Septembar 23, 2024, 08:24:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Slobodno rvanje u srbiji  (Pročitano 13896 puta)

Van mreže klearh

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Slobodno rvanje u srbiji
« poslato: Mart 29, 2008, 01:34:25 posle podne »
 'fight'Najzad su pocela i kod nas da se odrzavaju borbe u slobodnom rvanju(koje je takodje olimpiski sport),po mom misljenju dugo zanemareno na nasim prostorima,na racun Grcko-rimskog stila...Prosle godine odrzano je prvo zvanicno drzavno prvenstvo pod pokrivateljstvom Rvackog Saveza Srbije.Ove godine odrzano je Prvenstvo Centralne Srbije na kojem su se pojavili kao ucesnici i Mark Lajhner,Milicevic Aleksandar(sin Jovana Milicevica),a i Miljan Djurasinovic(koji na kraju zbog problema sa registracijom nije ucestvoao),Neki od pobednika su do 74 kg Ivan Blagojevic,84 Kosijer Sasa,do 97 Mark Lajhner(pokazao da se dobro snalazi i u ovoj vrsti borbe).Drzavno Prvenstvo Srbije odrzace se 12.04.2008 u Somboru.Mislim da je ovo jos jedan dobar pocetak,jednog atraktivnog stila koji se pokazao kao dobra baza za MMA borbe.Sportski pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 29, 2008, 01:39:38 posle podne klearh »
"ili sa stitom ili na njemu"

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #1 poslato: Mart 29, 2008, 03:31:52 posle podne »
pa grcko rimski stil je bazni sport couturea,hendersona,don frye,frank shamrock...nadam se da je ovo dovoljno.....

Van mreže klearh

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #2 poslato: Mart 29, 2008, 03:45:10 posle podne »
Prvo ispravka Frank shamrockov bazicni sport je kech wrestling sto je verzija slobodnog rvanja,tj popularnog american folk free stile wrestling,koji je mnogo zastupljen u americi i vecina americkih sampiona trenira bas to rvanje.Tu iskljucujem velikog i stvarno jedinstvenog Randy couturea koji je klasican Grcko rimski borac.Ali nemam nista protiv Grcko rimskog rvanja,cak sam i potekao u njemu,ali mislim da su ga dosta unazadili sadasnjim pravilima....
Nema losih vestina samo dobrih i losih boraca
"ili sa stitom ili na njemu"

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #3 poslato: Mart 29, 2008, 04:17:36 posle podne »
 ;bravi; 'friend'

Van mreže Rados_kg_mma

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
  • Miodrag Petkovic Pele
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #4 poslato: Mart 29, 2008, 06:43:15 posle podne »
E ovako svi oni nabrojani borci su potekli iz grcko rimskog stila ja licno ne volim ni rvanje ni borce koji su rvace ali je to vrlo korisno, ako bi gledali slobodan stil je mnogo korisniji nego grcko rimsik ali stvar je u tome sto slobodan still mnogo podseca na judo i bjj po meni je za MMA borca bolje da trenira posebno bjj bez kimona a posebno grcko rimski stil jer je u MMA su vrlo korisna rusenja iz klinca koja su naravno najbolja u grcko rimskom
1.Miodrag Petkovic Pele je najbolji MMA borac na svetu!
2.D.Mihajlovic/Tesanovic/Milosavljevic/Lajhner/Bakula/Taz
3.Minotaur/Arona/Shogun/Nascimento/Belfort/Filho/Werdum/Jacare/Manhoef/JZ/Anderson S/Thiago S/Wand/Kharitonov/G Mousasi/Soko

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #5 poslato: Mart 29, 2008, 07:17:08 posle podne »
Trenirao sam rvanje grcko-rimskim stilom. Slazem se sa Klearhom da je grcko-rimski stil totalno upropascen novim pravilima (postalo je dosadno). Slobodan stil sam prvi put uzivo gledao prosle godine na Juniorskom evropskom prvenstvu u Beogradu. Odmah mi se svideo jer je dinamican. Taj stil je kod nas jos u povoju, ali se nadam da rezultati nece izostati.

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #6 poslato: Mart 29, 2008, 09:52:44 posle podne »
treniram rvanje grcko rimskim stilom vec skoro 9 godina...i po meni je atraktivniji od slobodnog stila...jedino sto je malo glupo je sto se u poslednje vreme promenilo dosta pravila...taman se naviknemo na neka pravila i onda se promene...sad po najnovijim pravilima liga ce se rvati ovako..2 min stojka 30+30 sec parter
al se nekad dobro jelo

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #7 poslato: Mart 29, 2008, 09:54:22 posle podne »
i po kalendaru koji ja imam prvenstvo srbije ce se odrzati 5.4.2008
al se nekad dobro jelo

Van mreže klearh

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #8 poslato: Mart 29, 2008, 09:59:55 posle podne »
Bilo je planirano tako,ali je odlozeno za 12.04 zbog odsustva reprezentacije sto Srpske,sto Crnogorske(odnosno Partizana u malom):)
"ili sa stitom ili na njemu"

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #9 poslato: Mart 29, 2008, 10:47:23 posle podne »
jel znas nekoga ko trenira u partizanu? pitam posto sam ja iz partizana
al se nekad dobro jelo

Van mreže rogii

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #10 poslato: Mart 29, 2008, 11:58:22 posle podne »
Znam ja Petkovica :p

Van mreže klearh

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #11 poslato: Mart 30, 2008, 12:20:37 pre podne »
Znam Valjevca,Bulatovica,Dejanovica,Kecamana(al koliko znam on vise netrenira)....
"ili sa stitom ili na njemu"

Van mreže klearh

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2008, 12:26:37 pre podne »
Pitanje za tebe Vuksa,sta je to bilo na pripremama Crnogorske reprezentacije,cujem da je bilo nekih nesporazuma Baltica i nekih rvaca.Jer to dezinformacija ili...
"ili sa stitom ili na njemu"

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #13 poslato: Mart 30, 2008, 05:54:49 posle podne »
jeste to je dezinformacija...znam i ja njih sve...kecman je trener...ako mislis na boska...a ako mislis na mladena on je generalni sekretar saveza
al se nekad dobro jelo

Van mreže rogii

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Slobodno rvanje u srbiji
« Odgovor #14 poslato: April 03, 2008, 09:56:39 pre podne »
Vuksa je inace odlican rvac.Ako nastavi ovako i nastavi lepo da radi mozemo svasta ocekivati.

e vule sad da mi kupis nesto,sto te nahvali.Jos da znas ko sam :P