Septembar 27, 2024, 07:11:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Motori ! !!  (Pročitano 155077 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #300 poslato: Maj 09, 2009, 01:43:03 posle podne »
Evo sad videh...slika sa gore pomenutom gumom je 006....a 013 je sa stavljenom gumom za stazu.

Na ove dve zadnje slike sam sa prijateljima iz Kragujevca....

Probacu danas, sutra da postavim na You Tube-u snimak sa kamere na mom motoru.

Veliki pozdrav svim ljubiteljima motora...a i ostalima  ;)
« Poslednja izmena: Mart 26, 2010, 08:54:31 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #301 poslato: Maj 09, 2009, 10:32:41 posle podne »
EXTRA!!!!

Ti bas znas da uzivas :wink:

Cekamo klip...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #302 poslato: Maj 11, 2009, 12:03:24 pre podne »
Vidim super se vi provodite :)

ja bih hteo da pitam da li su na primer Honda Varadero 125 ili Kawasaki Ninja 250 dobri za prvi motor?Razmisljam da kupim neki motor(to bi bio prvi) pa me zanima konkretno da li je 250cc previse za pocetnika?I hteo bih da cujem vasa misljanja i predloge za prvi motor...visok sam 186cm 99kg. ;)

Van mreže tadiano

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #303 poslato: Maj 11, 2009, 01:22:54 pre podne »
e to sam i ja tija pitat puno puta!!
utezi su prelagani pa dizem cijele sprave!

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #304 poslato: Maj 11, 2009, 09:40:46 pre podne »
Vidim super se vi provodite :)

ja bih hteo da pitam da li su na primer Honda Varadero 125 ili Kawasaki Ninja 250 dobri za prvi motor?Razmisljam da kupim neki motor(to bi bio prvi) pa me zanima konkretno da li je 250cc previse za pocetnika?I hteo bih da cujem vasa misljanja i predloge za prvi motor...visok sam 186cm 99kg. ;)

 OK su . Moje misljenje je da nemora nuzno da se krece od slabijeg motora tipa 125cc ili sl. Ako se covek kontrolise  sve moze . Moj prvi motor je bio Honda CBR 600f , mslim da je imao 103 ili 106 ks . Prve kilometre sam na njemu napravio . Posle 1 god sam pazario R1 2000 god 150ks .A sad ne vozim nista prodao sam i R1 . Lagano krenes , osetis malo motor i nema problema . Nijedan motor nista ne radi dok mu ti "ne kazes" . A ako se ne kontrolises bar malo pada se i sa 125 cc i  250 i 500cc .Nijanse su u pitanju . Sto se tice tvoje visine i tezine sve je to previse za sportske motore . Ja sam recimo visok 183 i imam oko 94-95 kg i jedva sam se smestao na R1 .Za ove stvari ti je najbolje da si gradjen kao Rossi Doctor i njegovi drugari sa staze 165-170 cm i 65-70 kg  lupio sam kilazu i visinu ali tu sam negde ;D
« Poslednja izmena: Maj 11, 2009, 09:47:21 pre podne X FRAME »
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #305 poslato: Maj 11, 2009, 12:23:48 posle podne »
Sve je to glavi,ali mislim da ispod 250cc ne treba uzimati,jer ce brzo ga prerastes tu kubikazu...

Mada,neka ti strucnjaci za temu ipak pruze vise savjeta oko toga :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #306 poslato: Maj 11, 2009, 12:49:00 posle podne »
Evo sad videh...slika sa gore pomenutom gumom je 006....a 013 je sa stavljenom gumom za stazu.

Na ove dve zadnje slike sam sa prijateljima iz Kragujevca....

Probacu danas, sutra da postavim na You Tube-u snimak sa kamere na mom motoru.

Veliki pozdrav svim ljubiteljima motora...a i ostalima  ;)

Ove iz Kg sve znam, ako znaš i ako si se ikada vozio sa ŠONETOM DIVLJAKOM (kao ja) iz Kragujevca onda motor koji ćeš trebati dugo da "prerasteš" (što kaže sasacg) je neki od 50kubika :) :) :)
NAajveći strah koji sam u životu preživeo, ko ga poznaje zna o čemu pričam :)
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #307 poslato: Maj 11, 2009, 01:04:49 posle podne »
Pit brate, nemam recii...svaka cast!  ;)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #308 poslato: Maj 11, 2009, 01:16:51 posle podne »
Neznam vise sta da mislim..djavolja stvar..jednostavno te uzme vremenom...
Sinoc mi je poginuo drugar..u strasnom udesu..nije dovoljno sto je poginuo,
od ljudine Dekija nije ostalo nista...strasnoo..
Samo sto je kupio nov\og Suzukija 750cc sa kojim se dicio..
Ma nek ide....
Neka mu je laka zemlja..
I ne daj BOZE nikom!
« Poslednja izmena: Maj 11, 2009, 01:18:33 posle podne Polomac »

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #309 poslato: Maj 11, 2009, 01:36:10 posle podne »
Shiroki mu putevi nebeski! RIP  :(

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #310 poslato: Maj 11, 2009, 01:47:58 posle podne »
Neznam vise sta da mislim..djavolja stvar..jednostavno te uzme vremenom...
Sinoc mi je poginuo drugar..u strasnom udesu..nije dovoljno sto je poginuo,
od ljudine Dekija nije ostalo nista...strasnoo..
Samo sto je kupio nov\og Suzukija 750cc sa kojim se dicio..
Ma nek ide....
Neka mu je laka zemlja..
I ne daj BOZE nikom!

RIP

Od moje Mirjane brat je izgubio ruku (udes na motoru) a najbolji drugar mu poginuo jer se vozio pozadi. Znači bolnica, robija, nosi na duši ceo život najboljeg drugara...NEDAJ BOŽE nikom
Ja sam vozio skuter pa sam se manijačio i padao, sa bicikle lomio rebro, klučnu kost i rame na 4dela, pa možete misliti šta bi mi bilo sa nečim jačim...
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #311 poslato: Maj 11, 2009, 03:02:15 posle podne »
RIP


Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #312 poslato: Maj 11, 2009, 11:02:08 posle podne »
Na prvom mestu postovanje poginulom, te ......RIP
-------------------------------------

Ove iz Kg sve znam, ako znaš i ako si se ikada vozio sa ŠONETOM DIVLJAKOM (kao ja) iz Kragujevca onda motor koji ćeš trebati dugo da "prerasteš" (što kaže sasacg) je neki od 50kubika :) :) :)
Naajveći strah koji sam u životu preživeo, ko ga poznaje zna o čemu pričam :)

Drago mi je sto znas ovu ekipu. Momci su sjajni i redovno uzivamo u voznji po Grobniku.
Znam Soneta, vozih za njim u Prvenstvu pre nekoliko godina...Iskreno, podosta za njim  ;)


ja bih hteo da pitam da li su na primer Honda Varadero 125 ili Kawasaki Ninja 250 dobri za prvi motor?
Razmisljam da kupim neki motor(to bi bio prvi) pa me zanima konkretno da li je 250cc previse za pocetnika?
I hteo bih da cujem vasa misljanja i predloge za prvi motor...visok sam 186cm 99kg. ;)

Najbolji savet su ti vec dali...sto ga pre shvatis, pre ce ti postati svejedno sta vozis....

Sve je to glavi

Ako se covek kontrolise  sve moze. Lagano krenes , osetis malo motor i nema problema . Nijedan motor nista ne radi dok mu ti "ne kazes" . A ako se ne kontrolises bar malo pada se i sa 125 cc i  250 i 500cc .

Ja bih samo ponovio...cisto da ozbiljno shvatis "Nijedan motor nista ne radi dok mu ti "ne kazes""

Iskreno, ako imas para..moja preporuka ti je motor od 600 cm2. Turer modeli su napravljeni sa krivom snage tako da kao da vozis 300-tinjak cm2. Ne brini i da mu das pun gas, nece se desiti nista spektakularno. Veruj mi. Posto imas kilograma koliko vec imas, treba te i povuci...a jos ako krenes da se vozis od grada do grada..sa 125-250 cm2...na tu kilazu...mislim da ce biti poprilicno maltretiranje i sto je najvaznije uzitak neces imati, a zato ga i kupujes, zar ne?

Na hiljadarke ne pomisljaj, jer previse dokaza imamo u poslednjih par godina, koliko su opasne...kad si pocetnik ili ti glava na vreme ne kaze da usporis. Veliko pravilo ti je ....sto brze ides, MANJE VREMENA ZA REAKCIJU IMAS. A kad si na dva tocka...veruj reakcija je ono sto ti cuva glavu. Uvideces posle hiljada kilometara, da tu ima jos stvari..ali polako. Ako nisi vozio motor, uvek je dobar pocetak na nekom vecem parkingu, pa nekom neprometnom putu...a trebas i izaci na autoput...negde van grada. Smesti se u desnu traku..uzivaj u voznji..slobodno motoru zavuci na sekund-dva pun gas...cisto da se oslobodis straha da ce se desiti ne znam sta. Pamet u glavu i nema problema.

Rekoh ne znam kako stojis sa parama...Ako kupujes nov motor moja preporuka je Yamaha Fazer 600 cm2

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #313 poslato: Maj 11, 2009, 11:04:40 posle podne »
Pit brate, nemam recii...svaka cast!  ;)

Hvala.... ;) ;) ;)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #314 poslato: Maj 12, 2009, 11:24:50 pre podne »
Evo dva klipa iz novembra prosle godine...Prvi, drugi put na stazi....Jedna voznja je pod kisom, drugo po suvom vremenu. Tad je Yamaha bila skroz serijska...

http://www.youtube.com/watch?v=UUfRZwwQ23A http://www.youtube.com/watch?v=gL3Po1jA7Cc
« Poslednja izmena: Maj 12, 2009, 11:26:49 pre podne The_Bulldog »