Septembar 22, 2024, 08:15:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Michaelzip
X3MShop banner

Autor Tema: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM  (Pročitano 10219 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« poslato: April 07, 2008, 12:07:58 pre podne »
Steroidi,anabolički preparati i raznorazne vrste lekova mogu biti izuzetno šteteni po vaše zdravlje. Ovaj text je isključivo informativnog karaktera i ni u kom slučaju informacije sa njega se ne mogu upotrebiti u smislu nagovaranja, podstrekivanja i slično! Sve informacije koje iskoristite su na Vašu vlastitu odgovornost!!

Deo ovog starog texta sam 'kacio ' na temu sa Mabroukom..Sada evo celog intervjua koji radjen pre 10 tak godina ,a inace vrteo se na Americkim forumima...
Intervju sa egipatskim bodibilderom
Napisao: Grendel

Ovo je intervju sa jednim od vrhunskih bodibildera iz Egipta, koji je istovremeno i moj licni prijatelj. U Egiptu steroidi su jeftini i legalni, sustanon se moze kupiti za manje od 0.7 DEM. Nije greska, to je samo 70 pfeninga. Iako su steroidi tako lako dostupni, suplementi nisu, pa proizvod poput kreatina ima skoro mitski status. Tako je to, ovde u americi imamo sve suplemente i to jeftino, ali nemamo steroide (koji su uz to i zabranjeni). U Egiptu je to obrnuto. U ovom intervjuu, mog prijatelja cemo zvati EB (egipatski bodibilder).

G: Kazi neke osnovne informacije o sebi, visina, tezina itd.

EB: Visok sam 178 cm i van sezone sam tezak oko 114 kg. To je sa vidljivim trbusnjacima, ali sa nesto masti na gluteusu i donjem delu ledja. Ne volim da se previse udebljam van sezone jer mi je posle tesko da smrsam. Kada se takmicim, tezak sam od 97 do 102 kg. Moja tezina zavisi od mog ciklusa i od toga da li mogu da si priustim dovoljno GH (hormon rasta).

G: Kako si usao u bodibilding? Koliko imas godina?

EB: Pa, vezbam samo 7 godina, i sada imam 30 godina. Poceo sam da vezbam jer sam zeleo da lepo izgledam, da budem velik i misicav. Ovako bi covek trebao da izgleda. Oduvek sam bio tezak, pa mi je bilo lako da postanem velik.

G: Kada si poceo da koristis anabolike?

EB: Skoro odmah! Svi ovde ih uzimaju, uzimaju steroide kao cokolade; i to bez prestanka. Poceo sam sa jednom injekcijom Sustanona svake nedelje sa nesto deca-durabolina. To sam uzimao 2 meseca. Nabacio sam 14 kg, bilo je vrlo lako. Brzo sam i ojacao. Nije mi bilo tesko da odrzavam ovaj nivo kada sam prestao sa anabolicima.

G: Zadrzacemo se jos na njima. Koji su tvoji omiljeni steroidi?

EB: Volim testosteron propionat, ali ga je ovde tesko naci. Mogu samo nabaviti uvozni, ali je on mnogo skuplji. Kada bi imao para, uizmao bi testosteron propionat i to 100 mg dnevno. Volim da uzimam i Sustanon, i to 3 injekcije nedeljno. Svidja mi se i primobolan, ali ga je sada teze nabaviti. Ranije su ga pravili ovde, ali vise ne. Deca je dobar, ali on i puno zadrzava vodu. Moj omiljeni preparat je GH, odlican je. Pomaze mi da odrzim postignuti nivo uzmedju ciklusa.

G: Kako uzimas hormon rasta? Mnogi ljudi ne vide neke znacajnije rezultate nakon njegovog koriscenja.

EB: Ako pokusavate da budete veliki, GH se mora uzimati zajedno sa liotironinom (T3) i insulinom. To je jedini nacin. Od toga cete stvarno porasti, ali morate koristiti i anabolike. Ako ste na dijeti, GH je odlican. Pomocu njega cete se i definisati.

G: Budi precizniji! Kakve doze preporucujes, koje ti koristis?

EB: Pa, GH je vrlo skup. Koristim ga onoliko koliko ga mogu kupiti, ali ga necu uzimati ako ne mogu da uzmem 8 IU dnevno barem 1 mesec. Beskorisno je uzeti manje od toga. Ne koristim GH da bi bio veci zato sto je mnogo skup. Za pripreme za takmicenje koristim GH onoliko koliko imam para za njega.

G: Ha! Trebao bi da vidis koliko je GH skup u Americi. Sta je sa insulinom?

EB: Da, cuo sam da je GH vrlo skup, ali svi americki profesionalci ga mogu sebi priustiti. Bilo bi lepo kada bi se i ovde mogle zaraditi tolike pare. Ovde, ako pobedimo zaradimo oko 20 dolara. Zato ne mozete biti samo bodibilder, morate raditi u teretani ili raditi programe za druge ljude.

Insulin je vrlo mocan. Ti si mi i pokazao kako se on pravilno koristi. On me je znacajno poboljsao. Uzimam ga i nakon treninga zajedno sa kreatinom i aminokiselinama. Ne jedem nista masno, i pijem nesto secera i vode. Ovde ne mogu nabaviti pravilne vrste secera, pa zato moram biti opreziniji. Ovde niko ne koristi insulin, nije toliko poznat. To je moja tajna! Ha ha!

G: Da li koristis IGF-1 ili nesto slicno?

EB: Ne. Toga ovde nema. Nisam cuo o njemu da je nesto mnogo koristan. Ne znam, mozda ako odem u Ameriku ili
Francusku potrazicu ga.

G: Srecno ti sa trazenjem u Americi! Da li koristis jos nesto pored AAS?

EB: Da. Koristim Epogen kako bi se bolje napumpao i jos vise izdefinisao. Pomocu njega je i moja izdrzljivost mnogo veca. Koristim i clenbuterol i liotironin za vreme dijete. Pre takmicenja uzimam lasix. Lasix je vrlo jeftin, mnogo mi se svidja.

G: Cekaj malo. Epogen je vrlo skup, zar ne? Kako ga doziras?

EB: Pa, ovde je Epogen jeftiniji od GH. Uzimam 5000 IU dnevno i to 3 dana nedeljno. To je zato da bi izgledao pun, jer ne jedem ugljene hidrate kada se spremam za takmicenje. Ti si mi i rekao za Epogen! Zajedno smo otisli u apoteku!

G: Polako covece, pusti anadrol!

EB: To je najjaci steroid koji sam koristio. Rastao sam po pola kilograma dnevno kada sam ga uzimao, ali sam tada zadrzavao mnogo vode. Mnogo me je ojacao. Tada sam bio najjaci. Ali sam posle oslabio kada sam prestao da ga uzimam. Mislim da je dobar ako zelite da budete veliki i jaki, ali ga morate koristiti sa ostalim steroidima kao sto je testosteron.

G: Sta mislis o clomidu i nolvadexu?

EB: Naravno da sam i njih uzimao. Volim i HCG. On je vrlo vazan da bi ostali na istom nivou nakon ciklusa. Uzimam 5000 IU HCG-a svaka tri dana u poslednjoj nedelji mog ciklusa i onda jos jednu nedelju nakon ciklusa. Uzimam clomid nakon ciklusa jos 2 nedelje. Tokom ciklusa, ako uzimam puno jakih steroida, uzimam i 20 mg nolvadexa i jednu pilulu provirona. Za mene je to delotvorno.

G: Da li si ikada imao problema sa ginekomastijom?

EB: Ne. Uvek sam koristio prave preparate sa mojim steroidima, tako da nisam imao tih problema. Ovde se mnogo prica o steroidima, pa svako zna kako da ih pravilno koristi. Apotekari su doktori, i oni ce ti dati sve potrebne informacije ako ih pitas.

G: Hajde da pricamo o takmicenjima. Kako ona izgledaju?

EB: Nikoga ne testiraju da li koristi steroide, sto je razlicito nego u Americi. Ne moramo biti toliko definisani; ovde je pritisak manji. Takodje, ne takmicimo se zbog novca, ako pobedim i osvojim prvo mesto, to ce mi biti jednodnevno sledovanje proteina. Stvar je u tome sto ce se pobednici moci takmiciti i na internacionalnim takmicenjima kao clanovi nacionalnog tima.

G: Koliko ljudi se takmici?

EB: Mnogi se takmice, ali vecina nije bas vrhunskog nivoa. Ovaj sport je ovde vrlo popularan, ali je i skup. Moras biti bogat da bi se takmicio. Mnogi ljudi ne mogu sebi kupiti ni obican protein. A teretane nisu kao u Americi. Postoji Gold's Gym, ali je samo za bogate ljude (Gold's Gym kosta 1000 dolara godisnje).

G: Ok, sta mislis o vrhunskim profesionalcima kao sto je Ronnie Coleman?

EB: Moj heroj je Nasser, on ne izgleda kao covek. Zao mi je njegovog kuvara. Mislim da mnogi profesionalci imaju los oblik. Izgledaju ruzno, ne svidjaju mi se njihove linije. Mislim da bi morali da vise izgledaju kao Arnold. Puno ih postujem, ali mislim da ne izgledaju lepo.

G: Pa, ok. Ajde da se opet vratimo na steroide. Sta sada uzimas?

EB: Trenutno uzimam puno toga, jer se pripremam za takmicenje. Uzimam 50 mg winstrola svakog drugog dana i 100 mg testosterona propionata svakog dana. Uzimam 8 IU GH-a. Uzimam 140 mcg clenbuterola i 100 mcg liotironina. Trebalo bi da uskoro nabavim nesto Parabolana iz Francuske ili nesto Masterona, ali ne znam. Uzimam i Epogen.
Uzimam i mnogo vitamina i amino pilula. Uzimam i nesto pro-hormona i nesto Hydroxycuta. On mi se mnogo svidja. Naravno uzimam i creatin i glutamin.

G: Taj parabolan ce sigurno biti lazan. Ali nema veze, imas li problema sa laznim steroidima?

EB: Ne, to ovde nije problem jer su anabolici legalni. Nema razloga da se prave i prodaju laznjaci kada su pravi vrlo jeftini. Ponekad apoteke uvoze steroide iz drugih zemalja i tada se mozda moze desiti da dodje neki lazni steroid jer je neko slagao apotekara. Ali to ipak nije neki veliki problem, kao sto je u Americi.

G: Obojica znamo kako su steroidi ovde jeftini. Koji su tvoji najveci bodibilderski troskovi?

EB: Proteini i suplementi. Oni su ovde mnogo skupi. Zbog toga svi koriste anabolike. Moze nabaviti 250 mg Sustanona za neku sicu, ali 1 kg creatina je skoro 400 dolara. To je ludo. Nabavljam proizvode iz Francuske, ali su ipak i dalje skupi. Mislim da je odlicno americkim bilderima sto su im suplementi toliko jeftini.

G: Kako da ne, znas da mislim kako su to bacene pare da bi nabavio sve te suplemente kada vec mozes da imas prave steroide, ali neka ti bude. Idemo dalje. Jos koliko mislis da treniras?

EB: Mislim da cu trenirati jos 5 do 10 godina. Telu je vrlo tesko svo to treniranje. Uzimam anabolike 8 meseci godisnje i moram imati nesto vremena bez njih kako bi se moje telo odmorilo. Ako to ne bi radio, imao bi problema. Uzimam GH kada nisam na steroidnom ciklusu kako bi ostao na istom nivou. Ali to je mnogo skupo. Cini mi se da bi zeleo da prestanem i zivim normalnim zivotom. Ali znas, ovo je nekako ludo, moras da nastavis.

G: Pa da, znam, kada jednom pocnes posle ne mozes da prestanes. Ajde da pricamo o treningu. Kakvu rutinu koristis da bi bio veci i definisaniji?

EB: Da bi bio veci, dizem velike tezine i puno se odmaram. Puno spavam, puno jedem, i treniram vrlo tesko. Svaki misic treniram dva puta nedeljno i imam jedan dan pauze. To je kao sto je trenirao Arnold. Mislim da je to dobar metod, ali samo ako uzimas anabolike. Ako ih ne uzimas, ne mozes raditi na ovaj nacin.

Kada se pripremam za takmicenje, treniram svaki misic tri puta nedeljno. To vrlo brzo umara. Takodje 2 sata vozim biciklu. Jedan sat ujutro i jedan sat nakon treninga. Ne jedem ugljene hidrate, tako da je ovo dosta tesko. Bio si pored mene u ovo vreme prosle godine i znas i sam da je to bilo strasno [da, bilo je, u stvari, pakleno].

Kada imam takmicenje, treniram sa vrlo velikim ponavljanjima, od 15 do 20. To je zato sto zelim da imam vise kapilara u misicima. To znaci da vise krvi i hemikalija moze uci u misic. Tako se mnogo brze gube masti.

G: Hvala ti na tvom vremenu. Znas, ti se jedan sreckovic sto zivis u zemlji u kojoj je sustanon samo 70 pfeninga. Cucemo se kasnije.

EB: Bilo mi je drago. A 70 pfeninga tebi izgleda jeftino, ali ovde je to dosta para.


 
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2010, 09:25:15 posle podne Polomac »

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #1 poslato: April 07, 2008, 12:24:33 pre podne »
Zanimljivo, hvala Polomac! BTW... Non-stop priredjujes obimne materijale! Svaka cast!  ;bravi;
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #2 poslato: April 07, 2008, 12:27:22 pre podne »
Zanimljivo, hvala Polomac! BTW... Non-stop priredjujes obimne materijale! Svaka cast!  ;bravi;
Koliko vreme dozvoli,  ;bravi;  ...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2008, 12:44:51 pre podne »
Majstorski Poloms,svaka cast :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2008, 12:45:06 pre podne »
Citao sam negdje davno ovaj tekst, zanimljivo je bilo citati ga ponovo.

Van mreže Vladimir Milosavljevic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #5 poslato: April 07, 2008, 10:52:36 posle podne »
Brat, e jesi steroid mag ;smoke; :icon_biggrin:
Every Time My Phone Ring Dog it's 18-5
Only Problem Dat I Have Is What Car I'm Gone Drive
I'm A Real Street Nigga I Aint Never Had Shit
Man This Chain Roun My Neck Cost 4 Or 5 Bricks

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #6 poslato: April 07, 2008, 11:03:29 posle podne »
Brat, e jesi steroid mag ;smoke; :icon_biggrin:
Koo,jaa,ma jokk??!!
Hvala,ljudi...

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #7 poslato: April 08, 2008, 12:23:00 pre podne »
dobar text..bas je zanimljiv za citanje
al se nekad dobro jelo

Van mreže blejn

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #8 poslato: April 17, 2008, 12:19:18 pre podne »
Njegova krv je prava biblioteka steroida...nije mi samo jasno kako hoce da se takmici u inostranstvu? Znaci moze da se takmici samo gde su steroidi legalni? E,da, sta se desava sa takvim likovima kad prestanu da treniraju sa nekih 40-ak godina ili slicno?

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #9 poslato: April 17, 2008, 12:20:33 pre podne »
Njegova krv je prava biblioteka steroida...nije mi samo jasno kako hoce da se takmici u inostranstvu? Znaci moze da se takmici samo gde su steroidi legalni? E,da, sta se desava sa takvim likovima kad prestanu da treniraju sa nekih 40-ak godina ili slicno?

Cekaju da umru kao i svi mi!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #10 poslato: April 17, 2008, 01:52:02 pre podne »
Njegova krv je prava biblioteka steroida...nije mi samo jasno kako hoce da se takmici u inostranstvu? Znaci moze da se takmici samo gde su steroidi legalni?

Sta naprica,svega ti?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #11 poslato: April 17, 2008, 10:13:05 pre podne »
Njegova krv je prava biblioteka steroida..
tebi je mozak prava biblioteka fekalija ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže blejn

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #12 poslato: April 17, 2008, 10:39:03 pre podne »
To nije bila konstatacija vec pitanje-a sto ne znam ja pitam one koji znaju. Izgleda da ovde nisu pozeljna pitanja  ???

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #13 poslato: April 17, 2008, 10:57:56 pre podne »
To nije bila konstatacija vec pitanje-a sto ne znam ja pitam one koji znaju. Izgleda da ovde nisu pozeljna pitanja  ???
Postavio si jedno prilicno tipsko pitanje,klasicne predrasude o bilderima...Isto tako mozes pitati jednog atleticara,fudbalera,biciklistu.plivaca........Sta se desava sa nekom idividuom,to zavisi samo od njega i njegovog znanja iz te oblasti.. Niko ovim nikoga ne navodi na koriscenje dopinga,ali za one koji su se odlucili na taj korak pametno bi bilo i da nesto znaju o tome....  ;)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: INTERVJU SA EGIPATSKIM BODI BILDEROM
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2008, 01:20:01 posle podne »
Meni nije jasno ovo sto si pitao "kako ce da se takmici u inostranstvu,jer tamo nisu legalni steroidi".Sta ti je to znacilo,nije mi jasno na sta mislis?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!