sa hvatom kao za LAT, ali njih nema sanse da uradim.
Ne znam kako, imam 100 kg otprilike i nema sanse da se dizem i spustam na sipki za zgib kao na LAT-u. Ne znam u cemu je problem ali kapiram da je bolje da radim LAT ispred\iza 4 serije po 10 ( i ispred i iza )  nego da se mrcvarim i da izvucem jedva 3-5 podizanja na zgibu. Tu bi puk'o sa snagom a ucinak bi bio nikakav.

Van mreže ZeXnS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #4 poslato: April 09, 2006, 10:20:43 pre podne »
to je i moj problem samo sto ja imam 90 kila...siroke nemogu uopste da radim :( sad sam krenuo uske tih mogu 6 :( a valjda ce biti uskoro bolje radio sam ih dosad samo jednom danas drugi put treba da ih radim...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #5 poslato: April 09, 2006, 11:01:52 pre podne »
Probaj da radis siroke zgibove tako sto ce neko u pocetku da ti pridrzava noge,vremenom ces uspeti i sam
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #6 poslato: April 09, 2006, 11:09:12 pre podne »
Citat: sasacg
Probaj da radis siroke zgibove tako sto ce neko u pocetku da ti pridrzava noge,vremenom ces uspeti i sam


Ili ovo ili probaj da polako od uskih dodjes do sireg hvata . Znaci malo po malo siris hvat

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #7 poslato: April 09, 2006, 06:41:25 posle podne »
A imam i ja jedno pitanje vezano za ledja...

Da li vezbe za ledja koje uticu na sirinu, tipa siroki zgibovi, lat ispred glave, veslanje bucicama treba da radim U SERIJI ili mogu na primer da radim prvo zgibove, pa onda lat IZA glave, pa onda recimo veslanje na donjem koturu pa onda opet za sirinu na primer veslanje bucicom... da li je bitno?

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #8 poslato: April 09, 2006, 09:02:01 posle podne »
Ja ne mogu da izdrzim 8 serija sirokih zgibova, nego uradim 4, a 4 na lat masini.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #9 poslato: April 10, 2006, 06:17:28 pre podne »
Citat: Ogi.
A imam i ja jedno pitanje vezano za ledja...

Da li vezbe za ledja koje uticu na sirinu, tipa siroki zgibovi, lat ispred glave, veslanje bucicama treba da radim U SERIJI ili mogu na primer da radim prvo zgibove, pa onda lat IZA glave, pa onda recimo veslanje na donjem koturu pa onda opet za sirinu na primer veslanje bucicom... da li je bitno?
.a ko kaze da jednorucno i dvorucno vesalnje nije za sirinu ledja??......znaci po tome ko hoce siroka ledja treba d aradis amgo zgibove i vez\be na lat masini.....??.....

a sada ces ti reci da su to vezbe za punocu..znam....ali cega?...

pokusaj da radis vesalnja jednorcnim i dvorucnim tegovima,t-sipku,donji kotur pa da vadis kako se napreduje u razvoju ledjinih miscia...ali to je kao i kod nogu...kod tih vezbi treba stegnuti jajaj do karja i pokret izoditi pravilno a to je problem kod vecina vezbaca

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #10 poslato: April 10, 2006, 09:29:22 pre podne »
Ko je rekao da jedorucno i dvorucno veslanje nisu vezbe za sirinu!!? Gde sam ja to rekao!?? Za veslanje jednom rukom sam rekao da UTICU na sirinu a veslanje dvorucno u pretklonu sam zaboravio, to mi je jedna od omiljenih vezbi koje strasno pogadjaju ledja (lepeze).

Ja sve radim maksimalno pravilno a ne samo ledja, sto se tehnike izvodjenja tice, mislim da tu za mene nema nikakvih nejasnoca. Odavno sam prestao da se palim na to koliko dizem, jer sada i da hocu da dizem mnogo, jednostavno ne mogu.

Ali nisi mi odgovorio na moje pitanje uopste. Pitao sam da li je bitan redosled vezbi u smislu raditi vezbe koje pogadjaju lepeze zajedno (dve-tri vezbe jednu za drugom) pa onda vezbe koje pogadjaju unutrasnjost ili to nema veze...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #11 poslato: April 10, 2006, 12:54:07 posle podne »
Citat: Ogi.
Ko je rekao da jedorucno i dvorucno veslanje nisu vezbe za sirinu!!? Gde sam ja to rekao!?? Za veslanje jednom rukom sam rekao da UTICU na sirinu a veslanje dvorucno u pretklonu sam zaboravio, to mi je jedna od omiljenih vezbi koje strasno pogadjaju ledja (lepeze).

Ja sve radim maksimalno pravilno a ne samo ledja, sto se tehnike izvodjenja tice, mislim da tu za mene nema nikakvih nejasnoca. Odavno sam prestao da se palim na to koliko dizem, jer sada i da hocu da dizem mnogo, jednostavno ne mogu.

Ali nisi mi odgovorio na moje pitanje uopste. Pitao sam da li je bitan redosled vezbi u smislu raditi vezbe koje pogadjaju lepeze zajedno (dve-tri vezbe jednu za drugom) pa onda vezbe koje pogadjaju unutrasnjost ili to nema veze...
...OBICAJ JE DA RADIS NA POCETKU TRENINGA ONE VEZBE KOJE SU TEBI ANJTEZE..TAKO DA NI TU JA NITI BILO KO NE MOZE DATI DOGVR..MOZDA JE TEBI ANJTEZE VESLANJE U PREKTLONU DOK Z ANEKOGA DRUGOG NIJE....znaci..sam odredjuejes.sve..

Van mreže ZeXnS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #12 poslato: April 10, 2006, 03:58:49 posle podne »
problem je u tome sto mogu 6 obicnih u prvoj seriji znaci mozda 2 6 a treca i cetvta po 5 u najboljem slucaju pa neznam dali mi je bolje to ili da radim na masini...ja uradim 4 zgibova pa 3 na masini i 4 sedece veslanje ili veslanje u prekolnu dvorucnim tegom...mrtvo dizanje radim sa nogama...

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #13 poslato: April 10, 2006, 10:16:00 posle podne »
Za pocetak ja mislim da nikako ne mozete da uporedjujete   6 ponavljanja na vratilu i 15 ponavljanja na masini ??  TO nema logike..   Drugacije je opterecenje..   i ne mozete da tumacite sta je bolje a sta nije...  

Sto se tiche NAJSIREG MOGUCEG HVATA..   ja sam imao do skoro taj hvat, ali sam ga vratio na 90 stepeni ..   Mnogo sam procitao o tome.. i stvarno drugacije pogadja..  Bash osetim da mi ledja lepo rade..  Dok kad radim mnogo SIROKO, osecam kako mi se RAMENA MUCHE . Nekako istezu..  sta ti ja znam...


Kako tebi odgovara...

Pozdrav.

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: LAT masina- ispred/iza glave
« Odgovor #14 poslato: April 11, 2006, 01:52:34 pre podne »
Citat: Kekka
Za pocetak ja mislim da nikako ne mozete da uporedjujete   6 ponavljanja na vratilu i 15 ponavljanja na masini ??  TO nema logike..   Drugacije je opterecenje..   i ne mozete da tumacite sta je bolje a sta nije...  

Sto se tiche NAJSIREG MOGUCEG HVATA..   ja sam imao do skoro taj hvat, ali sam ga vratio na 90 stepeni ..   Mnogo sam procitao o tome.. i stvarno drugacije pogadja..  Bash osetim da mi ledja lepo rade..  Dok kad radim mnogo SIROKO, osecam kako mi se RAMENA MUCHE . Nekako istezu..  sta ti ja znam...


Kako tebi odgovara...

Pozdrav.


Sta znam, ja se bas lozim na to "cepanje" latisimusa sirokim hvatom, ali probacu i taj 90 stepeni pa da vidim.
Sve ima svoje nista nije za dzabe i kao zbog razlicitog hvata stagniras. To nije tako, pitanje je samo sta zelis da postignes.

Pozz Kekko