Septembar 19, 2024, 04:10:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Kreatin bez dextroze  (Pročitano 5563 puta)

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Kreatin bez dextroze
« poslato: Jul 16, 2008, 01:04:18 posle podne »
Ok pozdrav svima samo me zanima da li bi bilo nekih problema ako bih uzimao kreatin zajedno sa whey-om bez dekstroze kao PWM? Uzasno mi je slatko ako dodam dextrozu...muka mi je kad tako popijem. Mislim da li ce kreatin dovoljno brzo biti apsorbovan? Ne radim fazu punjenja.

hvala svima na odgovoru.

Van mreže malojaci

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Kreatin bez dextroze
« Odgovor #1 poslato: Jul 16, 2008, 01:09:24 posle podne »
Ti znas da postoje manje slatke zamjene za dekstrozu?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Kreatin bez dextroze
« Odgovor #2 poslato: Jul 16, 2008, 03:11:39 posle podne »
A koji protein koristis?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Kreatin bez dextroze
« Odgovor #3 poslato: Jul 16, 2008, 04:09:01 posle podne »
Dex kao prost UH ima svoj zadatak u PWM-u, sto sigurno znas...

Probaj da smanjis kolicinu dex u sejku do neke mere koja ti je podnosljiva.

Ako bas nikako ne podnosis dextrozu, onda umesto nje koristi suvo grozdje. Dosta ljudi koristi to kao veoma dobru alternativu.Pejda je negde ranije pominjao da je to koristio.
« Poslednja izmena: Jul 16, 2008, 04:10:45 posle podne kwon »

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Odg: Kreatin bez dextroze
« Odgovor #4 poslato: Jul 16, 2008, 06:26:58 posle podne »
hvala svima ljudi...

koristim Dymatize elite whey Banana i Dymatize Creatin......probacu da dodam manje dextroze......suvo grozdje? zanimljivo...mislite da u pwm ubacim suvo drozdje kao zamenu za dex???

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Kreatin bez dextroze
« Odgovor #5 poslato: Jul 16, 2008, 06:33:41 posle podne »
ma umesto dexa uzimas maltodextrin i to ti je to
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Kreatin bez dextroze
« Odgovor #6 poslato: Jul 16, 2008, 06:46:07 posle podne »
probacu da dodam manje dextroze......suvo grozdje? zanimljivo...mislite da u pwm ubacim suvo drozdje kao zamenu za dex???

Kao sto ti je H2SO4 mozes koristiti malto, svakako bolja varijanta, naravno napomenucu ti i da mjerica dexa i mjerica proteina nijesu iste - vec da u mjerici u kojoj stane 30 gr wheya moze da stane i do 45 gr dexa, tako da ako si lose racunao mozda si u startu isao sa previse dexa, sto se ovdje ranije i desavalo...

Ukoliko ipak tvoj izbor bude suvo grozdje, ono ne ide u PWM, vec njega uzmes 20-tak minuta prije nego li sto uzmes protein, crea i sta vec dodajes u PWM... Ja nemam mogucnost da u svojoj zemlji trgujem maltodex, vitargo i slicne - bolje varijante, a isto tako ne volim dex, pa nakon sto zavrsim trening smaknem 100 gr grozdjica (ova kolicina ce mozda biti prevelika za tebe), prije nego li se istegnem i istusiram, a nakon toga uzmem whey... Mozes i da 20-tak minuta prije samog kraja treninga pojedes grozdjice i onda cim udjes u svlacionicu da popijes whey, crea... To ti je vjerovtano jos bolja opcija...

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže CrazyVictor

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
  • get big or die tryin...
Odg: Kreatin bez dextroze
« Odgovor #7 poslato: Jul 17, 2008, 10:19:01 pre podne »
Ja u PWM stavim 2 ipo merice optimuma sto izadje 60g Whey-a ,10g kreatina ( naravno ultimate,sto bi MR.BIG rekao) i 2 merice dexa sto po Vladaru iznosi 90 g i s obzirom da retko kad pojedem nesto slatko,to mi izmami osmeh od uha do uha.Jednostavno vrh.Jos kad imam kesa i stavim Bcaa i Glutamin,sreci nema kraja ! ! !
Po mom misljenju slabo treniras posto ti organizam ne trazi secer nakon treninga :-)
Meni posle treninga nije dobro,pogotovo posle ledja i nogu,jedva stojim,a trening mi traje od 40-60 minuta,tako da mi dex pored glavne funkcije,pomogne i da dohodam do kuce :-)

TRAIN HARD !