Septembar 20, 2024, 01:37:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Aminokiseline VS Protein  (Pročitano 12972 puta)

Van mreže Dalibor

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 282
    • www.myspace.com/daliborzulejhic
Aminokiseline VS Protein
« poslato: April 03, 2008, 11:39:49 posle podne »
Zanima me  jedna stvar. Naime, svi znamo koliko dnevo treba uzimati proteina ukoliko želimo dobiti određenu mićićnu masu.
Ali koliko trebamo uzimati aminokiselina? Da pojednostavnim; od dodataka koristim među ostalim i whey protein i aminokiseline. Whey od Optimuma i aminal nitro od Universala. Odmah nakon treninga popijem aminokiseline, te pola sata nakon toga whey protein. Te aminokiseline od Universala su u obliku kapsula te su navodno  jako moderne.  Imaju neku zaštitnu ovojnicu koja omogućava nesmetan prolaz kroz jetru.  U jednoj dozi sadrže 6 grama aminokiselina. Zanima me tih 6 grama aminokiselina odgovara kolikoj količini proteina u gramima?  Tj. kad bi netko uzimao samo aminokiselline bez proteina kolika bi doza tih aminokiselina bila dnevno potrebna da se nadokanadi potreba za istim?

Van mreže zarkonio

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Aminokiseline VS Protein
« Odgovor #1 poslato: April 04, 2008, 12:32:36 pre podne »
"zastitna ovojnica koja omogucava nesmetan prolaz kroz jetru"!
Hahaha!
Pa pretpostavljam da uz te aminokiseline ide i David Copperfield koji ti dok otvaras paketic sa kapsulama skokne po shaker i natoci ti vodu.
 
"Vise mi je tipova sa party-a reklo da ako jedem bombone (ectasy) da ne mogu zatrudniti, pa sam dala da svsavaju u mene. Sada sam trudna - da li to znaci da su lagali, ili nisam konzumirala dovoljno tableta"?

Van mreže Dalibor

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 282
    • www.myspace.com/daliborzulejhic
Odg: Aminokiseline VS Protein
« Odgovor #2 poslato: April 04, 2008, 12:43:15 pre podne »
"zastitna ovojnica koja omogucava nesmetan prolaz kroz jetru"!
Hahaha!
Pa pretpostavljam da uz te aminokiseline ide i David Copperfield koji ti dok otvaras paketic sa kapsulama skokne po shaker i natoci ti vodu.
 
Pa nisam ja to izmislio, tako piše. Otiđi na universalovu službenu stranici pa pročitaj. Ne mora bit da je tako ali tako piše. Uostalom to nije tema ovog posta. Ako znaš odgovor daj ga a ne lupetaj nevažne stvari.

Van mreže zarkonio

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Aminokiseline VS Protein
« Odgovor #3 poslato: April 04, 2008, 01:08:41 pre podne »
U Optimum Whey proteinu se nalaze aminokiseline koje se nalaze i u tom Animal Nitro-u, samo sto su navedene tacno po nazivu i lepo poredjane koliko je koja zastupljena u po gramazi/merici. U tom Animal Nitro-u se nisu setili da napisu ni odnos kolicine tih aminokiselina, vec su se setili da se proseru i patentiraju novi Trade Mark koji ce nazvati ovaj put Human Muscle Protein Complex (HMPC):

Human Muscle Protein Complex™   4995mg   
Arginine      *
Histidine      *
Isoleucine      *
Leucine      *
Lysine      *
Methionine      *
Phenylalanine      *
Threonine      *
Valine      *

a da tu ne bude samo HMPC dodali su i BCAA, ali takodje bez oznacenog odnosa u kolicini ovih aminokiselina ( mozda je Leucin i 1%, ko zna):

Pro BCAA Complex      *
Leucine      *
Isoleucine      *
Valine          *

Ja bih sigurno za te pare koliko kosta taj Animal Nitro lepo podebljao taj Optimum i kupio BCAA.
"Vise mi je tipova sa party-a reklo da ako jedem bombone (ectasy) da ne mogu zatrudniti, pa sam dala da svsavaju u mene. Sada sam trudna - da li to znaci da su lagali, ili nisam konzumirala dovoljno tableta"?

Van mreže Dalibor

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 282
    • www.myspace.com/daliborzulejhic
Odg: Aminokiseline VS Protein
« Odgovor #4 poslato: April 04, 2008, 01:23:09 pre podne »
Proizvod Animal Nitro sadrži poseban kompleks aminokiselina koji se zasniva na sastavu sličnom ljudskim mišićima. Veliku prednost predstavlja posebna ovojnica koja sprječava razgradnju u jetrima i zato aminokiseline u cijelosti mogu iskazati svoje snažne učinke.Animal Nitro je prvi proizvod koji sadrži pravilan omjer aminokiselina sličnih ljudskim proteinima. Opće je poznato da su aminokiseline građevne jedinice mišića. Ipak, samo su određene aminokiseline stvarno učinkovite u održavanju anaboličkog stanja u organizmu. Radi se o jednakim aminokiselinama kakve nalazimo u ljudskim mišićima. Radi toga proizvod Animal Nitro sadrži upravo poseban kompleks aminokiselina koji se naziva HMPC™ in zasniva se na sastavu sličnom ljudskim mišićima. Kompleks čine posebne slobodne aminokiseline koje tijelo može maksimalno iskoristiti. Animal Nitro posebnim transportnim sistemom osigurava preciznu, kontroliranu i ciljanu dostavu aminokiselina koje učinkovito prelaze u sistemski krvotok. Svaka mjerica sadrži 6 grama aminokiselina zaštićenih posebnom ovojnicom koja sprječava razgradnju aminokiselina u jetrima. Na taj način aminokiseline zaobiđu jetra i u cijelosti mogu iskazati svoje anaboličke učinke. Istovremeno, Animal Nitro pomaže povećati opskrbu aktivnih mišića bitnim hranjivim tvarima što poboljšava regeneraciju, pospješi dobivanje čiste mišićne mase, poboljša cjelokupan omjer proteina u mišićima i sprječava razgradnju mišića. Dakle, proizvod Animal Nitro sadrži najčistije i visoko učinkovite aminokiseline koje predstavljaju zlatni standard među aminokiselinama.

OVO PIŠE NA SLUŽBENOJ DEKLARACIJI.

Ali opet ti ponavljam, ne daješ mi odgovor na moje pitanje nego lupetaš o kvaliteti navedenog proizvoda što je sad sasvim nevažno. Odmoć mi sigurno animal nitro neće. Ja nisam "žrtvovao  whey na ručun ovih aminokiselina već uzimam jedno i drugo i zanimaju me omjeri.

Van mreže Dalibor

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 282
    • www.myspace.com/daliborzulejhic
Odg: Aminokiseline VS Protein
« Odgovor #5 poslato: April 04, 2008, 11:53:50 pre podne »
Točno je da jedna doza wheya od optimuma ima 24 grama proteina tj. 24 grama aminokisellina. Ali da li  tih 24 grama iz wheya vrijedi četverostruko višo od 6 grama aminokiselina iz amino nitro proizvoda? Da li se probavom wheya izgubi određena količina aminokiselina? Jer ovako ispada da je onda korištenje amino nitro preparata čisto bacanje novaca!!!

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Aminokiseline VS Protein
« Odgovor #6 poslato: April 04, 2008, 12:13:59 posle podne »
Točno je da jedna doza wheya od optimuma ima 24 grama proteina tj. 24 grama aminokisellina. Ali da li  tih 24 grama iz wheya vrijedi četverostruko višo od 6 grama aminokiselina iz amino nitro proizvoda? Da li se probavom wheya izgubi određena količina aminokiselina? Jer ovako ispada da je onda korištenje amino nitro preparata čisto bacanje novaca!!!

Aminokiseline ti brze zavrse u krvotok, jer su aminokiseline, dok je protein sastavljen iz amonikiselina, tako da je bolje ako imas para da ubacis 24g amino posle treninga nego 24g whey-a, ali to na mesecnom nivou izadje "malo" vise... Od 6g amino nemas neku korist.

Van mreže Dalibor

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 282
    • www.myspace.com/daliborzulejhic
Odg: Aminokiseline VS Protein
« Odgovor #7 poslato: April 04, 2008, 05:01:05 posle podne »
Točno je da jedna doza wheya od optimuma ima 24 grama proteina tj. 24 grama aminokisellina. Ali da li  tih 24 grama iz wheya vrijedi četverostruko višo od 6 grama aminokiselina iz amino nitro proizvoda? Da li se probavom wheya izgubi određena količina aminokiselina? Jer ovako ispada da je onda korištenje amino nitro preparata čisto bacanje novaca!!!

Aminokiseline ti brze zavrse u krvotok, jer su aminokiseline, dok je protein sastavljen iz amonikiselina, tako da je bolje ako imas para da ubacis 24g amino posle treninga nego 24g whey-a, ali to na mesecnom nivou izadje "malo" vise... Od 6g amino nemas neku korist.
Jaso mi je ali kad su takve doze kod ovog preparata. Svaka kesica ima 9 tableta ukupne vrijednosti 6 grama. Piše da se pije vrećica prije i vrečica nakon treninga.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Aminokiseline VS Protein
« Odgovor #8 poslato: April 04, 2008, 05:36:15 posle podne »
Ja na to gledam ovako -i pored lepo napisanih ,privlacnih dekleracija,ne verujem u magiju da je jedan bolje od tri...U svakom slucaju vazi ono provereno-uzimati minimum 3gr kvalitetnih proteina na kg telesne tezine...

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Odg: Aminokiseline VS Protein
« Odgovor #9 poslato: April 05, 2008, 04:33:42 posle podne »
tri grama je sasvim dovoljno... mada od viska glava ne boli :)
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Odg: Aminokiseline VS Protein
« Odgovor #10 poslato: April 05, 2008, 04:35:49 posle podne »
Ps: Ako mozes da izdvojis lepu sumu mesecno onda bih ti preporucio Amino fuel od Tw-laba...

Ja bi ih rado cirkao svaki mesec ali mi uslovi ne dozvoljavaju :)))))))))
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........