Septembar 23, 2024, 10:10:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Radonjic prekidom dosao do pojasa!  (Pročitano 3282 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Radonjic prekidom dosao do pojasa!
« poslato: Maj 13, 2008, 10:43:10 posle podne »
KIKS BOKSER GORAN RADONJIĆ IZLAZI NA PROFESIONALNU SCENU
U Velenje za titulu

Njegov protivnik je Mađar Tibor Nađ


PODGORICA - U slovenačkog gradu Velenju, 24. maja, održaće se meč za titulu profesionalnog prvaka Evrope u asocijaciji WK, u disciplini lou kik. U ringu će se naći crnogorski takmičar Goran Radonjić, a protivnik mu je Mađar Tibor Nađ, a oni će se boriti u superteškoj kategoriji, preko 94 kilograma.

Naš takmičar je prošle godine imao zaista impresivan učinak na profesionalnom ringu. Imao je devet mečeva i svih devet riješio u svoju korist, od čega sedam nokautom. Inače, do sada je imao 21 meč u profesionalnoj konkurenciji, a samo dva puta je napuštio ring poražen i to početkom marta ove godine u Arhusu, kada se borio za titulu interkontinentalnog prvaka, kada je pobjeda pripala domaćem takmičaru Edmundu Mbulumonsi, ali poslije toga je sudijski žiri ocijenjen najnižom ocjenom.

- Radonjić će ponovo imati jedan izuzetno težak meč jer je njegov protivnik jedan od najboljih i najiskusnijih boraca u Mađarskoj - kaže trener crnogorskog boksera Predrag Lekić. - Nađ uživa ugled ne samo u svojoj zemlji već se veoma visoko kotira i u svjetskom kiks boksu, a WK Asocijacija smatra se jednom od najprestižnijih na svijetu.

Tibor Nađ je mnogo iskusniji od našeg boksera, jer je na profesionalnom ringu imao preko 80 borbi i gotovo sve ih riješio u svoju korist. To znači, da se očekuje još jedan dramatičan i neizvjestan meč, ali s obzirom na učinak Radonjića u prošloj godini i njegovu trenutnu fizičku pripremljenost treba očekivati uspjeh.

Kao što je poznato, Goran Radonjić je sredinom ovog mjeseca trebao da učestvuje na najjačem kvalifikacionom turniru na svijetu K 1 u kineskom gradu Makau. Ali, taj turnir je odložen na neodređeno vrijeme, a novi termin još nije saopšten.

- Ukoliko taj novi termin bude u isto vrijeme kao meč u Velenju, onda Radonjić neće putovati za Kinu, jer nam je najvažnija borba za šampiona Evrope - kaže Lekić. - Imaće poslije toga Radonjić dosta prilika da se iskaže na svjetskim ringovima.

Napisao:D.Perović
« Poslednja izmena: Maj 25, 2008, 03:55:29 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Radonjic protiv Nadja za WK titulu
« Odgovor #1 poslato: Maj 16, 2008, 09:46:37 posle podne »
GORAN RADONJIĆ DOBIO NOVOG PROTIVNIKA U BORBI ZA TITULU PRVAKA EVROPE

Nikolov mijenja Nađa

Mađar Nađ odustao zbog povrede


PODGORICA - U slovenačkom gradu Velenju 24. maja održaće se meč za titulu profesionalnog prvaka Evrope u superteškoj kategoriji u disciplini lou-kik u WK asocijaciji. Na ringu će se pojaviti crnogorski bokser Goran Radonjić, a prvobitno je bilo planirano da se sastane sa takmičarom iz Mađarske Tiborom Nađom. Međutim, Mađar je zbog povrede odustao od ovog meča, pa je Svjetska federacija veoma brzo reagovala i odlučila da novi protivnik Radonjiću bude bugarski takmičar Nikolov.

- To je jedan veoma dobar i iskusan borac, čak i kvalitetniji od Mađara - naglašava Radonjićev trener Predrag Lekić. - Taj Bugarin, koji je do sada imao pedesetak borbi i koje je uglavnom sve dobio, veoma dobro se kotira na svjetskim rang listama, tako da Radonjić neće imati ni malo lak posao. Ali, ako se želi stići do titule evropskog šampiona, a moj pulen to istinski želi, onda mora biti spreman da savlada i borce kao što su Nikolov, pa čak i mnogo bolje. Ono što je posebno interesantno je činjenica da se Nikolov bavi i boksom i nedavno je osvojio titulu prvaka njegove zemlje. Ali, i Radonjić je potpuno spreman za ovaj okršaj, jer kao što je poznato on je trebao da učestvuje na prestižnom turniru u Kini. Već tri mjeseca on marljivo radi i ja se nadam uspjehu u Velenju.

Goran Radonjić je prošle godine imao devet mečeva i sve ih riješio u svoju korist, a sedam borbi dobio je nokautom. U njegovoj knjižici stoji da je na profesionalnom ringu imao 21 meč, a samo je dva puta bio poražen.

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Radonjic prekidom dosao do pojasa!
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2008, 04:03:49 posle podne »
Goran Radonjic je prekidom u prvoj rundi postao profesionalni prvak Evrope u kik-boksu, disciplina lou-kik, pobjedivsi sinoc u Velenju Ivajla Nikolova prekidom u prvoj rundi!

Radonjic nakon meca nije krio odusevljenje sto je favorizovanog Bugarina srusio za manje od dva minuta.

- Presrecan sam jer sam o sampionskom pojasu sanjao proteklih sest mjeseci. Prvi pokusaj u Danskoj da se okitim pojasom osujetile su sudije, koje su preglasavanjem nezasluzeno pobjedu dodijelile borcu iz Danske. Nijesam zelio da se ista stvar ponovi iz Arhusa, pa sam silovito krenuo od starta borbe. To je iznenadilo Nikolova, koji je bokser i koji je ocekivao da cu koristiti prednost u visini i raditi sa distance. Iskreno i sam sam spremao takvu taktiku, ali me je zelja povukla i na srecu ga je otvorio moj desni lou kik u nadkoljenicu, da bih serijom rucnih udaraca koji sam iskombinovao sa desnim mavasijem u glavu, zavrsio posao - rekao je za Vijesti stameni Podogoricanin.

Za naseg borca ponude stizu sa svih strana, i iako mu je tek 25 godina, nada se da ce ubrzo napasti i titulu profesionalnog prvaka svijeta.

Cestitke Goranu!
« Poslednja izmena: Maj 25, 2008, 04:05:28 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Radonjic prekidom dosao do pojasa!
« Odgovor #3 poslato: Maj 25, 2008, 05:07:11 posle podne »
Sve cestitke Goranu.
Ima li mozda nedje na net mech da se skine?