Septembar 27, 2024, 01:19:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.291 poruka u 18.763 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Motori ! !!  (Pročitano 154996 puta)

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #465 poslato: Decembar 25, 2009, 02:45:03 posle podne »
Evo o ovome sam jučer pričala pa nekako spada u ovu temu,nadam se da sam dobro smanjila sliku..dala sam sve od sebe..dal je bila dobra neznam kažu da je ali bila je cool   ;D
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #466 poslato: Decembar 25, 2009, 06:21:34 posle podne »
A recept...to bese proteinska?

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #467 poslato: Decembar 25, 2009, 09:34:10 posle podne »
A recept...to bese proteinska?
Ma nije proteinska,to sam dobila na poklon za ročkas jer sam htjela tortu s hondom :-D,bilo mi je tak svejedno kaj je unutra jer ju nisam namjeravala jest taj dio su drugi obavili a ja sam eksperimentirala sa protein cakom,imam ja recepata koliko hoćeš za proteinske kolače inače al nemam vremena za pravit.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #468 poslato: Januar 28, 2010, 11:48:42 pre podne »
Da tema ne ode u zaborav....posto posle zime, idu obicno poprilicne padavine...za motoriste je bitno da im guma dobro drzi i po takvim uslovima...pa, po sajtu motorcyclenews.com poredak guma za mokro bi bio....



   1. Metzeler Tourance


   2. Bridgestone BT-45


   3. Metzeler Roadtec Z-6


4. Michelin Pilot Road


5. Dunlop D207


Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #469 poslato: Januar 28, 2010, 11:55:22 pre podne »
A po istom sajtu...ipak nama mnogo zanimljivije je koje su to gume koje najbolje "lepe" po suvom...ipak je to pravi merak  ;D   ...pa, sledi....


   1. Metzeler Racetec  - Grip: 100%


2. Dunlop Sportmax GP Racer 209 - Grip: 100%


3. Pirelli Diablo Rosso - Grip: 96.2%


   4. Diablo Supercorsa - Grip: 94.9%


   5. Diablo Corsa III - Grip: 94.2%


   6. Michelin Pilot Power 2CT - Grip: 92.8%



Prilozen poredak ipak uzmite sa rezervom, jer mnogo cinjenica utice na grip gume...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #470 poslato: Januar 28, 2010, 12:07:06 posle podne »
I samo jos da dodam ovu informaciju....Dunlop treba da izbaci novu GP 211-icu ovih dana...Pa, ako neko slucajno bude isao na Grobnik..ona ili njena starija varijanta ce vam najbolje cuvati glavu na stazi...



It will, says Dunlop, satisfy the needs of the most hardcore track day enthusiast as well as the pure sports road rider without compromising on any of the performance requirements found in a road going tyre, such as mileage and wet road grip.

Featuring Dunlop¹s 7000 series Multi-Tread compound, the rear tyre has seven zones of compound which is said to "maximise side grip, drive traction and rapid warm-up as well as handling response, tread stability and tyre life."

The front tyre features three compound zones focusing on secure cornering and braking stability.

The latest technology to be used in this new tyre is called NTEC. Developed at Dunlop Motorsport for the parent race tyre, the technology allows the rear tyre to run very low pressures (down to 17psi) on track.

The tyre will also be available as a slick that will offer the same technology and features but with even more dry grip, adding to a track day experience.

Dunlop Motorcycle Manager Lisa Faulkner said: "By introducing the GP Racer
D211 to the fast road as well as track day market we are opening riders up to a whole new on road experience.

"The tyre will enable smooth, responsive transitions between maximum lean angles as well as remaining stable with more grip than you will ever need.

"We set out to create an unbeatable race tyre which exceeded expectations.
From this we have enabled ourselves to offer this outstanding tyre for use on the road.

"The tyre will be officially launched into the UK market in January 2010 but to give riders a little teaser of what they can expect, we decided to unveil the tyre at the prestigious NEC Motorcycle Show."

The tyres will be available in the following sizes from January 2010:

FRONT (Soft, Medium and Endurance compounds):
120/70 x 17, 120/70 x 17 (slick)

REAR (Soft, Medium and Endurance compounds):
180/70 x 17, 190/70 x 17, 200/70 x 17, 180/55 x 17 (slick), 190/55 x 17 (slick), 200/55 x 17 (slick)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #471 poslato: Januar 28, 2010, 12:09:54 posle podne »
lepo sve to

ali se kod nas gume kupuju po sistemu

koja uleti jeftinije

;)

Znam da je to kod vecine...kod mene licno nikad nije bilo tako..jer guma je ta koja te "drzi" u tvojim igrankama po asfaltu...a da ne pricam o stazi ili brzoj voznji po krivudavim putevima. Mnogo bi manje bilo poginulih kod kojih je uzrok proklizavanje tocka u krivini...da su odvojili novca za kvalitetnu gumu i potrosili malo vremena na poboljsanju tehnika voznje...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #472 poslato: Januar 28, 2010, 12:26:14 posle podne »
a koliko je to njih poginulo u krivini zbog klizanja gume po asfaltu?

uvek ulete u nesto tipa voda ulje pesak, ili kamion

a tu nikakva guma nece pomoci

Da bi znali tacan podatak, morali bi verovatno da odemo u nacionalni centar za statistiku.

A sto se tice vode, ulje, peska...u dosta slucajeva sam siguran da su padovi mogli biti izbegnuti...malo vise hangig off-a, malo vise ispravljen motor, DOBRA guma, cvrsti zivci...i motor ce proci bez imalo ili sa malo proklizavanja...Naravno u ekstremnim uglovima, to je sve malo verovatno..ali ja i ne znam mnogo vozaca koji voze ekstremne uglove...jer kad im vidim gume i one chicken strips  ;D   ...cast izuzecima

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #473 poslato: Februar 03, 2010, 09:55:41 posle podne »
R1 il' nijedan.....

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #474 poslato: Februar 03, 2010, 09:57:04 posle podne »
R1 il' nijedan.....

X 100000000000000000000000000000000000000000000000....

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #475 poslato: Februar 03, 2010, 10:10:20 posle podne »
ona crveno bijela je prejee****** sa auspuhom pod guzom :-D,al ova nova mi se ne sviđa ..ona svjetla čudna.Ali bome kad sam sjela,pa ne bi ga se branila.Taman je velik za mene heheheheh.Još malo i proljećeeeeeeeeeeee :-D
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #476 poslato: Februar 04, 2010, 12:31:22 pre podne »
jel sad mogu da se registruju quadovi kod nas? Posto ja imam jednog, bivsi vlasnik je bio neki pandur pa je registrovao preko veze.. al me jebali ja nisam mogao da uzmem tablicu iako sam platio 19 000 da produzim reg i promena vlasnika..
i oni skuteri na 3 tocka nisu mogli da se reg.. bem ti drzavu

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #477 poslato: Februar 04, 2010, 12:32:13 pre podne »
Mislim da po novom zakonu moze...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #478 poslato: Februar 04, 2010, 12:34:50 posle podne »
A daaaaaaaa bome i plavi pali  ;D  ;D, jesi to ti na njemu koliko si visok?Znam da to nije najbitnije ali mene ubija moja mala cbr-ka,na knap sam na nju sa svojim nogama krakatim..recimo kad sam vozila suzu 750 to bijaše druga priča..ove male jurilice tipa r6 il ovo moje je u prvom redu za piste a u dolomitima se potrgah sva  :(.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #479 poslato: Februar 04, 2010, 04:35:37 posle podne »
Da...slike sa Grobnika....190 cm...i meni moja Yamahica taman...