Septembar 27, 2024, 05:26:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.291 poruka u 18.763 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Motori ! !!  (Pročitano 155061 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #315 poslato: Maj 12, 2009, 11:45:13 pre podne »
Idi bre Buldog, sta me zalivas adrenalinom od ranog jutra??!??!!?  ;D Sta sad da radim???  :)  Extra matori! Nego, sta ono prolete u prvom klipu na 1:30?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #316 poslato: Maj 12, 2009, 12:11:39 posle podne »
Mislis na 1:20?

U svakom slucaju bulldog,skudam kapu za voznju :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #317 poslato: Maj 12, 2009, 01:32:18 posle podne »
Idi bre Buldog, sta me zalivas adrenalinom od ranog jutra??!??!!?  ;D Sta sad da radim???  :)  Extra matori! Nego, sta ono prolete u prvom klipu na 1:30?

Sta prolete?? Na 1:20?? Paaaaa...NLO  ;)

Salim se, mislim da je to bio vlasnik moto prodavnice na samom Grobniku na Yamahi R1 2007...naravno doradjenoj max...Pri svakom lepom danu kada je trening, skoro se uvek nadje neki takmicar ili extra brz vozac...Obicno su to ili Hrvati ili Italijani. I tu ne mozes mnogo da ucinis  :D  Posto su to moja prva upoznavanja sa stazom, tada sam vozio oko 1:47-1:48...Sad sam vec spustio 4-5 sekunde na 1:43. A posto ti ultra brzi vozaci voze oko 1:32-1:34 onda mozes da mislis kako prodje pored tebe, pogotovo kada vozis preko 1:47...Dodje ti da od sramote sidjes sa motora i pocnes da vozis biciklu  :D   BTW....Hrvatski rekord staze je 1:31

Sad vec ne bi tako brzo prosao pored mene, ali i dalje bi to bilo smesno...po mene  ;)

Idem sad opet 29-og, probacu da opet namestim kameru...te eto novih snimaka...malo brzih  ;) ;)


U svakom slucaju bulldog,skudam kapu za voznju :wink:

Blagodarim, blagodarim  ;)

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #318 poslato: Maj 12, 2009, 08:22:28 posle podne »
@Bulldog i svi ostali hvala na savetima!

Pregledao sam sve sitove proizvodjaca kojih sam se setio pogledao predloge...i moram priznati da sam na Yamahinom situ zaista pronasao par prelepih primeraka :) Posebno mi se svidjaju YBR-250 i FZ6 :) Moram da priznam da su svi motori iz Yamahine Street i FZ serije NEVEROVATNI!!!!

Motor mi inace treba samo za voznju po gradu,racunajuci da ce nas uglavnom biti dvoje znaci do 150kg ne verujem da ce mi ikada trebati bilo sta jace od 600cc!

Ako neko zna nesto o YBR250 i FZ6 bilo bi jako dobro da mi kazete sta vi mislite o istim! :) Ja mogu samo po izgledu da ih ocenjujem :D



A Bulldogu zaista svaka cast za voznju! :D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #319 poslato: Maj 12, 2009, 08:43:46 posle podne »
Ako neko zna nesto o YBR250 i FZ6 bilo bi jako dobro da mi kazete sta vi mislite o istim! :) Ja mogu samo po izgledu da ih ocenjujem :D

Ako znas engleski, lako ces naci tekstove o FZ6. Evo ti link ka jednom od njih.

http://www.motorbikestoday.com/reviews/Articles/yam_fazer6_04.htm

Ukratko, motor je jako dobar. Sama cinjenica da je najprodavaniji u klasi od 600cm3 ti govori dosta. Ne znam da li ti cena od oko 7000 evra za nov nesto remeti...Ako ne, moja preporuka.



A Bulldogu zaista svaka cast za voznju! :D

Hvala, hvala.... ;) ;)
« Poslednja izmena: Maj 12, 2009, 08:45:26 posle podne The_Bulldog »

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #320 poslato: Maj 13, 2009, 01:06:02 pre podne »
Idi bre Buldog, sta me zalivas adrenalinom od ranog jutra??!??!!?  ;D Sta sad da radim???  :)  Extra matori! Nego, sta ono prolete u prvom klipu na 1:30?

Sta prolete?? Na 1:20?? Paaaaa...NLO  ;)

Salim se, mislim da je to bio vlasnik moto prodavnice na samom Grobniku na Yamahi R1 2007...naravno doradjenoj max...Pri svakom lepom danu kada je trening, skoro se uvek nadje neki takmicar ili extra brz vozac...Obicno su to ili Hrvati ili Italijani. I tu ne mozes mnogo da ucinis  :D  Posto su to moja prva upoznavanja sa stazom, tada sam vozio oko 1:47-1:48...Sad sam vec spustio 4-5 sekunde na 1:43. A posto ti ultra brzi vozaci voze oko 1:32-1:34 onda mozes da mislis kako prodje pored tebe, pogotovo kada vozis preko 1:47...Dodje ti da od sramote sidjes sa motora i pocnes da vozis biciklu  :D   BTW....Hrvatski rekord staze je 1:31

Sad vec ne bi tako brzo prosao pored mene, ali i dalje bi to bilo smesno...po mene  ;)

Idem sad opet 29-og, probacu da opet namestim kameru...te eto novih snimaka...malo brzih  ;) ;)


U svakom slucaju bulldog,skudam kapu za voznju :wink:

Blagodarim, blagodarim  ;)

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #321 poslato: Maj 13, 2009, 02:23:20 pre podne »
Hmm gledao sam jos malo i primetio sam da postoje razlicite varijante sa i bez vetrobrana...da li to ima bilo kakve veze i uticaja na voznju ili je to cisto estetski...moram dodati da mi sevise svidja bez vetrobrana :D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #322 poslato: Maj 13, 2009, 06:50:59 pre podne »
Znacaj vetrobrana dolazi do izrazaja tek na otvorenom putu i konstantnim vecim brzinama,dok po gradu mozes bez njega...Tako da slobodno razmatraj tu naked verziju koja ti se svidja :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #323 poslato: Maj 13, 2009, 11:26:13 pre podne »
Imas jos i verziju sa ABS-om i bez njega...Mislim da je razlika u ceni oko par stotina evra

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #324 poslato: Maj 13, 2009, 01:09:14 posle podne »
pretpostavljam da je na tolikim motorima to ipak prekopotrebno za gradsku vozjnu? zar ne?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #325 poslato: Maj 13, 2009, 01:12:43 posle podne »
Znacaj vetrobrana dolazi do izrazaja tek na otvorenom putu i konstantnim vecim brzinama,dok po gradu mozes bez njega...Tako da slobodno razmatraj tu naked verziju koja ti se svidja :wink:
to si potpuno u pravu... uvek pri vecim brzinama... mada i to varira od modela do modela, zavisi od polozaja vozaca, mada nikom nije prijatno da ga vetar shiba pogotovo ako je uspravniji polozaj ...


Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #326 poslato: Maj 13, 2009, 03:15:33 posle podne »
pretpostavljam da je na tolikim motorima to ipak prekopotrebno za gradsku vozjnu? zar ne?

Na sta mislis?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #327 poslato: Maj 13, 2009, 04:20:22 posle podne »
Pretpostavljam na ABS...Mada se ja bas i ne slazem sa tim da je preko potreban
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #328 poslato: Maj 13, 2009, 04:32:04 posle podne »
Ako je ABS u pitanju...On je od skoro poceo da se ugradjuje na neke modele motora. Skoro sve dosadasnje generacije su vozile bez njega, a mnogi (medju njima i ja) ne bih ga niposto voleo na motoru. Mada, sve vece fabrike ce najverovatnije u narednim godinama u vecinu svojih modela da ga ugradjuju. Teoretski gledano, on ti stvarno moze pomoci u nekim situacijama...ali prakticno gledano, u te situacije vrlo, vrlo retko upadas. A kad upadnes vadis se znanjem koje ces voznjom steci, te ti opet nije potreban. Na tebi je da odlucis....a da ti odmogne nece.

Van mreže r3d

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #329 poslato: Maj 13, 2009, 10:38:00 posle podne »
Mislim da je abs dobra stvar ako vozis po kisi, ali da je mnogo primenjiviji kod skutera nego kod pravih motora!
BTW koji bi mi enduro 600ccm preporucili, da je polovan do 1500e? Razmisljam o hondi xl600r!