Septembar 18, 2024, 03:19:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti  (Pročitano 6504 puta)

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Saveti
« poslato: Maj 08, 2008, 01:01:36 pre podne »
E ovako treniram sa manjim prekidima 3 godine total natural bez suplemenata pa sam odlucio da uzmem nesto.Uzeo sam kreatin univerzalov amino fuel win lab, glutamin nisam siguran koji sagorevac max fast,laurent fast i ellite protein.Citao sam po forumu o tome ali nem pojma kako sve to da ukombinujem i koliko pa mi treba pomoc!Nedeljne aktivnosti su mi:
Trcanje 30-ak km 3x nedeljno,poprilicnog tempa, ujutru ili kasno uvece ili posle tegova
teretana 4x nedeljno oko 1,5 sat
Na faxu 2,5 sata rukomet, 2,5 sata atletika, 1,5 sat gimnastika...
dakle kidanje a sto se ishrane tice-trudim se.
Jel moze ovako?
glutamin:posle tegova i pred spavanje a kad radim kardio samo pred spavanje 5gr
amino:pred spavanje i posle treninga.
sagorevaci:30 min pre kardia.
kreatin:pre i posle tegova po 5gr(bez punjenja)
protein:pred spavanje i posle treninga..
Sa ovim bih samo poboljsao kvalitet pred leto more adu a snaga i tako toako mozeuvek je dobrodoslo!

Drugo pitanje nema veze sa ovom temom.Kolena me razbijaju i to ujutru kad se probudim i u nekim specificnim polozajima.Kad trcim ili radim noge(cucanj sam prestao da radim zbog ovoga)nista ne osecam.Trcim po betonu u proseku 30-50 a nekad se desi i 100tinjak km nedeljno i skoro sam poceo sa cunjem nepravilnom tehnikom po principu samo nek mu*a djipaju od pod,nekontrolisano spusanje i sve me stiglo.Neko mi kaze meniskus,neko ligamenti a ja neznam sta je.Pravio sam pauzu od nedelju dana i kao je prestalo al cim sam poceo odma se pojavio bol.Dal mi je vreme za kosmodisk?Svaka pomoc dobro dosla!
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Saveti
« Odgovor #1 poslato: Maj 14, 2008, 10:53:41 posle podne »
Jesam li ja pogresio forum???
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže Ajs_Krejatin

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 463
  • GRUDI+BICEPS
Odg: Saveti
« Odgovor #2 poslato: Maj 14, 2008, 11:25:23 posle podne »
pa jbt idi kod sportskih lekara, oni najbolje znaju u vezi zglobova povreda i sl.
CHUCK NORRIS MOZE DA IZD*** NA MARIJU SERIFOVIC!!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Saveti
« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2008, 12:04:16 pre podne »
Savet za sta ? Sta zelis da postignes treningom i suplementima ? Ako ides na Dif, onda poprilicno toga treba da znas (bar u vezi treninga)...Pomocicemo ti, samo budi precizniji...

A za kolena, najbolji savet je da odes kod lekara...taman i da ima lekara na ovom forumu, niko ozbiljan ti nece "prepisati" ili "uraditi dijagnozu" bez pregleda....

Van mreže zarkonio

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Saveti
« Odgovor #4 poslato: Maj 15, 2008, 05:17:30 posle podne »
Postoji mogucnost da si pretrenirao noge....
+ trebalo bi da znas da toliko trcanja po tvrdoj podlozi ili betonu jako cesto ostavlja posledice, ako ne odmah, onda vremenom... kad se oporavis pocni da trcis po meksoj podlozi
"Vise mi je tipova sa party-a reklo da ako jedem bombone (ectasy) da ne mogu zatrudniti, pa sam dala da svsavaju u mene. Sada sam trudna - da li to znaci da su lagali, ili nisam konzumirala dovoljno tableta"?

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Saveti
« Odgovor #5 poslato: Maj 16, 2008, 09:52:26 pre podne »
Noge nisam pretrenirao znam zasto me bole ali sam hteo da vidim dal je jos neko imao slicnih problema pa da me posavetuje...Znam i koliko je stetno trcanje po betonu al jbg...Znam i kako da treniram al neznam kako da ukombinujem suplemente!A sto se tice toga sta bih radio sa trningom i suplementacijom pa ide ada more...Pre svega kvalitet!
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže sinisha.mihajlovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Saveti
« Odgovor #6 poslato: Maj 16, 2008, 11:35:18 pre podne »
Noge nisam pretrenirao znam zasto me bole ali sam hteo da vidim dal je jos neko imao slicnih problema pa da me posavetuje...Znam i koliko je stetno trcanje po betonu al jbg...Znam i kako da treniram al neznam kako da ukombinujem suplemente!A sto se tice toga sta bih radio sa trningom i suplementacijom pa ide ada more...Pre svega kvalitet!

javi se na PM

i ja sam imao slicne probleme....

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Saveti
« Odgovor #7 poslato: Maj 16, 2008, 11:36:53 pre podne »
Znam i kako da treniram al neznam kako da ukombinujem suplemente!

Glutamin:
-Posle treninga i pred spavanje je ok...ja bih uzeo i ujutru.
- Preporuka veci unos od ovog sto ti planiras

Amino:
-Amino posle treninga ok, pred spavanje mislim da nema potrebe jer ces vec uzeti protein (mada one stalno mogu)
-Preporuka u toku treninga, izmedju obroka, kao dodatak obroku

Sagorevaci:
-Ne znam koji je sagorevac, ali verovatno ima na etiketi preporuka za njega....

Kreatin:
-Posle treninga da, a ko planiras da ga uzimas samo dve kasicice dnevno prvu bih uzeo ujutru, na prazan zeludac. Nadam se da znas, kreatin se uzima sa dextrozom, tj. prostim secerom. Za svaki gram kreatina ti treba oko 70-80 ml vode

Protein:
- Ako mislis na Whey, on ti nije najbolji izbor za pred spavanje-ali ako nemas drugi moze i on, samo gledaj da ga uzmes sa nekom mascu...npr. kasicica masl.ulja...ono sto ces naci na sajtu, mnogo puta je pominjan ella sir koji je odlican za pred spavanje.
- Obavezno posle treninga
-Preporuka i ujutru i pred trening. Generalno unos proteina (kompletnog-suplementi + cvrsta hrana) po kilogramu ne bi trebao da ti bude manji od npr. 2 grama. Naravno, u zavisnosti sta zelis...
« Poslednja izmena: Maj 16, 2008, 11:42:22 pre podne The_Bulldog »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti
« Odgovor #8 poslato: Maj 16, 2008, 11:38:19 pre podne »
Citat
javi se na PM

i ja sam imao slicne probleme..

?????????????????????????????????

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Saveti
« Odgovor #9 poslato: Maj 16, 2008, 12:43:26 posle podne »
Jel ok glutamin 2x15gr
sagorevac max fast to je nesto ispod ruke i extra radi.
Znam za kreatin i dex samo mi reci dal preterujem kad pijem 5l vode u toku treningam i jos 5l u toku dana?
A kompletan unos proteina mi je nesto preko 2 gr po mojoj racunici tako da sam se odlucio samo posle treninga i pred spavanje!
Hvala na savetu
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Saveti
« Odgovor #10 poslato: Maj 16, 2008, 12:59:56 posle podne »
po meni bolje ti je da pijes 10g pre,15g posle i 5g pre spavanja,a 5l vode u toku treninga je mnogo,kako uspes da popije 5l,trebalo bi u toku dana da popijes ukupno 5l do 6l vode
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže zarkonio

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Saveti
« Odgovor #11 poslato: Maj 16, 2008, 01:00:23 posle podne »
Vode treba piti, posebno kada uzimas kreatin. Verujem da ne preterujes sa 10L vode ako ti ne smeta celodnevno buckanje u stomaku, dok trcis, i piskanje svaki cas :)
Nisam cuo do sada da neko pije 10L vode na dan
"Vise mi je tipova sa party-a reklo da ako jedem bombone (ectasy) da ne mogu zatrudniti, pa sam dala da svsavaju u mene. Sada sam trudna - da li to znaci da su lagali, ili nisam konzumirala dovoljno tableta"?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Saveti
« Odgovor #12 poslato: Maj 16, 2008, 01:12:36 posle podne »
pazi trening sa tegovima traje 1sat.ti za jedan sat popijes 5l vode,pa nasta ce liciti taj trening to ce biti taman i aerobni trening posto ces trcati svakih 5min u wc
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Saveti
« Odgovor #13 poslato: Maj 16, 2008, 05:38:17 posle podne »
Jel ok glutamin 2x15gr
sagorevac max fast to je nesto ispod ruke i extra radi.
Znam za kreatin i dex samo mi reci dal preterujem kad pijem 5l vode u toku treningam i jos 5l u toku dana?
A kompletan unos proteina mi je nesto preko 2 gr po mojoj racunici tako da sam se odlucio samo posle treninga i pred spavanje!
Hvala na savetu

Ja bih pre 3x10, pogotovo ako radis  zero carb day....
5 litra vode u toku treninga je mnogo. Nadam se da ti trening traje do 60-75 min  :)   A ostalih 5 litra nije mnogo...Unos proteina je OK

Van mreže sinisha.mihajlovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Saveti
« Odgovor #14 poslato: Maj 16, 2008, 11:46:00 posle podne »
Citat
javi se na PM

i ja sam imao slicne probleme..

?????????????????????????????????

ja se nisam zezao,od mene je bilo ljudski sto sam se ponudio da pomognem...
imas sam probleme,a sad vec 2 meseca radim kardio 4 puta nedeljno po 5 km na prazan stomak...