Septembar 28, 2024, 04:13:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.305 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Heavy Duty-Mike Mentzer  (Pročitano 14087 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Heavy Duty-Mike Mentzer
« poslato: Mart 19, 2008, 10:53:58 pre podne »
Ne tako davno preminuli bodybuilder i tvorac "Heavy Duty" ili H.I.T. treninga bio je inteligentan, pomalo luckast tip poznat po svojim "underground" najprovokativnijim seminarima u povijesti bodybuildinga. Autor Paul Becker nakratke je bio njegov učenik, te nam u ovom članku prenosi svoja iskustva.

Prvi put sam se zainteresirao za bodybuilding sada već davne 1978 godine.U to vrijeme Mike Mentzer se baš uspinjao prema vrhu rang liste tadašnjih top bodybuildera. Osvojio je prvo mjesto u teškoj kategoriji IFBB World Amateur Championships (prije pod nazivom Mr.Universe) i natom natjecanju postao prvi takmičar sa savršenom ocjenom sudaca.

Naredne godine na Olympiji postigao je drugo mjesto odmah do legendarnog "Mr.Symetry" Frank Zanea, a mnogi su smatrali da je on trebao biti na tronu. Zadnje natjecanje na kojem je nastupio bila je kontroverzna Mr.Olympia 1980 godine poznata po "comebacku" Arnolda Schwarzeneggera nakon povlačenja 1976 godine.
Prema glasinama Arnold je bio isprovociran Mentzerovim tvrdnjama da je H.I.T. trening jedini ispravan način vježbanja koji vrijedi za sve,te je svojom pobjedom želio dokazati da Mentzer nije u pravu. Mike uvjeren da je bio pokraden povukao se sa scene i posvetio pisanju članaka za builderske časopise ,te širenju svoje Heavy Duty teorije Mike je u svojim člancima tvrdio da je većina buildera pretrenirana, te da je to uzrok zastoja u njihovom napretku. Dok je većina vježbača trenirala (uključujući Arnolda) po dva i više sati dnevno, šest dana u tjednu i izvodila preko dvadeset serija po mišićnoj skupini Mike je trenirao samo 30 minuta 3-4 puta tjedno,te izvodio 5 serija po skupini. (kasnije je preporučivao još i manji broj)!!
Debata o Mentzerovom novom pristupu treningu se uzburkala. Ljudi su različito prihvaćali njegovu teoriju izjavljivajući "Mike je genije", "On samo želi profitirati", "On je pronašao put", "On je poludio" i tako dalje, a reakcije se nastavljaju sve do današnjih dana.

Ovim člankom nemam namjeru dokazivati je li njegov pristup dobar ili loš, nego samo opisati svoje iskustvo treniranja s njim.kako bi taj način mogli i sami isprobati.
1999-te godine živio sam u Californiji i za nekoliko tjedana sam trebao odseliti. Kako sam saznao da Mike trenira svoje klijente u obližnjoj Santa Monici, odlučio sam iskoristiti preostale dane za upoznavanje sa herojem iz dječačkog doba te isprobati "Heavy Duty" stil treniranja iz prve ruke. Nazvao sam Mentzera da dogovorimo termin i kada smo se konačno sreli u teretani rekao mi je da ćemo prvo odraditi trening nogu.Prvo mi je izdemonstrirao način na koji je htio da izvodim ponavljanja.Tempo izvođenja ponavljanja bio je vrlo polagan, 4 sekunde u pozitivnom i 4 u negativnom smjeru. U slučaju da vježba stvara otpor u poziciji kontrakcije kao što je slučaj sa nožnom ekstenzijom ili fleksijom tada je potrebno zadržati kontrakciju na dvije sekunde.

Heavy Duty Training
Evo opisa treninga:

Trening 1 - Noge i Listovi

Nakon kratkog zagrijavanja trebao sam napraviti jednu seriju nožne ekstenzije na bolno polaganim tempom (4-0-4-2) do otkaza sa velikom težinom. Bez odmora prešao sam na izvođenje serije nožnog potiska do najžešćeg otkaza do tada jer uz Mentzerovo stalno bodrenje izveo sam značajno više ponavljanja nego što sam smatrao da sam u stanju. Nakon izvođenja samo dvije serije do otkaza noge su mi bile bolno napumpane i osjećao sam duboku stimulaciju rasta u njima. Slijedeće na redu bili su listovi. Mnogi tvrde da listove ne mogu natjerati na rast, ali kada vidim kako izvode vježbe za njih odmah mi je jasno zašto je tako.
Prilikom izvođenja odskaću gore-dolje velikom brzinom, umjesto da ih izvode na način koji mi je pokazao Mike.
"Polagano podiži gore" rekao je zapovjedno. "Sada drži kontrakciju u gornjem položaju. Drži još. Podigni pete još više! Više! Zadrži i sada spuštaj polako!". Napravite 12-20 ponavljanja tim tempom, pa vidite osjećate li razliku.
Vjerovali ili ne, to je bilo sve za taj dan.

Trening 2 - Prsa i Leđa

Nekoliko dana kasnije slijedio je trening za prsa i leđa.
Nakon kraćeg zagrijavanja izveo sam seriju do otkaza na Pec-Dec spravi (Butterfly), te odmah zatim bez odmora prešao na potisak na kosoj klupi (Bench), naravno opet do otkaza. Nakon kraćeg odmora prešao sam na vježbe za leđa. Vučenje na lat spravi obrnutim hvatom bilo je prva vježba. Prvo ponavljanje mi se isprva učinilo preteško te sam prigovorio, ali Mike je samo samouvjereno odvratio "Ne, težina je sasvim odgovarajuća Napravićeš šest do osam ponavljanja kako je u planu".
Na moje iznenađenje i jesam! Trening sam završio jednom serijom Mrtvog dizanja i to je bilo sve za taj dan. Nakon tog treninga se više nismo sreli er nam se raspored obaveza nije podudarao, a ja sam ubrzo i odselio iz Califonije.
Nasreću, Mike mi je napisao cijeli plan treninga koji sada dajem vama. Ovaj članak je posvećen sjećanju na kontroverznog Mike Mentzera i bio on u pravu ili ne, u svakom slučaju natrjerao nas je na razmišljanje!

Paul Becker
TRENING 1

NOGE
Nožna ekstenzija 8-15 ponavljanja
-bez odmora-
Nožni potisak 8-15 ponavljanja

LISTOVI
Podizanje na listove 12-20 ponavljanja

Odmorite najmanje 3 dana prije prelaska na trening 2.

TRENING 2

PRSA
Pec-Dec (Butterfly) sprava 6-10 ponavljanja
-bez odmora-
Kosi Bench dvoručnim utegom 2-4 ponavljanja

LEĐA
Lat vučenje obrnutim hvatom 6-10 ponavljanja
Mrtvo dizanje 5-8 ponavljanja

Odmorite barem 3 dana prije prelaska na trening 3.

TRENING 3

RAMENA
Podizanje bučica u stranu 6-10 ponavljanja
podizanje bučica u pretklonu 6-10 ponavljanja

BICEPS
Stojeći pregib dvoručnim utegom 6-10 ponavljanja
Potisak tricepsom na latu 6-10 ponavljanja
-bez odmora-
Sklekovi na razboju (dips) 3-5 ponavljanja ( dodati težinu )

Odmorite barem 3 dana prije prelaska na trening 4.

TRENING 4

NOGE
Nožna ekstenzija 8-15 ponavljanja
-bez odmora-
Čučnjevi 8-15 ponavljanja

LISTOVI
Podizanje na listove 12-20 ponavljanja

Odmorite najmanje 3 dana prije treninga 1 i ponavljanje ciklusa

SAVJETI:
Ponavljanja izvodite sporo i pod kontrolom
Radite samo jednu seriju po vježbi i uvijek do otkaza
Povećavajte težine što je češće moguće,zadržavajući pritom pravilnu formu izvođenja
Imajte nekog uza se, za potporu i nadzor
Vodite vlastiti dnevnik treninga i pratite napredak!
 
Savjet:
Kliknite na "play" u sredini prozora, a nakon toga na "menu" - prikazat će se dodatan izbor clipova.

Evo opisa treninga:

Trening 1 - Noge i Listovi

Nakon kratkog zagrijavanja trebao sam napraviti jednu seriju nožne ekstenzije na bolno polaganim tempom (4-0-4-2) do otkaza sa velikom težinom. Bez odmora prešao sam na izvođenje serije nožnog potiska do najžešćeg otkaza do tada jer uz Mentzerovo stalno bodrenje izveo sam značajno više ponavljanja nego što sam smatrao da sam u stanju. Nakon izvođenja samo dvije serije do otkaza noge su mi bile bolno napumpane i osjećao sam duboku stimulaciju rasta u njima. Slijedeće na redu bili su listovi. Mnogi tvrde da listove ne mogu natjerati na rast, ali kada vidim kako izvode vježbe za njih odmah mi je jasno zašto je tako.
Prilikom izvođenja odskaću gore-dolje velikom brzinom, umjesto da ih izvode na način koji mi je pokazao Mike.
"Polagano podiži gore" rekao je zapovjedno. "Sada drži kontrakciju u gornjem položaju. Drži još. Podigni pete još više! Više! Zadrži i sada spuštaj polako!". Napravite 12-20 ponavljanja tim tempom, pa vidite osjećate li razliku.
Vjerovali ili ne, to je bilo sve za taj dan.

Trening 2 - Prsa i Leđa

Nekoliko dana kasnije slijedio je trening za prsa i leđa.
Nakon kraćeg zagrijavanja izveo sam seriju do otkaza na Pec-Dec spravi (Butterfly), te odmah zatim bez odmora prešao na potisak na kosoj klupi (Bench), naravno opet do otkaza. Nakon kraćeg odmora prešao sam na vježbe za leđa. Vučenje na lat spravi obrnutim hvatom bilo je prva vježba. Prvo ponavljanje mi se isprva učinilo preteško te sam prigovorio, ali Mike je samo samouvjereno odvratio "Ne, težina je sasvim odgovarajuća Napravićeš šest do osam ponavljanja kako je u planu".
Na moje iznenađenje i jesam! Trening sam završio jednom serijom Mrtvog dizanja i to je bilo sve za taj dan. Nakon tog treninga se više nismo sreli er nam se raspored obaveza nije podudarao, a ja sam ubrzo i odselio iz Califonije.
Nasreću, Mike mi je napisao cijeli plan treninga koji sada dajem vama. Ovaj članak je posvećen sjećanju na kontroverznog Mike Mentzera i bio on u pravu ili ne, u svakom slučaju natrjerao nas je na razmišljanje!

Paul Becker
TRENING 1

NOGE
Nožna ekstenzija 8-15 ponavljanja
-bez odmora-
Nožni potisak 8-15 ponavljanja

LISTOVI
Podizanje na listove 12-20 ponavljanja

Odmorite najmanje 3 dana prije prelaska na trening 2.

TRENING 2

PRSA
Pec-Dec (Butterfly) sprava 6-10 ponavljanja
-bez odmora-
Kosi Bench dvoručnim utegom 2-4 ponavljanja

LEĐA
Lat vučenje obrnutim hvatom 6-10 ponavljanja
Mrtvo dizanje 5-8 ponavljanja

Odmorite barem 3 dana prije prelaska na trening 3.

TRENING 3

RAMENA
Podizanje bučica u stranu 6-10 ponavljanja
podizanje bučica u pretklonu 6-10 ponavljanja

BICEPS
Stojeći pregib dvoručnim utegom 6-10 ponavljanja
Potisak tricepsom na latu 6-10 ponavljanja
-bez odmora-
Sklekovi na razboju (dips) 3-5 ponavljanja ( dodati težinu )

Odmorite barem 3 dana prije prelaska na trening 4.

TRENING 4

NOGE
Nožna ekstenzija 8-15 ponavljanja
-bez odmora-
Čučnjevi 8-15 ponavljanja

LISTOVI
Podizanje na listove 12-20 ponavljanja

Odmorite najmanje 3 dana prije treninga 1 i ponavljanje ciklusa

SAVJETI:
Ponavljanja izvodite sporo i pod kontrolom
Radite samo jednu seriju po vježbi i uvijek do otkaza
Povećavajte težine što je češće moguće,zadržavajući pritom pravilnu formu izvođenja
Imajte nekog uza se, za potporu i nadzor
Vodite vlastiti dnevnik treninga i pratite napredak!
Preuzeto  sa sajta building-body.com

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #1 poslato: Mart 19, 2008, 10:57:57 pre podne »
 ;bravi;

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2008, 11:01:21 pre podne »
I evo jednog intervjua sa bodybuilding.com sajta...
Hello dear friends. Today I have the honor of interviewing a man that wrote history in bodybuilding, either as a competitor or as a trainer. I am talking, of course, about Mike Mentzer. He won the 1978 Mr.Universe with the first perfect score in history - 300 points. He did so using brief and infrequent high-intensity workouts, which he has popularized over the years through seminars, books, and his innumerable magazine articles. "Healthy mind in a healthy body". That's what the ancient Greeks used to say and Mike Mentzer was the first who applied this wise saying to bodybuilding. The interview he gave to me is very interesting since he talks more about HIT training, as well as about the 1980 Mr. Olympia. Read on...



1. Q. I have read many articles of yours and you always advise bodybuilders that they should train with high intensity, once every 5 - 7 days, and every training session should not last more than 20 minutes in order to achieve maximum muscle stimulation. My question to you is, if 20 years ago you had the knowledge that you have today, would you train with the same frequency and duration for a bodybuilding competition or might you change something?

M.M. Given the knowledge I have today, I certainly wouldn't train in the same fashion I did 20 years ago. In fact, I wrote in my book "Heavy Duty I, "Despite having been the arch-advocate of lesser training [20 years ago] I, too, was still overtaining." What I have learned over the last 11 years, since taking up personal training, is that weight resistance is much, much more stressful than the average bodybuilder might fathom.

Lifting weights places stresses on the body that might be best illustrated by the following. Imagine a flat, horizontal line drawn on a piece of paper from left to right,with the flat line representing zero effort. Now imagine a squiggly sine wave come off the zero effort flat line, the sine wave representing efforts of various sorts. You get out of bed each morning, shower, brush your teeth, walk to your car, drive to work and so forth.

These are small efforts causing the sine wave to barely move above the flat line.

Then, all of a sudden, you come to that point in the day where you do a heavy set of Squats to failure. All of a sudden the sine wave departs straight up off the paper and across the street! The distance from the flat line to the apex of that spike represents not only the greater intensity with the Squats but, also, the much greater inroad into recovery ability than our usual, daily little efforts.

I wrote in my book "Heavy Duty II: Mind and Body" that the idea is not "more is better" or "less is better" but "precise is best"; and as I learned from training close to 2,000 people plus myself that the precise amount of exercise required to induce optimal growth stimulation isn't nearly as much as you've been led to believe or would like to believe.

Remember, the idea is not to go into the gym to discover how many sets you can do or how long you can mindlessly endure. Instead, the idea is to go into the gym as an informed, rational individual and do only the precise amount of exercise required to stimulate growth and no more; then get the hell out of the gym, go home and GROW! A bodybuilding workout, by God, is not an endurance contest!

Last year I was in 80 percent of my shape, and my leg workouts lasted six minutes and upper body workouts 15 minutes, training once every four to seven days.

2. Q. After so many years of experience and your long time efforts to perfect the HIT system, do you think that you have reached a final point and it is impossible to make it even better, or do you believe that you might find some new theories in the future and you might revise some of your theories that you have already said?

M.M. I firmly believe that, in terms of practical necessity, I've "perfected" high-intensity training theory and application. I started out training my clients using Arthur Jones' application of 12-20 sets per bodypart with my clients. No one made progress, and many regressed. I knew the problem wasn't undertraining; it had to be overtraining. So I cut the sets back to seven to nine sets three days a week and some made minimal progress for while, but hit a plateau soon thereafter. At this point, I was in a quandary. Again, I knew the problem wasn't undertaining, but, how could it be that less training was required?

It actually kinda scared me for a brief time. How could it be that I was discovering a radically different application of high-intensity than Jones and everyone else? At one time I actually thought Jones was infallible, that he was so incredibly smart,he had to be right. He was basically correct with the theory: To be productive, exercise must be intense, brief and infrequent. Where he was wrong was on the application of the theory. I kept reducing the volume and frequency of my clients training until, finally, they were performing only two to four sets per workout once every four to seven, and in some cases every 10 - 14 days. The volume and frequency requirements of any given individual depend on his innate recovery ability, with individual recovery ability, like all genetic traits, being expressed across a very broad range.

To understand this better, I suggest the reader purchase my book "Heavy Duty II: Mind and Body" from my Web site at mikementzer.com. For those who would like personalized instruction might strongly consider a phone consult. For rates and info on consults, call 310-377-2615. My success with my phone clients has been remarkable. I must say that my ability to communicate ideas via the spoken word is outstanding. Consider a phone consult. I guarantee results!

3. Q. I would like to turn back 20 years and ask you about the most controversial Mr. Olympia in history. I am talking, of course, about the 1980 Mr. Olympia that took place in Sydney. Everybody thought at that time that the winner would prevail after a strong battle between you and Frank Zane, as it had happened exactly 1 year before in the 1979 Mr. Olympia. Surprisingly, you finished 5th and Mr.Zane finished 3rd. What do you believe really happened that day?

M.M. The 1980 Mr. Olympia was definitely fixed. The promoter of that contest was Paul Graham, a very, very close friend of Arnold's. As it turned out, while the rules stated that individuals had to officially enter their application to compete one month before the contest, the IFBB bent the rule and let Arnold enter the day before! He waited that long because by that point he knew who the judges were. CBS, who was there to film the event for future televising, was convinced it was fixed and discovered that a majority of the judges had either close personal or financial ties with Arnold. Well, so convinced - and pissed off - was CBS Sports that, despite the time, money and effort required to send a film crew half way around the world to Australia to film a sporting event, they refused to air that contest. As further evidence, I suggest you view the video of the 1980 Mr. Olympia, which can be purchased from my Web site.

4. Q. Everybody knows that you were Dorian Yates mentor and you helped him alot with HIT in order to reach his genetic potential and to become one of the best bodybuilders in history. Who of today's bodybuilders do you think has the right genetics and would be able to take the Mr.Olympia with your guidance?
M.M. Given the nightmarish quantity of drugs that the competitors are using today, anyone with decent genetics might win the contest. Keep in mind that steroids, growth hormone and many other drugs they're taking are extremely potent recovery ability enhancers, which explains why they can get away with what otherwise would constitute gross overtraining.   


5. Q. This is my last question for you Mr. Mentzer. A good bodybuilder should train with HIT, should have plenty of recuperation, and should also eat right. But what about his supplementation part? What supplements do you currently trust and would advice athletes to use?

M.M. The most important thing regarding nutrition is that a bodybuilder obtain a well-balanced diet. This can be accomplished by getting the daily compliment from each of the Four Basic Food Groups:

1) fruits and vegetables
2) cereals and grains
3) meat, fish and poultry and
4) milk and daily products.

Doing so will give you the proper ratio of nutrients - 60 percent carbs, 25 percent protein and 15 percent fats.

Don't underestimate the value of a well-balanced diet. Think about it. What could possibly be better than a well-balanced diet, which covers all of your nutritional needs?

The only other possibility is an unbalanced diet. There are "nutritionals" that help enhance recovery ability.The two best ones are human growth hormone (HGH) and DHEA. Go to my Web site and read up on these substances. I strongly recommend you try them for at least three months in conjunction with a properly conducted Heavy Duty, high-intensity training program.

I would like to thank Mr. Mentzer very much for the time that he spent giving this interview. And for everyone that wants to learn more about HIT training, I would highly recommend reading his books. These books are not only going to make you a better bodybuilder, but a better person as well. I hope you enjoyed his interview, and I also hope some time in the near future I will again have the honor for another interview with him.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #4 poslato: Mart 19, 2008, 11:13:37 pre podne »
Mike Mentzer - Heavy Duty - Mind And Body (Ita)
Info:
rok/year: -
veľkosť/size: 202 MB
kvalita/quality: VHS-rip
dĺžka/runtime: 32 min.
heslo/password: mike
uploadol/upload by: vozungr
Stručný popis/Product Overview:

http://www.megaupload.com/?d=XI3OZXJV

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2008, 08:40:51 posle podne »
Covek je objasnio mnogo stvari,jedan od ljudi koji je po meni najvise doprineo ovom sportu jer ono o cemu on prica niko ne moze da kaze da je glupost...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2008, 05:00:14 pre podne »
neznam ko je rekao da je glupost??

ali moras da uzems u obzir da je mike bio gnetski freak,isto kao i dorian...

a sada ti azmisli dali ima vise takvih kojima odgovraju ovi i ovakvi sistemi treninga ili onih ajd da kazem gde je klishe univerzalan??

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2008, 08:31:24 pre podne »
Niko nije rekao da je glupost ja sam to samo naveo kao sveopsti utisak sto se tice Mike-ovog treninga,dosta sam slusao i citao o njemu i radio po njegovom principu i mislim da je odlican,s tim sto ja ne odmaram bas kao sto je navedeno u programu jer mi je malo previse...ali definitivno sam povecao svoj odmor,bas jer sam razmisljao o tome i shvatio neke stvari i mislim kada bi vecina pogotovo mladih vezbaca povecalo svoj odmor i dane besomucnog treniranja zamenili danima dobrog oporavka propracenim sa mnogo kvalitetne hrane da bi dobijali mnogo bolje rezultate nego sto dobijaju trenutno...a sto se tice samog treninga Heavy Duty to je posebna prica,recimo grudi uz ovaj program mogu tako da se sokiraju za 15-20 min da je to strasno....P.S. ne radim bas kao sto je on naveo sve vezbe, ubacujem i neke druge naravno i mozda za nijansu vise serija ali se drzim osnovnog principa treninga i mogu da kazem da mi bas prija i da pogadjam misic kao nikad do sada...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #8 poslato: Mart 27, 2008, 09:31:00 pre podne »
e vidis...sada cu morati da te razocaram poptuno..

kada je mike ovo pisao..a to je bilo prije ojha godina..TADA SU VAZILA TA PRAVILA..

jer..ako nista drugo..video si moje slike..

kako onda objansjvas da ja i nakon toliko godina bavljenja i tolikos vega sam mogao da napredeujem oviliko kroz 16 nedlja,a znao sam da nekada jedam misic vezbam cak 3 puta nedljno..

noge sam znao da vezbam 2 dana za redom...I TO KRVNICKI!!!!

neznam koliko si upoznat sa mojim trenizima,ali drage volje mozes da odradis jedan trening skupa pa da viids kako to sve izlgeda itd..itd.itd...

ali to je sada manje bitno..

dakle..ja na osnovnu onoga sto sam uradio po savetima vec se zna koga..tvrdim kategoricki da odmor i nema toliko veze koliko druge stvari.

nemoj sada molim te da se hvatas za hemiju i  te budlastine jer to nema ama bas nikakve veze..

jer i uz najboljeu hemiju ako nisu drugi uslovi odradjeni kako treba moze da zaboravis anpredak.

dakle...trebalo je malo vise da cistas pored ovih i neke druge textove pa da onda poksuaas da izvuces neki zakljucak ane da brzas...

jer samo cu da ti kazem ovo.

da se u vreme mentezera nije znalo koliko je misic sposaban da se brzo oprovai od napronih treninga i naravno da je preovladavalo misljenje o duzini odmora..STO JE TACNO..
ali to je i duzilo put ka uspehu..

sada je mnogo lakse..mnogo krace..a i nauka je mnogo uzanpredovala....

sve us vemu..mozda bi trebalo da cista i neke druge stvari...

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #9 poslato: Mart 27, 2008, 04:20:40 posle podne »
Sve to sto ti radis ja postujem a to da nisam citao druge tekstove i da nisam primenjivao druge treninge na sebi, e to ti malo brzas...sto se tice mog principa...ovaj sport smatram baskrajno zanimljivim bas iz razloga sto se niti jedne tehnike ne drzim kao da je jedina...vec cu probati sve...ok radio sam pre 2x nedeljno svaku partiju,pa sam radio 1x nedeljno...znaci zelim da probam sve moguce treninge da bih znao uz koji najbolje napredujem jer je bb individualan sport i ne mogu ja da postavljam arsine niti moze bilo ko drugi znaci prosto je ako radi meni ne mora da radi tebi ali da ne duzim ti to vec sigurno sve znas mnogo bolje nego ja...a sto se tice hemije i brzanja...kao 1. siguran sam da znas da 50% vezbaca ne unosi onoliko hranljivih materija u svoj organizam koliko bi trebalo...ok ti si sam rekao da uzimas dnevno 50g glutamina i vise...i naravno koristis i mnogo druge suplemente i hranis se striktno i uz sve tu uzimas i hemiju (koja naravno da nema smisla ako ne ispunis sve ovo sto sam naveo sad,to naravno znam) i znaci ti sve to ispunis i logicno je da ubrzas oporavak svom misicu...a sta sa onima koji ne unose ni treci deo toga sto ti uneses???zar ne mislis da njima treba malo vise odmora nego tebi?ja sam kao sto sam rekao pokusao sve moguce treninge ne bi li stalno napadao misic na drugi nacin i terao ga na rast jer samo tako mislim da je napredak moguc...i mogu da kazem dok nisam uradio treninge slicne ovima o kojima je Mike pricao nisam osetio pravu upalu...i zato svima preporucujem da makar probaju jer ako ne probas neces nikada ni znati da li bi bas tebi takav program pomogao da razbijes granicu misicnog razvoja na kojoj si mozda zastao (ovo nije upuceno tebi Pedja neko ljudima sa foruma, jer sam ubedjen da si ti probao sve ovo)...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2008, 05:44:51 posle podne »
Citat
r ne mislis da njima treba malo vise odmora nego tebi?ja sam kao sto sam rekao pokusao sve moguce treninge ne bi li stalno napadao misic na drugi nacin i terao ga na rast jer samo tako mislim da je napredak moguc...

evo..da samog sebe razuvers..ovo si ti pisao..

rpaitejlju..o tome se i radi...NE RASTE SE OD ODMORA...VEC OD ADEKVATANE HRANE I SUPELEMTACIJE...A AKO SE HRANIS DOBRO I KVLAITETNO I KORISTI STA TRBA DA KORSITIS..ONDA I PERIOD ODMORA TI JE MNOGO KRACI TJ MNOGO MANJE ODMORA TI TREBA..

dakle..vrstis se u kurg stari..veruj mi....

ako je iko probao..a ja sam taj..sve na sebi..mnogo duze sam od tebe sigruno u ovom sportu..a ja sam filozofiju i drugaciji pristp treningu poceo da radim JER SAM MORAO..a ne jel sam hteo.kao ti..

e onda sma VIDEO DA JE MOGUC....da je moguce stimulistai misic na rast..na mnogo nacina..a da ovaj koji je univerazlani klishe godina..aNIJE JEDINI I NIJE NAJBOLJI...

tako da....

Van mreže Kralj ist Back-Bakic

  • VIP
  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 965
  • KRALJ
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #11 poslato: Mart 27, 2008, 05:58:11 posle podne »
Dajem Pedji pravo i istina je sta kaze!! Da bi sve to tako bilo ko sto se pise o Havy i sve uz njega bilo bi stotine Bildera vise nego sada u Srbiji i ex Yu!! Ali zna se kolko ih je(dobrih kazem) BB-era! A verujem da svako od nas-njih ima isprobano taj Havy! Zavisi Genetika koji Tip Tela itd...dali Havy prija(odgovara) ili ne! Ja mogu za sebe da kazem bilo koji Trening Sistem da vezbam Rastem napredjujem i imam rezultate! Zasto?? Zato sto imam ko prvo jaku Genetiki,drugo dobra Hemija,trece ishrana,suplementacija odmor i i i...Imao sam par slucajeva koji sam ih jedva razubedio ta taj sistem nije za svakoga i nije nesto CUDO od kojeg se raste ko Kvasac!! Tako da.. BB je mnogo komplikovan Sport!! Svako treba da se bar 50% pridrzava na osnovne stvari i pravila o BB-gu!! Ostalih 50% nek eksperimentise svako sta njemu prija !??!!
Jos jednom da napomenem... Ima Stotine Hiljada Ljudi koji imaju taj CD ili Kniga o Havyju koji isto rade tako a kolko od njih imaju stvarno vidljive rezultate??Samo pogledajte kolko Ljudi Treniraju i sve uz BB-ing rade a kolko ih-nas ima pravih BB-era?? Malo!! 
 'horse' Kralj
Kralj ist Back

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #12 poslato: Mart 27, 2008, 10:19:06 posle podne »
Ja samo kazem da vredi probati i videti kakve rezultati mogu da se ocekuju uz ovakav program...sustina je da je i meni sam koncept ovog programa cudan...ali sama srz i ideja ovog programa je izbegavanje tog momenta upotrebe sile sto je mene odusevilo...e sad ne mora neko da se pridrzava strogo Mike-ovih reci ali moze da malo ''cita izmedju redova'' i izvuce nesto korisno iz ovog programa...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #13 poslato: Mart 28, 2008, 05:01:34 pre podne »
pa iz svakog programa mozes nesto korisno tda izvuces.to je tacno...

ja sam pricao KONRKETNO O VEZBANJU PO NJEGOVOM PROGRAMU..

a ne o izlvacenu delova programa..jer onda to vise nije heavy duty

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Heavy Duty-Mike Mentzer
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 19, 2008, 01:09:48 posle podne »
Imao sam priliku negdje ranije da pogledam video kako Mike trenira neke takmicare - znaci tempo je vrlo spor, cini mi se jos sporiji od ovog navedenog, i zaista se ide do pravog otkaza, sto ovaj program koji  na prvi pogled izgleda lagan cini umnogome tezim. 

Njegov najpoznatiji sljedbenik je bio Yates, koji je imao svoju HIT varijantu treninga (vec opisana na forumu kroz vise clanaka), a opet on je inspirisao mnoge druge da uzmu u obzir ove sisteme, koji koliko vidim i danas imaju svoje pristalice.

Licno, radije vjezbam vecim obimom i cesce. Ali opet to je stvar licnih preferenci i sta kome odgovara, mada uz danasnju raspolozivu saplementaciju i farmakoloske dodatke, trening moze da bude cesci, koliko god on intezivan bio, jer se moze i generisati mnogo brzi oporavak, nego li uz znanje i dodatke koji su "igrali" prije 30 godina - znaci ne mislim samo o raspolozivosti pojedinih supstanci vec i kada govorimo o znanju buildera kako da ih primjene i izvuku maksimum, recimo u oporavku - tako da ako uspijemo da jako stimulisemo misice na rast i da ih uspjesno oporavimo cesce od ovoga sto Mike predlaze, samim tim cemo u istom vremenskom intervalu imati vise treninga, vise stimulacija i vise misica...

Uzgred, jos jedan u nizu vrlo kvalitetnih i interesantnih materijala koji si postavio Mr.Bulldog!

Svaka cast!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me