Septembar 23, 2024, 08:21:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Sjekloća postao prvak Mediterana!  (Pročitano 2054 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Sjekloća postao prvak Mediterana!
« poslato: Maj 04, 2008, 12:21:52 pre podne »
NIKOLA SJEKLOĆA POSTAO PROFESIONALNI PRVAK MEDITERANA U BOKSU

Rat na ringu

Crnogorski šampion pobijedio jednoglasnom odlukom sudija


BUDVA - Ono što se sinoć događalo na ringu u „Mediteranskom sportskom centru” u Budvi, nije viđeno na crnogorskim bokserskim arenama. Naime, Nikola Sjekloća i Italijan Roberto Koka vodili su pravi rat punih 12 rundi za titulu profesionalnog prvaka Mediterana u srednjoj kategoriji. Od prvog udarca gonga, oba boksera, spremna i iskusna, krenuli su jedan na drugoga i onda je počela obostrana baražna vatra iz svih mogućih oruđa. Naravno, Nikola Sjekloća, momak koji je postigao najveće uspjehe na amaterskom ringu, bio je fizički potpuno spreman za ovako težak okršaj. Međutim, malo ko je očekivao da će Italijan biti tako dobar, čvrst i odlučan. Uzvraćao je istom mjerom, pa je prepuno gledalište, skoro sat vremena, bilo na nogama. Bila je to jedna divovska borba dva sjajna borca koja će sigurno ostati upamćena kod ljubitelja ovog sporta, ali i u analima crnogorskog profesionalnog boksa.

Međutim, trojica bodovnih arbitara, Vaskev iz Španije, Bel Pjero iz Francuske i naš Predrag Aleksić jednoglasno su dodijelili pobjedu domaćem takmičaru. Vaskez je bodovao sa 116:112 za Sjekloću, Francuz Pjero 115:112, a Aleksić 117:112, što je i sasvim realna slika onoga što se događalo na ringu.

Titula mediteranskog prvaka u srednjoj kategoriji, u najznačajnijoj WBC bokserskoj verziji značiće mnogo za Nikolu Sjekloću i njegov napredak na profesionalnim listama. Sasvim je sigurno da je rođena nova profesionalna zvijezda pred kojom je lijepa karijera.

- Bio je ovo težak meč , ali sam zasluženo došao do pobjede - rekao je poslije meča Sjekloća. - Mislim da sam opravdao očekivanja ne samo mog stručnog štaba već i divne budvanske publike.

- Odavno sam u boksu, ali ovako dramatičnu borbu nijesam gledao - rekao je Veselin Žižić, predsjednik crnogorske profesionalne federacije. - Bio je to sudar dva prava majstora ringa, ali je Sjekloća pokazao da je za klasu bolji i zasluženo je došao do trijumfa. Mislim da ga čeka lijepa profesionalna karijera.   

Izvor: www.areancg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Sjekloća postao prvak Mediterana!
« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2008, 12:22:46 pre podne »
 8)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Sjekloća postao prvak Mediterana!
« Odgovor #2 poslato: Maj 04, 2008, 01:36:42 pre podne »
Bravo maestro...Fenomenalan rezultat :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!