Jul 01, 2024, 04:52:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju  (Pročitano 5607 puta)

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« poslato: April 04, 2006, 06:13:58 posle podne »
Na ovom forumu sam dobio mnogo korisnih odgovora, tako da cu svoju srecu "oprobati" i ovaj put.



Dakle radi se o sledecem. Leva strana grudi mi je veca od desne, ne nesto ekstremno, ali je veca. Kada radim razvlacenje osecam da mi se vise zateze bas ta leva strana, u stvari samo levu stranu i osecam. Da li to znaci da na levoj strani pri izvodjenju tog pokreta vise radi leva strana grudi, a da na desnoj strani vise radi npr. rame ili koji je vec misic ukljucen kao sekundaran. Znaci da li ce posledica ove vezbe biti da se vise razvije leva strana grudi i time postane jos veca/oblikovanija a desno rame napredovati vise od levog? Hvala vam unapred na pomoci.

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« Odgovor #1 poslato: April 04, 2006, 06:34:30 posle podne »
Verovatno ti je poznato da asimetrija vlada svugde u kosmosu pa tako i kod ljudi. Svakome je svaki deo tela veci ili manji nego neki drugi. To ne mora da bude mnogo, pa cak ni primetno ali je tako.
Meni je leva strana grudi takodje veca. To naravno niko ziv ne primecuje osim mene, a kad sam par puta pitao ljude da se dobro zagledaju neki su rekli da mi je veca desna a neki leva.
Sve u svemu nemoj samo k'o ja kad sam to primetio pre par godina da krenes da radis vise tu jednu stranu jer ces sve sjebati Ili ces samo gubiti vreme.
Ni oci ti nisu u savrsenoj paraleli, ali to su mikronske razlike....tako da....opusti se i treniraj, gledaj da radis maksimalno pravilno i da ti neka ruka ne krivi polozaj i sve ce se normalno razviti.

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« Odgovor #2 poslato: April 04, 2006, 07:57:13 posle podne »
meni leva sisa isto veca,al se ne opterecujem s ovim :)

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« Odgovor #3 poslato: April 05, 2006, 12:26:48 pre podne »
Hvala ljudi ali nisam bas ovo pitao. Ne zelim ja perfektnu simetriju, ali jednostavno dok radim razvlacenje leva strana radi a desna ne pa sam stoga zakljucio da ce to samo povecati "asimetriju", tj. da ce leva strana biti jos bolja a desna stagnirati. Da li je ovo ispravan zakljucak?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« Odgovor #4 poslato: April 05, 2006, 05:50:18 pre podne »
Citat: LDusan
Hvala ljudi ali nisam bas ovo pitao. Ne zelim ja perfektnu simetriju, ali jednostavno dok radim razvlacenje leva strana radi a desna ne pa sam stoga zakljucio da ce to samo povecati "asimetriju", tj. da ce leva strana biti jos bolja a desna stagnirati. Da li je ovo ispravan zakljucak?
..nije...nastavi da radis nirmlano kako treba da se radi.....

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« Odgovor #5 poslato: April 05, 2006, 10:17:51 pre podne »
samo radi pravilno,nemoj stavljati neke tezine samo da bi se pokazao a ne mozes sa njima pravilno da uradis pokret
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« Odgovor #6 poslato: April 05, 2006, 01:02:41 posle podne »
Mozda je ovo lupetanje gluposti... :oops: Da li je leva strana grudi veca zbog srca???
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« Odgovor #7 poslato: April 05, 2006, 01:07:04 posle podne »
Citat: t1000
Mozda je ovo lupetanje gluposti... :oops: Da li je leva strana grudi veca zbog srca???


Ma jok. Nema to veze,kod nekog je leva a kod nekog desna. Zavisi od coveka. Sve u svemu to se ne vidi.I ja sam se opterecivao sa tim pa sam pitao drugove koja mi je sisa veca i svi rekli desna a ja osecam da je leva. :wink:

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« Odgovor #8 poslato: April 05, 2006, 01:22:06 posle podne »
Tek kad sam pocinjao da treniram i napredujem desna sisa mi je bila primjetno veca od lijeve.. ali nakon nekog vremena sve je doslo na svoje.. nista ne brini izjednacice se to.

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« Odgovor #9 poslato: April 05, 2006, 02:49:57 posle podne »
Baš sam isto hteo da pitam da li se može to uravnotežiti vežbanjem pošto je meni desna veća :) hvala na odgovorima.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Simetricnost razvoja grudi pri razvlacenju
« Odgovor #10 poslato: April 05, 2006, 04:25:33 posle podne »
Citat: Corey
Baš sam isto hteo da pitam da li se može to uravnotežiti vežbanjem pošto je meni desna veća :) hvala na odgovorima.


Samo nastavi normalno trenirati, izjednacice se to samo od sebe vremenom.