Jul 12, 2024, 01:31:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.240 poruka u 18.756 tema - 20.956 članova - Poslednji član: Darko_SBD
X3MShop banner

Autor Tema: 72 sata odmora???  (Pročitano 2439 puta)

Van mreže [Mladi_Sportista]

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
72 sata odmora???
« poslato: Septembar 27, 2007, 05:04:12 posle podne »
Neko mi je rekao da je misicu potrebno 72 sata da se odmori...da li je to tacno i zasto je to tako ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 72 sata odmora???
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2007, 05:12:18 posle podne »
tacno je tako...

a to je iz razloga sto prilikom treninga dolazi do mikro i makro ostecenja misicnih valkana kojima je nepohodno taj vremsnki period da bi zarasli i ponovo da mozes da pristupis trenaznom procesu istih.

nadam se da te nisam zbunio i da ti je jasno.

hvala

Van mreže [Mladi_Sportista]

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: 72 sata odmora???
« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2007, 05:32:11 posle podne »
Jasno k'o dan gospodine Petrovicu :)

Van mreže vrlodobar4

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: 72 sata odmora???
« Odgovor #3 poslato: Mart 15, 2008, 12:04:33 pre podne »
Pozdrav svima i sve pohvale za forum.Ovo je moj prvi post...
Izvinjavam se sto aktiviram staru temu.Upravo me ovo interesuje.Pedja kaže da je mišić posle 72 sata opet spreman da bude podvrgnut trenažnom procesu.Koji je onda razlog da ga odmaramo 7 dana a ne 72 sata ako je on već posle 72 sata odmoran i spreman za trening.Ako može neko da pojasni!
potpisujem!

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: 72 sata odmora???
« Odgovor #4 poslato: Mart 15, 2008, 04:21:25 pre podne »
pa valjda zato da bi imao dovoljno vremena da ga nahranis i odmoris, a za to vreme da stignes da uradis i ostele delove.....po meni je najbolesniji onaj program sto neki rade :6x nedeljno i svaki dan po 2 misicne partije i onda kao nema nikakvog napretka....mada moram da priznam da sam i a sam bio pristalica tog programa jedno vreme dok se nisam urazumio :mrgreen:......tako da ,cepaj sve jednom nedeljno!;)
Jedi Master

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: 72 sata odmora???
« Odgovor #5 poslato: Mart 15, 2008, 05:45:13 pre podne »
pa valjda zato da bi imao dovoljno vremena da ga nahranis i odmoris, a za to vreme da stignes da uradis i ostele delove.....po meni je najbolesniji onaj program sto neki rade :6x nedeljno i svaki dan po 2 misicne partije i onda kao nema nikakvog napretka....mada moram da priznam da sam i a sam bio pristalica tog programa jedno vreme dok se nisam urazumio :mrgreen:......tako da ,cepaj sve jednom nedeljno!;)

Ja ne vidim shta tom programu fali,ali okkay...that's just me;) sherif

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže nicija_zemlja

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 148
Odg: 72 sata odmora???
« Odgovor #6 poslato: Mart 15, 2008, 08:21:36 pre podne »
pa valjda zato da bi imao dovoljno vremena da ga nahranis i odmoris, a za to vreme da stignes da uradis i ostele delove.....po meni je najbolesniji onaj program sto neki rade :6x nedeljno i svaki dan po 2 misicne partije i onda kao nema nikakvog napretka....mada moram da priznam da sam i a sam bio pristalica tog programa jedno vreme dok se nisam urazumio :mrgreen:......tako da ,cepaj sve jednom nedeljno!;)
Ja upravo radim nesto tako slicno- treniram 6 dana nedeljno i nemam zalbi za sada. Za kratko vreme vec su promjene vidljive, stim da zaista ubijam svaku misicnu gruou sa gigantskim setovima ili super setovima ;)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: 72 sata odmora???
« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2008, 03:44:39 posle podne »
Svako treba da radi ono sto mu odgovara i sto mu omogucava napredak!!!

Nema univerzalnih pravila,svaki organizam je razlicit...Nekome odgovara mali broj serija i ponavljanja sa velikim tezinama,nekome vise serija i veci broj ponavljanja,nekome super-serije...
Najbolje je kombinovati,istrazivati,takoreci "osluskivati" svoj organizam,da bi nasli pravu formulu,bilo za trening ili ishranu...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: 72 sata odmora???
« Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2008, 04:41:40 posle podne »
cekaj zasto bi se iko izivljavao i izigravao pametnjakovica ii trenirao 6x nedeljno svaki dan po dve misicne partije kad to sve moze da se uradi za 5 treninga i to po jedan misic svaki trening...onda su svi oni bilderi glupi sto treniraju po programu 5x nedeljno.......ali se potpuno slaze sa sashom da covek treba da oslusne svoje telo i vidi kako mu organizam reaguje....ali opet....mislim da je onaj program prenaporan i nepotreban....moje misljenje.....
« Poslednja izmena: Mart 15, 2008, 04:43:37 posle podne cartell »
Jedi Master