Jul 02, 2024, 05:06:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: proteinska dijeta i post  (Pročitano 7456 puta)

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Odg: proteinska dijeta i post
« Odgovor #15 poslato: April 14, 2008, 10:32:10 posle podne »
Brate to je stvar izbora, vere... A koliko ja znam cilj posta je ociscenje tela, ocvrscavanje duha i volje... A s obzirom da dobar deo nas koji se trudimo da se sto bolje hranimo ovde odrice mnogo toga, smatram da je to u istoj ravni sa klasicnim hriscanskim postom, bar sto se toga tice.


Pitao sam upravo zbog toga sto se ljudi ovde uglavnom trude da se hrane po nekom receptu gde je meso glavni izvor proteina, pa se pitam koliko to ometa post, odnosno kako to funkcionise??

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: proteinska dijeta i post
« Odgovor #16 poslato: April 14, 2008, 10:35:08 posle podne »
Nisam ni video da je u offu !  A sto da off-ujemo! ! :D 

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Odg: proteinska dijeta i post
« Odgovor #17 poslato: April 14, 2008, 10:39:08 posle podne »
inace, vezano za nasu kulturu, ili bolje receno gubitak kulture i nacionalnog identiteta - ti si sasa sasvim u pravu

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: proteinska dijeta i post
« Odgovor #18 poslato: April 14, 2008, 10:51:51 posle podne »
mislim da je dobro postit cak dva puta u tjednu srijedom i petko srijedom o kruhu i vodi petkom bez mesa i to je dobro i tako se nalaze da se radi ALI ima tu jedan mali nepoznanica koja se zaboravlja a to je da je uzaludno postit ako se taj dan nismo molili tj post bez molitve neide i obrnuto prava molitva bez posta... to je prava i jedina istina i jedini pravi ispravni put ko se tim "bavi" ;)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: proteinska dijeta i post
« Odgovor #19 poslato: April 14, 2008, 10:59:00 posle podne »
dobro ustanovili smo sta je post, ali i kao svaki drugi obicaj imas ljude koji ga postuju i koji ne, neko je ateista i ne veruje u te stvari , neko pak ne veruje u boga pa posti jer veruje da je to zdravo itd, neko je zatucani fanatik i bozji vernik pa ne posti... ima raznih slucajeva, ali sasacg brate, zar ti zaista mislis da te vrednosti o  kojima ti pricas da nam se namecu da imaju ikakve veze sa recimo postom? te vrednosti ce prihvatiti ili odbiti ljudi bez obzira da li poste ili ne recimo- u svakom slucaju mislim da si burno odreagovao i zasao previse...
 U redu je i lepo je postovati i gajiti nasu tradiciju i kulturu... ali da bi covek danas ostao normalan i da bi sprecio da mu se namecu te "druge vrednosti" potrebno mu je mnogo vise od toga , potreban mu je pre svega zdrav razum!!!


jbt koliko si ti nedokazan...Nije stvar u postu (ta tema me je samo navela ne ovaj debeli off),radi se o svemu,o citavoj nasoj kulturi,religiji,obicajima i nacinu zivota koji se zaboravljaju,a kao svoj prihvata americki nacin zivljenja-samo posao i karijera i konstantni strah od gubitka istog,bez vremena za druzenja i porodicu...
O tome se radi...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: proteinska dijeta i post
« Odgovor #20 poslato: April 14, 2008, 11:29:19 posle podne »
Nije mi jasno kako u svakoj temi nadjete razloge za svadju

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: proteinska dijeta i post
« Odgovor #21 poslato: April 14, 2008, 11:53:54 posle podne »
dobro ustanovili smo sta je post, ali i kao svaki drugi obicaj imas ljude koji ga postuju i koji ne, neko je ateista i ne veruje u te stvari , neko pak ne veruje u boga pa posti jer veruje da je to zdravo itd, neko je zatucani fanatik i bozji vernik pa ne posti... ima raznih slucajeva, ali sasacg brate, zar ti zaista mislis da te vrednosti o  kojima ti pricas da nam se namecu da imaju ikakve veze sa recimo postom? te vrednosti ce prihvatiti ili odbiti ljudi bez obzira da li poste ili ne recimo- u svakom slucaju mislim da si burno odreagovao i zasao previse...
 U redu je i lepo je postovati i gajiti nasu tradiciju i kulturu... ali da bi covek danas ostao normalan i da bi sprecio da mu se namecu te "druge vrednosti" potrebno mu je mnogo vise od toga , potreban mu je pre svega zdrav razum!!!


jbt koliko si ti nedokazan...Nije stvar u postu (ta tema me je samo navela ne ovaj debeli off),radi se o svemu,o citavoj nasoj kulturi,religiji,obicajima i nacinu zivota koji se zaboravljaju,a kao svoj prihvata americki nacin zivljenja-samo posao i karijera i konstantni strah od gubitka istog,bez vremena za druzenja i porodicu...
O tome se radi...


pa o tome ti i pricam , pogledaj u cemu si ti nasao inspiraciju i sta te je navelo da povezes post sa time sto si naveo ?!?!?! Americki nacin zivljenja? posao i karijera? daj boze !!! iz tvojih usta u bozije ushi!!!! jer ovde o poslu i karijeri kako stvari stoje mozes samo da sanjas!!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: proteinska dijeta i post
« Odgovor #22 poslato: April 15, 2008, 12:06:20 pre podne »
Zemljace,"inspiraciju" sam nasao u ovome:

ma kakav post... izaslo to iz mode... :)

dobro ustanovili smo sta je post, ali i kao svaki drugi obicaj imas ljude koji ga postuju i koji ne, neko je ateista i ne veruje u te stvari , neko pak ne veruje u boga pa posti jer veruje da je to zdravo itd, neko je zatucani fanatik i bozji vernik pa ne posti... ima raznih slucajeva, ali sasacg brate, zar ti zaista mislis da te vrednosti o  kojima ti pricas da nam se namecu da imaju ikakve veze sa recimo postom? te vrednosti ce prihvatiti ili odbiti ljudi bez obzira da li poste ili ne recimo- u svakom slucaju mislim da si burno odreagovao i zasao previse...
 U redu je i lepo je postovati i gajiti nasu tradiciju i kulturu... ali da bi covek danas ostao normalan i da bi sprecio da mu se namecu te "druge vrednosti" potrebno mu je mnogo vise od toga , potreban mu je pre svega zdrav razum!!!


jbt koliko si ti nedokazan...Nije stvar u postu (ta tema me je samo navela ne ovaj debeli off),radi se o svemu,o citavoj nasoj kulturi,religiji,obicajima i nacinu zivota koji se zaboravljaju,a kao svoj prihvata americki nacin zivljenja-samo posao i karijera i konstantni strah od gubitka istog,bez vremena za druzenja i porodicu...
O tome se radi...


pa o tome ti i pricam , pogledaj u cemu si ti nasao inspiraciju i sta te je navelo da povezes post sa time sto si naveo ?!?!?! Americki nacin zivljenja? posao i karijera? daj boze !!! iz tvojih usta u bozije ushi!!!! jer ovde o poslu i karijeri kako stvari stoje mozes samo da sanjas!!!

Upravo iz razloga sto su se takvi "evropljani" i "ameri" kao sto si ti namnozili u poslednje vrijeme,odosmo mi u k...c vrlo brzo!!!je..la vas Evropa i US,razmisljajte malo svojom glavom...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!