Septembar 28, 2024, 01:12:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Motori ! !!  (Pročitano 155162 puta)

Van mreže Mrtav_Hladan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
  • zajebano zajebano
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #240 poslato: Decembar 04, 2008, 01:55:22 posle podne »
Polomac se ponovio!!! Jel to dioda? Ne mogu da uvećam sliku!
jeste sad sam mu stavio xenon lampe spremam ga za sezonu inace se radi o yamaha R1 jubileum model sa felnama od titana i nekih 10 konja jaci motor od obicne i nekih 10 kg laksi ali to mene zabole vazno je da moze navije 200 u drugoj hahaha
Samo najaci opstaju i nikada se nepredaju

Van mreže Mrtav_Hladan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
  • zajebano zajebano
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #241 poslato: Decembar 04, 2008, 01:58:27 posle podne »
evo motor uvecan samo za tebe
Samo najaci opstaju i nikada se nepredaju

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #242 poslato: Decembar 05, 2008, 03:49:58 posle podne »
Al sam se ja istripovao... Ovo je specijalna edicija iz 2006. godine!!! Lepa je kao lutka!

 Šta kažete za novu R1? Vidim da su standardno podeljena misljenja, ali meni je motor kao slika!!!


Van mreže Mrtav_Hladan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
  • zajebano zajebano
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #243 poslato: Decembar 06, 2008, 12:22:10 posle podne »
moj ortak ce da ga uzme on je ludak imo je ovu najnoviju ili sad stariju verziju 08 godiste isto bela cudo od motora za mene je R1 najbolja masina CBR1000 je dobar nema reci ali malo brate ko bmx laksi je da se igras sanjim ali r1 kad sednem na njega osecam se da sedim na motoru rezervar veliki cudo od zvuka nema sta veceras cu da ti postavim slike od jednog trkackog motora sto imamo u firmi kao izlozba sa 310konja na zadnjem tocku
Samo najaci opstaju i nikada se nepredaju

Van mreže Mrtav_Hladan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
  • zajebano zajebano
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #244 poslato: Decembar 07, 2008, 01:42:36 posle podne »
 :P
Samo najaci opstaju i nikada se nepredaju

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #245 poslato: Decembar 07, 2008, 09:31:28 posle podne »
Ako hoces da zongliras kupis R1,nema joj ravne za to. Honda je uvek bila sporija od Yamahe, Suzukija i Kawe i generalno nije zonglerski motor,ali je zato br 1 po upravljivosti,pouzdanosti i uskladjenosti agregata i motorcikla. Za ovu od 2008. godine,kazu da (iako ruznija od predhodnica) je zadrzala sve ranije epitete,s tim sto je dosta brza od prethodnih hiljadarki-ovo sam cuo na vise strana,ali nisam imao prilike da se licno uverim.
Mislim da nam kolega Buldog duguje jedan izvestaj sa Grobnika,naravno ako je sve bilo po planu.

PS
Mislim da je tema Motori zasluzila da se nadje u podforumu Ostali sportovi,posto je ipak rec o jednom od najekstremnijih sportova...

Van mreže Mrtav_Hladan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
  • zajebano zajebano
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #246 poslato: Decembar 07, 2008, 10:08:15 posle podne »
imo je moj drug jedan odavde iz svecke sto jes jes upravu si ruzna je do zla boga napred koda je neko opalio tiganjom a da je brza jeste ide ko metak i u testovima je proglasena za najbolji motor godine i po brzini i kocenju i svemu sto treba gledati na jednom motoru ali ruzna brate
Samo najaci opstaju i nikada se nepredaju

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #247 poslato: Decembar 07, 2008, 11:11:21 posle podne »
Jbg,dizajneri je sahranise.

Van mreže Gavrolini

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #248 poslato: Decembar 08, 2008, 03:11:54 pre podne »
R1? dobra je samo ako nisi probao suzuki. kao prvo na r1 sedis kao na k***** pogotovo stariji modeli. od izlaska gsxr k2 pa na mladje yamaha nema vise sta da trazi u toj trci. I ako mnogi pljuju kavasaki..ja imam nindzu i mogu vam reci kad sa njega sednem na r6 ili r1 kao da sam sisao sa konja na magarca.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #249 poslato: Decembar 08, 2008, 12:09:04 posle podne »
To je definitivno stvar ukusa...nemoj da zaboraviš da je Kawa najjeftiniji motor, a Suzuki odmah iza... Yamaha i Honda su najskuplji Japanci...pitam se zašto je tako. Suzuki je od K4, pa nadalje napravio neverovatan pomak u dizajnu, ali da je bolja od Yamahe, bar bi u nekoj meri konkurisala za osvajanje GP-a, o Kawi i da ne pričam...

Van mreže Gavrolini

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #250 poslato: Decembar 08, 2008, 01:31:13 posle podne »
kao prvo moto gp nije uopste normalno porediti sa seriskim motorima,to su dva razlicita sveta. ja nisam rekao da je jamaha lose,to nikako ali sto se tice R tipova motora suzuki svakako ima u seriskoj proizvodnji NAJKVALITETNIJE MASINE. A ako cemo to da poredimo onda mi reci sta yamaha ima da stavi na crtu sa hayabusom i zzr 1400? ako je neko ljubitelj honde onda sam to svakako ja ali zadnji model koji bih od honde vozio je napravljen jos 2000te godine cbr900rr....

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #251 poslato: Decembar 08, 2008, 06:38:13 posle podne »
U pravu si da da motori sa GP-a ne mogu da se porede sa motorima sa ulice, iz prostog razloga sto su to motori od 800 kubika i 230+ konja,ali GP,pored svega ostalog,sluzi konstruktorima upravo za unapredjenje serijskih modela.  Na stranu ostalo,mislim da K9 1000 nece proci na trzistu kao njegovi predhodnici.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #252 poslato: Decembar 09, 2008, 08:36:04 posle podne »
Mislim da nam kolega Buldog duguje jedan izvestaj sa Grobnika,naravno ako je sve bilo po planu.

Naravno, naravno...nego me posao malo okupirao, pa na forumu nisam redovan.

Kao i uvek na Grobniku je bilo prelepo. Ovaj put sam postavio moj vremenski rekord do staze. Stigoh za 4h30min iz Beograda. Vreme nije obecavalo, oblaci su bili puni kise, ali....
Posto sam se odlucio da dva dana uzastopce vozim, nadah se da ce naici i period lepog vremena. Tako je i bilo. Prvi dan je padala kisa (i ne samo ona,pao je jos neko  ;) ), ali nisam hteo da propustim to iskustvo...vozenje R1 po mokroj stazi. Po savetu lokalnih trkaca, nisam menjao gumu vec sam izasao na mojoj Dunlop Qulifier, jer se po mokrom brze zagreje i stabilnije drzi radnu temperaturu od trkackih varijanti pneumatika. Krenuo sam bojazljivo, na stazi je bilo manji broj motocikala i videlo se da se svi stede. Kako je dan odmicao, sve sam ostrije ulazio u krivine, ranije otvarao gas, kasnije kocio...mnoge sam tad poceo i da obilazim. Odvozao sam preko 4 sata po takvim uslovima, ali vrag je cucao tamo negde kraj staze i cekao moju nesmotrenost. Par krugova pre kraja poceh kolenima da lizem mokru stazu, ohrabrih se da gume ipak drze, ali nisam uzeo u obzir da je kisa na nalete padala, tako da je nekad staza bila malo suvlja, a nekad i ne. Zadnji krug redari dizu zastave da oznace kraj treninga za taj dan, ja sam bio negde na pocetku kruga i rekoh da se oprostim kako treba od staze...i naravno, kao sto se to obicno i desava...na zadnjoj duploj krivini obaram motor u levo, trazim koleno i ujedno namestam motor u putanju potrebnu da drugi deo krivine prodjem, kad...gume popustise i kao na filmu otklizasmo motor i ja za njim van staze. Bio je to pravi skolski pad i ja sam sad i ponosan na njega. Tako je bio lep, uff  ;D ;D    Stete na motoru nije velika, jer sam imao stitnike rama, tako da smo zajedno prosli samo sa malo ogrebotina.

Drugi dan je vec bilo lepse vreme, mnogo vise motorcikala na stazi i naravno mnogo zanimljivija voznja. Odmah sam promenio "izdajnicke" gume, uzevsi za ovu stazu neprikosnovenog Dunlopa 211 GP. Guma drzi neverovatno. Doduse, posto sam uzeo dimenziju 200/55 imao sam malo sporiji ulaz/pad u krivine, ali nista neprihvatljivo. Drzao sam stabilno vremena, sve u sekundi-dve, ali nisam zadovoljan sa najboljim vremenom. Na prolece to mora ici jos dole.

Sve u svemu...proveo sam se odlicno...svakom preporucujem...a kad prebacim sa kaseta na cd snimak sa kamere sa motora, imacete sta i da pogledate...Snimak je preko 2 sata, ali cu izabrati neki interesantniji krug pa ga postaviti na You Tube-u. Na, zalost pad nisam snimio...istekla mi kaseta.

Evo par fotografija sa tog vikenda...prvo slike po dolasku
« Poslednja izmena: Mart 26, 2010, 08:56:29 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #253 poslato: Decembar 09, 2008, 08:42:20 posle podne »
Matori ja bih voleo da probam bas. Nemam neku ekipu ionace , vise sam ovako usamljeni vuk . AKo nemas nista protiv da te kontaktiram kad dodje vreme , ako nista bar da me uputis kako sta. Sto se tice guma METZELER nisam nikad menjao   ;D
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #254 poslato: Decembar 09, 2008, 08:49:56 posle podne »
Jos cetiri slike sa tog prvog dana....

Jedna sa pogledom pri mom prolazu u startno/ciljnom pravcu...druga kada su pokusali da me uhvate pri prolazu od 250+ km/h...treca prijatelj slovenac koji je dovezao dva Dukatija, prvog kisnog dana je vozio ovog, a drugog je isterao 1098 (oba dana je bio dran  ;D ) i samo je vrteo glavom sa recima ti si lud. A ja mu ne rece, kako su mene neki drali, kao malo dete   :'(  ....i cetvrta slika jedan od mojih ulazaka u boks