Septembar 28, 2024, 01:15:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Motori ! !!  (Pročitano 155175 puta)

Van mreže Jakov

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #225 poslato: Oktobar 02, 2008, 08:01:15 posle podne »
I ja sam cuo dosta pohvala za Metzeler...kada odem na njihov sajt, oni mi za moj motor predlazu prvo Racetec K3, pa onda bas taj M3....ali pirelli merkam  ;)

Dunlop sam vozio na trkama, pa sam malo vezan za njih-znam kako mi je glavu cuvala...mada ova prednja Qualifier RR popusta dok se bas ne zgreje...a zagreje mi se tek posle 2-3 kruga masiranja iza Avale...onda mozes da mislis kako mi je po gradu, kada treba da skoknem negde...

Iz Bgd-a sam..
Pozz!Sa cestovnim dunlopom imam samo LOSA ISKUSTVA,ali za GP208 ili GP209 samo rijeci pohvale.Malaim je zamjerka(kome to smeta) sto imaju debel profil,ali su za 10.Sto se tice Metzelera K0,K1 i K2 su im oznake za tvrdocu s tim da je K0 najmeksa.Sad vozim Pirelli Diablo Supercorsa i odlicne su.Hvatljivost odlicna,a i radna temperatura se brzo postigne za izlete do grada i kratke relacije.U svakom slucaju na njima sam do daljnjeg.Pozdrav

Van mreže Jakov

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #226 poslato: Oktobar 02, 2008, 08:05:42 posle podne »
Pirat brate, pričaš sa momkom koji je vozio trke...  Da li mislis da postoji nesto vezano za motore u čemu bi ti mogao da ga ispravljas???  R1 je jednini (fabrički) motor koji ima tri klipa na prednjem disku...
Ima,ali honda je na kocenju sve pobjedila.

Van mreže Jakov

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #227 poslato: Oktobar 02, 2008, 08:23:20 posle podne »
jbg slazem se sa tobom...R1 iz 2006 je imao najbolji dizajn...

Isto vazi i za cbr1000 iz 2006.,sve ovo novije se pretvara u neko proseravanje sa dizajnom.Pogledaj i Kawu zx10r kakav je bio 2006,a kakav je danas
Mislim da je Hondi trebala drasticna promjena i dizajna i karaktera motora jer je sada samo snaga postala bitna.Konacno su napravili motor koji daje osjecaj prave moci i koji eksplozivnije razvija snagu(mislim na novu tisicicu).Ja imam CBR954RR i poslije njega Honda nije napravila nista slicno,a morala je.Na usporednom testu(Motopuls) pokazala se kao iznimno jak motor jer mi je bilo dosta gluposti da joj fali snage i da je linearno ispoljava.Nek su nam dali ovaj Fireblade da takvima zacepimo usta.

Van mreže Jakov

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #228 poslato: Oktobar 02, 2008, 08:31:15 posle podne »
Momci, bilo je predivno i svakom bih preporucio da se organizuje i ode nekom sledecom prilikom.

Put od Beograda do staze Grobnik traje oko 6 sati sa prikolicom i postovanjem ogranicenja brzine. Ispred Zagreba hvatate put za Rijeku. Pred Rijekom odmah nakon naplatne rampe skrecete desno. Tu vam je i putokaz, ne mozete da promasite. Sto se tice staze ona je neverovatna. Duga je nesto preko 4 kilometara, a od toga 2 kilomatera je u zavojima-krivinama. Relativno je brza, asfalt drzi nevidjeno, ali zato jede gume. Ja sam vozio oba treninga (pre i posle podnevni) sto je negde oko 6 sati zakupa, ali realno oko 3 sata na stazi. Imao sam nove gume koje su sad maltene za bacanje. Imate varijantu kupovine polovnih trkackih guma na samoj stazi i to je oko 150 eura za obe. Guma u koju se svi kunu za Grobnik je Dunlopova GP 211...probao sam je i guma je savrsena. Brzo postize radnu temperaturu, ne pregreva se, retko kad popusta, daje vam neverovatan osecaj same podloge, brza je u prebacivanjima...ma, sta reci za nju.

Ono sto bih posebno pohvalio su ljudi. Bilo je puno Slovenaca, Austrijanaca, tu i tamo neki Italijan i naravno Hrvata....i svi su bili kao braca, mada oni koji voze motore znaju vec da izmedju bajkera vazi neki kodeks. Verujem da bi u nasoj zemlji bila losija atmosfera od one koja se napravila gore.

Cena voznje je 85 evra za popodnevni ili prepodnevni trening (oko 3 sata)...a za ceo dan je cini mi se 150 eura..Ja sam prvo uzeo samo prepodnevni, ali ne lezi vraze...odmah po zavrsetku istog, naravno da sam izvadio jos novaca i uplatio i popodnevni. Bilo je i sedam-osam padova, pa je staza zatvarana na po 15-ak minuta dok se ista ne pocisti i ne dovuce motor do bokseva. Srecom - ili znanjem :-))) , nijedan od tih padova nismo mi doziveli. Mada ne znaci da necemo na nekoj od sledecih poseta.

Nakon celog dana voznje odmarali smo kod nase domacice Suzi. Porodica je jako, jako korektna...sobe su im izuzetno uredne, a cena je 15 evra za nocenje.

Sutradan se islo do Rijeke na sajam nautike i do Opatije na veceru. Narednog dana krenuli smo jadranskom magistralom, negde od pola skrenuli ka Bosni, plovili poznatim nam brdskim predelima i oko 3 ujutru uzeli smo hotel u predgradju Sarajeva...Tu smo se naspavali, doruckovali po TRI sarajevska bureka i po porciju cevapa. Nastavili smo put ka Kremni na nasoj lepotici Tari , gde nas je cekao vec dogovoreni rostilj. Rostilj je bio izvrstan (mada kakav drugaciji moze i biti), a princes krofne nakon rostilja su stavile tacku na nas unos hrane za taj dan. Nesto pre ponoci lagano smo krenuli svako put svoje kuce, tj. grada....

I da...nisam vodio racuna o ishrani. Bilo je ovo mojih najlepsih 3-4 cheat dana...uz morsku hranu, plodove mora, riblje corbe, rostilje i sl...

Jbg, ne kajem se ni malo...Pozz
Jesi kad bio u Banja luci na stazi?5-og je trka pa cu biti,ali samo kao gledatelj.Stazu nisam vozio,ali cini mi se uskom i ima male zone izlijetanja.Prosle godine se momku "kec" zapalio pri padu jer je udario u zid tik uz stazu.Eto,ako te put nanese svrati.I da,onako usput,koje vrijeme pravis na Grobniku?

Van mreže Jakov

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #229 poslato: Oktobar 02, 2008, 08:34:07 posle podne »
Jeste...za moje gabarite je mali...
Ali...uzimam za sledecu sezonu hayabusu...on mi je taman

"Krmaca" i je pravi muski motor.I meni se sve vise sviđa.Nisam je jos vozio,ali mislim da je osjecaj odlican na onakvoj mrcini.Pozdrav

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #230 poslato: Oktobar 03, 2008, 12:48:21 posle podne »
Jesi kad bio u Banja luci na stazi?5-og je trka pa cu biti,ali samo kao gledatelj.Stazu nisam vozio,ali cini mi se uskom i ima male zone izlijetanja.Prosle godine se momku "kec" zapalio pri padu jer je udario u zid tik uz stazu.Eto,ako te put nanese svrati.I da,onako usput,koje vrijeme pravis na Grobniku?

Nisam bio u Banja Luci...na zalost ne znam izgled staze, ali ako je kao ove nase po Srbiji tzv. "staze" - onda mogu da zamislim kakva je.

Nismo iznajmili lap timer, ali ovo sto su nam kao merili preko stoperica na mobilnom vozili smo krugove oko 1'43"-1'45" - sto je za prvi put na toj stazi korektno vreme...Serijski R1, samo imam prednja pancirna kociona creva...Guma Dunlop Qualifier RR 190/50.

Uzeo sam od druga da probam ZX 10 na stazi, ali ne zbog motora vec zbog gume koju je stavio Dunlop GP 211...i razlika je ogromna.

Sledeci put uzima i ja GP 211 i sa nekim tvrdjim podesavanjima ogibljenja jurim vreme 1'40"  ;)

Van mreže Jakov

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #231 poslato: Oktobar 03, 2008, 03:44:42 posle podne »
Jesi kad bio u Banja luci na stazi?5-og je trka pa cu biti,ali samo kao gledatelj.Stazu nisam vozio,ali cini mi se uskom i ima male zone izlijetanja.Prosle godine se momku "kec" zapalio pri padu jer je udario u zid tik uz stazu.Eto,ako te put nanese svrati.I da,onako usput,koje vrijeme pravis na Grobniku?
Ja sam vozio GP209 i guma je odlicna,malo trese po ravnim dionicama,ali drzi savrseno.Zelim ti puno srece i ugodnih kilometara.Sve najbolje...

Nisam bio u Banja Luci...na zalost ne znam izgled staze, ali ako je kao ove nase po Srbiji tzv. "staze" - onda mogu da zamislim kakva je.

Nismo iznajmili lap timer, ali ovo sto su nam kao merili preko stoperica na mobilnom vozili smo krugove oko 1'43"-1'45" - sto je za prvi put na toj stazi korektno vreme...Serijski R1, samo imam prednja pancirna kociona creva...Guma Dunlop Qualifier RR 190/50.

Uzeo sam od druga da probam ZX 10 na stazi, ali ne zbog motora vec zbog gume koju je stavio Dunlop GP 211...i razlika je ogromna.

Sledeci put uzima i ja GP 211 i sa nekim tvrdjim podesavanjima ogibljenja jurim vreme 1'40"  ;)

Van mreže Jakov

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #232 poslato: Oktobar 03, 2008, 03:50:11 posle podne »
Jesi kad bio u Banja luci na stazi?5-og je trka pa cu biti,ali samo kao gledatelj.Stazu nisam vozio,ali cini mi se uskom i ima male zone izlijetanja.Prosle godine se momku "kec" zapalio pri padu jer je udario u zid tik uz stazu.Eto,ako te put nanese svrati.I da,onako usput,koje vrijeme pravis na Grobniku?

Nisam bio u Banja Luci...na zalost ne znam izgled staze, ali ako je kao ove nase po Srbiji tzv. "staze" - onda mogu da zamislim kakva je.

Nismo iznajmili lap timer, ali ovo sto su nam kao merili preko stoperica na mobilnom vozili smo krugove oko 1'43"-1'45" - sto je za prvi put na toj stazi korektno vreme...Serijski R1, samo imam prednja pancirna kociona creva...Guma Dunlop Qualifier RR 190/50.

Uzeo sam od druga da probam ZX 10 na stazi, ali ne zbog motora vec zbog gume koju je stavio Dunlop GP 211...i razlika je ogromna.

Sledeci put uzima i ja GP 211 i sa nekim tvrdjim podesavanjima ogibljenja jurim vreme 1'40"  ;)
ja sam vozio GP209 im guma je odlicna.Malo trese na ravnim dionicama,ali drzi odlicno.Zelim ti puno srece i dobrih kilometara.pozzz

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #233 poslato: Oktobar 30, 2008, 01:02:56 posle podne »
Na Grobniku se ipak jos uvek organizuju MOTO OPEN dani, tako da ako neko bude zeleo da ide ovde su mu informacije http://www.grobnik.hr/pista/index.asp?inf=126

Ja cu verovatno sledeci vikend ici, a trebalo bi jos jedna ekipica da dodje.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #234 poslato: Oktobar 30, 2008, 01:40:11 posle podne »
Spali krajeve na gumama i za nas kojima je Grobnik daleko!  ;)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #235 poslato: Oktobar 30, 2008, 03:00:04 posle podne »
Spali krajeve na gumama i za nas kojima je Grobnik daleko!  ;)

Grobnicki asfalt je jako hrapav, te od guma ne ostaje nista. Po zadnjem povratku sa Grobnika u Beograd, mnogi i iskusni vozaci nisu izdrzali a da obe gume ne slikaju za uspomenu  ;) ;)

Neverovatno je sta ostaje od guma...Sad cu pokusati popraviti vreme za jedno 2 - 3 sekunde i da oderem nozice od menjaca i kocnice, posto nogohvate vec gulih  ;D ;D

Grobnik je samo na 6 sati voznje od Bgd-a, tako da...put pod noge  ;)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #236 poslato: Oktobar 30, 2008, 03:13:03 posle podne »
Nemam agregat...  :( ... pozdravio sam se sa Hondom (na vreme!)...pa se nadam da će biti neki R next year in this time...onda ćemo da organizujemo neku vožnjicu... Do tad, navijam za vas!  ;)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #237 poslato: Oktobar 30, 2008, 04:15:35 posle podne »
Nemam agregat...  :( ... pozdravio sam se sa Hondom (na vreme!)...pa se nadam da će biti neki R next year in this time...onda ćemo da organizujemo neku vožnjicu... Do tad, navijam za vas!  ;)

OK...Thanks  :)

Van mreže Mrtav_Hladan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
  • zajebano zajebano
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #238 poslato: Decembar 01, 2008, 09:55:28 pre podne »
 ;D
Samo najaci opstaju i nikada se nepredaju

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #239 poslato: Decembar 02, 2008, 12:56:47 posle podne »
Polomac se ponovio!!! Jel to dioda? Ne mogu da uvećam sliku!