Jul 02, 2024, 05:20:39 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Evropski standard...  (Pročitano 12631 puta)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #30 poslato: April 10, 2008, 05:01:43 posle podne »
he who dares, wins
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže executor

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
  • You can't build muscles with fairy dust
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #31 poslato: April 11, 2008, 03:31:35 pre podne »
tranzicija je strasan period ali kroz nju se mora proci ako hocemo da zivimo bolje.
 Jedino sto se ta tranzicija kod nas oduzila zbog unutrasnjih politickih problema.

P.S. sto se tice cena benzina iste su i moraju biti iste u celoj Evropi. A zasto su toliko visoke pitajte Arape.

ti brate ocigledno ne znas sta je tranzicija ili si zadojen proevropskom mantrom, nikad mi necemo da zivimo bolje dok je ovih parazita na politickoj sceni sebi nabili plate po 2 k i kusur eura a narodu q...c

Van mreže executor

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
  • You can't build muscles with fairy dust
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #32 poslato: April 11, 2008, 03:36:25 pre podne »
Iz pregleda makroekonomskih kretanja u zemljama u okruženju vidi se prilično jasno da rast cena ima različite uzroke u tim zemljama, ali da je jedino Srbija primer zemlje koja nema nikakvu politiku stabilizacije. Većina drugih zemalja se oslanja na fiksni kurs, a Rumunija (i Albanija, ali je ona ovde izostavljena) se oslanjaju na ciljanu inflaciju. Slovenija je jedina, od zemalja o kojima je ovde reč, koja ima i neku politiku plata. Fiksni kurs i ciljana inflacija verovatno nisu dovoljni, tako da se sve ove zemlje suočavaju sa ozbiljnim inflatornim pritiscima. Srbija je jedina koja nema ni politiku cena, ni politiku plata, a ni politiku kursa. Ako bi se to htelo blagonaklono karakterizovati, moglo bi se reći da srpske vlasti uglavnom improvizuju, pa šta bude.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #33 poslato: April 11, 2008, 03:40:24 pre podne »
Iz pregleda makroekonomskih kretanja u zemljama u okruženju vidi se prilično jasno da rast cena ima različite uzroke u tim zemljama, ali da je jedino Srbija primer zemlje koja nema nikakvu politiku stabilizacije. Većina drugih zemalja se oslanja na fiksni kurs, a Rumunija (i Albanija, ali je ona ovde izostavljena) se oslanjaju na ciljanu inflaciju. Slovenija je jedina, od zemalja o kojima je ovde reč, koja ima i neku politiku plata. Fiksni kurs i ciljana inflacija verovatno nisu dovoljni, tako da se sve ove zemlje suočavaju sa ozbiljnim inflatornim pritiscima. Srbija je jedina koja nema ni politiku cena, ni politiku plata, a ni politiku kursa. Ako bi se to htelo blagonaklono karakterizovati, moglo bi se reći da srpske vlasti uglavnom improvizuju, pa šta bude.

Bravo druze Vladimir Gligorov!

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #34 poslato: April 11, 2008, 09:49:11 pre podne »
Iz pregleda makroekonomskih kretanja u zemljama u okruženju vidi se prilično jasno da rast cena ima različite uzroke u tim zemljama, ali da je jedino Srbija primer zemlje koja nema nikakvu politiku stabilizacije. Većina drugih zemalja se oslanja na fiksni kurs, a Rumunija (i Albanija, ali je ona ovde izostavljena) se oslanjaju na ciljanu inflaciju. Slovenija je jedina, od zemalja o kojima je ovde reč, koja ima i neku politiku plata. Fiksni kurs i ciljana inflacija verovatno nisu dovoljni, tako da se sve ove zemlje suočavaju sa ozbiljnim inflatornim pritiscima. Srbija je jedina koja nema ni politiku cena, ni politiku plata, a ni politiku kursa. Ako bi se to htelo blagonaklono karakterizovati, moglo bi se reći da srpske vlasti uglavnom improvizuju, pa šta bude.

ako hoces da raspravljamo o tranziciji, tu sam. ali na pm da ne bi smorili druge.
Sto se ove lepe knjiske poruke tice,  da li si razmislio mozda o zbivanjima u Srbiji, koja su doprinela da nemamo vecinu makroekonomskih politika tipa otcepljenje Crne Gore, tenzije oko Kosova i Metohije?
I reci mi koja je alternativa Evropi? Koja je to zemlja koja prosperira a drzi se izolovana?

P.S. ne kazem ja da je Evropa majka, ali mi moramo da udjemo u tu Evropu ako hocemo neki pristojan zivot.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #35 poslato: April 11, 2008, 01:44:45 posle podne »
jbt jel ti stvarno mislis da nas Evropa trazi da im se prikljucimo da bi nama bilo bolje???Ili mozda da bi nas,male drzave,sto vise izmuzli u svoju korist???
A ovo pitanje "sta je dovelo do ovoga",nemoj mi ,molim te,reci da smo samo mi tu krivi i nasa politika...Da taj zapad nije imao interes da dodje do sranja na ovim prostirima,do tog sranja ne bi ni doslo!!!Kraj price!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže natasha_bg

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.735
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #36 poslato: April 11, 2008, 01:46:34 posle podne »
sasu za predsednika!!! :)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #37 poslato: April 11, 2008, 02:00:09 posle podne »
jbt jel ti stvarno mislis da nas Evropa trazi da im se prikljucimo da bi nama bilo bolje???Ili mozda da bi nas,male drzave,sto vise izmuzli u svoju korist???
A ovo pitanje "sta je dovelo do ovoga",nemoj mi ,molim te,reci da smo samo mi tu krivi i nasa politika...Da taj zapad nije imao interes da dodje do sranja na ovim prostirima,do tog sranja ne bi ni doslo!!!Kraj price!
ja cak sta vise ne mislim da nas Evropa zeli u Uniji. Sranja koja su nam priredili 90ih to potvrdjuju. Ali mislim da bi nama taj ulazak koristio.
a ja i dalje cekam odgovor na pitanje koja to drzava sa visokim zivotnim standardom praktikuje politiku izolacije?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #38 poslato: April 11, 2008, 02:01:43 posle podne »
Ma niko ne zastupa politiku izolacije,ali brate mili,ne mogu ni da branim politiku lizanja guzice dok nas trpaju u istu!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #39 poslato: April 11, 2008, 02:08:20 posle podne »
Ma niko ne zastupa politiku izolacije,ali brate mili,ne mogu ni da branim politiku lizanja guzice dok nas trpaju u istu!!!
hahhaha.. sta da ti kazem, u pravu si, to i jeste realan opis onog sto se dogadja.
i normalno je da su ljudi besni dok se sve ovo desava, ono sto je zapad napravio nama i sto jos cini nikada se ne sme zaboraviti.
ali u isto vreme treba biti i racionalan i nekad prihvatiti i servirano govno zarad neke bolje buducnosti, ipak samo jednom zivimo....

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #40 poslato: April 11, 2008, 02:17:00 posle podne »
Ma kakva bolja buducnost???Pitaj Slovence da li im je bolje bilo prije ulaska u EU ili sad,ili bilo koga drugog jel im vise odgovara euro ili njihova stara valuta nekad???A euro je uveden jer tako Amerikancima odgovara...Nisu Svajcarci budale...
Pravi se neka Zajednica gdje ce veliki da ekspoloatisu male i zaradjuju preko njihovih ledja...Jedina dobra stvar u svemu je taj bez-vizni rezim,ali koji ce nam i to qrac kad 95% ljudi nema para nigdje da otputuje...
Sve u svemu kad bi neko svojom glavom razmisljao i kad ne bi potpadao pod marketing EU,shvatio bi da ta ista EU nikome ne odgovara,bar sto se manjih zemalja tice,i da bi vecini odogvaralo da do takve Zajednice nikad nije ni doslo.Napravljen je samo mehanizam koji ce kao clana te Zajednice stalno moci da te ucenjuje i uslovljava da radis ono sto je njima u interesu...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #41 poslato: April 11, 2008, 02:45:45 posle podne »
pa bas i ne vidim koliko to jaka i ujedinjena Evropa odgovara Americi.
A sto se Svajcarske tice to je slucaj za sebe, koji odlicno objasnjava snagu EU. Svajcarci inace postuju sve zakone EU, cak i strozije od svih zemalja EU, i oni da hoce, mogli bi sutra da udju u EU.
Medjutim, oni se i dalje pridrzavaju principa neutralnosti, koji je vekovima karakterisao Svajcarsku i omogucio joj da bude ono sto jeste.
Ipak pod naletom globalizacije, i samoj Svajcarskoj preti opasnost od ove izolacije (ne ulaska u Uniju) te se registruje blaga recesija od 2001. pa na dalje. Za par godina, i CH ce morati da pristupi EU, ne iz neke velike zelje, vec zato sto je to jedini put....


Van mreže executor

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
  • You can't build muscles with fairy dust
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #42 poslato: April 11, 2008, 02:54:38 posle podne »
Iz pregleda makroekonomskih kretanja u zemljama u okruženju vidi se prilično jasno da rast cena ima različite uzroke u tim zemljama, ali da je jedino Srbija primer zemlje koja nema nikakvu politiku stabilizacije. Većina drugih zemalja se oslanja na fiksni kurs, a Rumunija (i Albanija, ali je ona ovde izostavljena) se oslanjaju na ciljanu inflaciju. Slovenija je jedina, od zemalja o kojima je ovde reč, koja ima i neku politiku plata. Fiksni kurs i ciljana inflacija verovatno nisu dovoljni, tako da se sve ove zemlje suočavaju sa ozbiljnim inflatornim pritiscima. Srbija je jedina koja nema ni politiku cena, ni politiku plata, a ni politiku kursa. Ako bi se to htelo blagonaklono karakterizovati, moglo bi se reći da srpske vlasti uglavnom improvizuju, pa šta bude.

ako hoces da raspravljamo o tranziciji, tu sam. ali na pm da ne bi smorili druge.
Sto se ove lepe knjiske poruke tice,  da li si razmislio mozda o zbivanjima u Srbiji, koja su doprinela da nemamo vecinu makroekonomskih politika tipa otcepljenje Crne Gore, tenzije oko Kosova i Metohije?
I reci mi koja je alternativa Evropi? Koja je to zemlja koja prosperira a drzi se izolovana?

P.S. ne kazem ja da je Evropa majka, ali mi moramo da udjemo u tu Evropu ako hocemo neki pristojan zivot.

skokni do Rumunije da vidis sta je pristojan zivot

Van mreže executor

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
  • You can't build muscles with fairy dust
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #43 poslato: April 11, 2008, 02:57:39 posle podne »
pa bas i ne vidim koliko to jaka i ujedinjena Evropa odgovara Americi.
A sto se Svajcarske tice to je slucaj za sebe, koji odlicno objasnjava snagu EU. Svajcarci inace postuju sve zakone EU, cak i strozije od svih zemalja EU, i oni da hoce, mogli bi sutra da udju u EU.
Medjutim, oni se i dalje pridrzavaju principa neutralnosti, koji je vekovima karakterisao Svajcarsku i omogucio joj da bude ono sto jeste.
Ipak pod naletom globalizacije, i samoj Svajcarskoj preti opasnost od ove izolacije (ne ulaska u Uniju) te se registruje blaga recesija od 2001. pa na dalje. Za par godina, i CH ce morati da pristupi EU, ne iz neke velike zelje, vec zato sto je to jedini put....



Evropa je jedini saveznik Amerike

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Evropski standard...
« Odgovor #44 poslato: April 11, 2008, 03:27:49 posle podne »
Nico, problem je u tome sto ova sadasnja vlada NITI CUVA OBRAZ OVOM NARODU NITI CUVA DZEP ISTOM.
Kad su Sloveniji postavili uslove za ulazak, ona je pokusala i odbila da ih ispuni. Okrenuli su se svom narodu i svojoj zemlji - pa sta bude. Posle izvesnog vremena na sastanku EU receno je da je Slovenija sazrela i stabilizovala se za ulazak u EU. E tad su oni prihvatili i bez muke usli.
Koliko Hrvatskih oficira trazi Hag?
Koliko albanskih terorista trazi hag?
Nasi predstavnici se ponasaju kao RETARDIRANI POLTRONI u pravom smislu te reci.  To mu dodje ovako:
Mi smo mali i siromasni, nemamo nista da vam predstavimo, nemate nista dobro da kupite (i ovo malo vrednih stvari cemo vam pokloniti) a za ulazak ako hocete mozemo da vam ga popu..o.
Sa takvom politikom - Car Dusan, Knez Lazar, Obrenovici i Karadjordjevici u grobu nam se okrecu.
« Poslednja izmena: April 11, 2008, 03:37:13 posle podne tanatos »