Avgust 02, 2024, 09:08:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.263 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda lakta!  (Pročitano 7624 puta)

Van mreže Bertil Foxxx

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Povreda lakta!
« poslato: April 21, 2008, 02:18:15 posle podne »
Znaci osetim strasan bol kada radim potisak sa cela.kad spustam sipku polako kontrolisano bol je nepodnosljiv!

e sad treba mi neko ko moze da mi kaze kako ovo da zalecim,sta da mazem itd...

Spartak

  • Gost
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #1 poslato: April 21, 2008, 02:26:58 posle podne »
isto je to i meni.Znaci preostaje ti samo da izbacis tu vjezbu i da je vise nikad ne radis, meni lakat posle mjesec dana prodje, a onda kad opet odradim tu vjezbu ne boli me taj trening, ali zato narednih 5dana otkida lakat.izbjegavaj je, ili probaj da radis potisak sa cela sirokim hvatom(u sirini ramena) a teg spustaj blago iza glave.Mene tako ne boli

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #2 poslato: April 21, 2008, 02:34:43 posle podne »
Meni se to desava periodicno probao sam razne cake i provalio da kad radim potisak sa cela sa bucicama bol je neuporedivo manji nego sa sipkom,neznam u cemu je fazon ali mnogi se zale ,mozda je stvar do tetiva.

Spartak

  • Gost
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #3 poslato: April 21, 2008, 03:38:30 posle podne »
brate ima da batali jedno vrijeme vjezbe koje mu ne prijaju.Kakve to savjete dajes?iskuliraj malo

Van mreže donbn

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 167
  • No weights - No dates
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #4 poslato: April 21, 2008, 03:43:37 posle podne »
Ako ne moze da radi potisak sa cela, nije smak svijeta. Uz druge vjezbe, ako zna da ih radi, oporavak mu ne gine. Vjerovatno se nije zagrijavao kako treba nego je odma' ljuljnuo sa velikom tezinom pa mu nesto steknulo... jbg desava se
Samo skola i teretana...

Spartak

  • Gost
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #5 poslato: April 21, 2008, 03:45:35 posle podne »
ja ne radim potisak vise pa mi je triceps i ruka jako mala :-)

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #6 poslato: April 21, 2008, 05:32:51 posle podne »
isto i mene boleli zglobovi pa nisam radio tu vezbe par meseci. Posle sam ponovo poceo i otad me ne bolu toliko. Jes da bolu al ne toliko da ne mogu da odradim serije.

Van mreže Bertil Foxxx

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #7 poslato: April 21, 2008, 06:37:28 posle podne »
pa poslusacu savet preskocicu neki trening mazacu ovaj fastimum gel,pa ce vidimo sta ce bude...

a sto se tice toga da sam odma stavljao velike tezine bez zagrevanja nije tacno uvek odradim 2-3 serije zagrevanje po 15-20 pon.

Spartak

  • Gost
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #8 poslato: April 21, 2008, 09:17:01 posle podne »
upravo zato sto se na tu vjezbu povrijedi bukvalno svako, a ima mali milion vjezbi za triceps tako da...

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #9 poslato: April 21, 2008, 09:40:26 posle podne »
probaj sa bucicama mozda ti bude bolje ako ne izbaci je kao sto Spartak kaze

Van mreže ARHB

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #10 poslato: April 21, 2008, 10:22:51 posle podne »
Zasto da ne izbaci tu vjezbu potpuno ako ga uvjek poslje nje zaboli lakat, ja sam do kraja zivota izbacio vjezbe potisak ispred i iza glave s dvorucnim tegom za ramena zato sto mi se bol u ramenu javlja i kad koristim minimalnu tezinu.
Ali za to postoji brdo drugih vjezbi za ramena koja mogu raditi a da poslje toga boli nema.
Zato ako ti neka vjezba predstavlja problem izbaci je a pogotovo ako nisi takmicar to te nece pomesti ni u cemu

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #11 poslato: April 21, 2008, 10:49:51 posle podne »
Telo ti sve samo govori ako mu nesto neodgovara osetis,uostalom neprija svakom da pogadja misic na isti nacin,ja licno dugo nisam radio potisak sa cela bas zbog bolova.

Van mreže HAMMER

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 389
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #12 poslato: April 21, 2008, 10:58:04 posle podne »
I mene je prije bolilo sad je uredu...uglavnom sam prvu vjezbu za triceps radio potisak sa cela...probaj ga zagrijat kick back vjezbo jedno 2,3 serije lagano i onda probaj taj potisak s cela...ovo je meni pomoglo ;)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #13 poslato: April 22, 2008, 03:14:12 posle podne »
Uski potisak sa ravne klupe, sklekovi na razboju sa pravim torzom, triceps sa cela... Sve su to vrlo bazicne vjezbe za izgradnju velikih tricepsa!

Ipak, da me nesto boli prilikom izvodjenja bilo kojeg od ovih pokreta tu bih vjezbu stavio sa strane na neko vrijeme, razmislio o formi koju sam koristio i da li sam pri tom realno koristio adekvatno opterecenje - sto mislim da je najcesce problem - pogotovo kod mladih vjezbaca zeljnih brzog napredka u snazi.

Takodje, rado pocnem i zavrsim trening za triceps sa nekom sajlom.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže donbn

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 167
  • No weights - No dates
Odg: Povreda lakta!
« Odgovor #14 poslato: April 22, 2008, 06:58:39 posle podne »
Tacno tako, uski benc me u oci boli... kad se nadlaktice pribiju uz tijelo, meka i medina za triceps... (ovo od mi nismo andjeli, splavovi su meka i medina... :D) p.s. nisam ni ja odavno radio potisak sa cela i napredujem... ne brini

p.s. ovim gore molim da se ne protumaci pogresno. to je bila samo sala. hvala  :-X
« Poslednja izmena: April 22, 2008, 07:28:20 posle podne donbn »
Samo skola i teretana...