Jul 05, 2024, 02:46:14 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Teretana + kardio  (Pročitano 59755 puta)

Van mreže paramore89

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #90 poslato: Avgust 02, 2010, 12:16:18 posle podne »
Danas sam probao ovako.

08:30 - dorucak
09:30 - teretana (eaa stack u toku treninga)
10:30 - 20g bcaa
10:50 - lagano trcanje 40min
11:30 - pwm (gluta + whey)
12:30 - 200g belo + krastavac sa jednom kasikom maslinovog + 50g oraha

Nikad se umornije nisam osecao.

Van mreže maki93

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #91 poslato: Januar 21, 2011, 11:26:06 pre podne »
i da li uopste ide ta ideja cardio i teretana?! zato kada sam poceo sa cardio vezbama i isao u teretanu svi mi kazu izgubices na masi izgubices na masi,da li mogu da se kombinuju ove dve potpuno razliciti treninzi?!
zahvaljujuci bogu,pre 2 godine sam imao oko 95 kila a imao tad 15 godina,sada sam smrsao na 75kg imam onako osrednju misicnu masu al me uzasno nervira sto mi je ostalo malo salca oko stomaka ?! nzm sta da radim,pomagajte ljudi :(..sad,ako radim cardio skinucu salce al cu izgubiti na masi a ako idem u teretanu imacu stomacic ovaj al cu zadrzati masu...hvala unapred na odg.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #92 poslato: Januar 21, 2011, 11:30:28 pre podne »
i da li uopste ide ta ideja cardio i teretana?! zato kada sam poceo sa cardio vezbama i isao u teretanu svi mi kazu izgubices na masi izgubices na masi,da li mogu da se kombinuju ove dve potpuno razliciti treninzi?!
zahvaljujuci bogu,pre 2 godine sam imao oko 95 kila a imao tad 15 godina,sada sam smrsao na 75kg imam onako osrednju misicnu masu al me uzasno nervira sto mi je ostalo malo salca oko stomaka ?! nzm sta da radim,pomagajte ljudi :(..sad,ako radim cardio skinucu salce al cu izgubiti na masi a ako idem u teretanu imacu stomacic ovaj al cu zadrzati masu...hvala unapred na odg.

Prvo citaj forum. Drugo neces skinuti salce kardiom, nego ishranom. I tu se vracamo na ovo prvo.

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #93 poslato: Januar 21, 2011, 01:39:03 posle podne »
Zato se koriste antikatabloici-bcaa, glutamin, da ne bi gubio na mišićnoj masi. Odvoji malo vremena za čitanje imaš jako puno informacija na forumu.
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže Aca94

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 227
  • I CAN! I WILL! I MUST!
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #94 poslato: Februar 20, 2011, 04:17:23 posle podne »
pozz svima planiram da radim kardio trening 15min posle teretane pa me interesuje da li da popije 10g bcaa pre kardia ili posle celog treninga?
;)

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #95 poslato: Februar 20, 2011, 04:32:56 posle podne »
Na prvoj strani ove teme imas odgovor . I to drugi post . ,zar je moguce da ne zelis sam malo da istrazis .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže Aca94

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 227
  • I CAN! I WILL! I MUST!
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #96 poslato: Februar 20, 2011, 04:55:33 posle podne »
ma video sam to nego pitam zato sto nije to neki jak kardio..radim ovako utorak 15min trcanje petak 10min,subota 15min zato sam pitao.ali ok
;)

Van mreže bc2011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #97 poslato: Februar 23, 2011, 11:01:56 posle podne »
za rekreativca ogranicenih sredstava, interesuje me da li je bolje koristiti glutamin ili bcaa? ovako koristim whey a planiram da krenem malo na trcanje ujutru na prazan stomak pa bi zbog ogranicenih sredstava SAMO TADA koristio bcaa i/ili glut…
Ako bih uzimao 10gr pre trcanja bcaa i 10 nakon, da li je mozda bolje 10gr bcaa pre i 5gr bcaa + 5gr glut.nakon trcanja ili neka druga kombinacija..
- Znaci da li je bolje praviti kombinaciju sa manjom gramazom oba proizvoda i kako samo pre trcanja ili samo posle, ili je bolje samo jedan koristiti u npr.ovim kolicinama koje sam naveo.
-Odnosno 15,20grama najbolja kombinacija pre i/ili posle treninga jednog ili oba ova proizvoda?
- Takodje me interesuje misljenje o trcanju na prazan stomak bez ikakvog koriscenja bcaa ili glut i da li je mozda suvisno za rekreativca razmisljati o ovome i voditi samo racuna o wheyu?

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #98 poslato: Februar 24, 2011, 09:28:05 pre podne »
za rekreativca ogranicenih sredstava, interesuje me da li je bolje koristiti glutamin ili bcaa? ovako koristim whey a planiram da krenem malo na trcanje ujutru na prazan stomak pa bi zbog ogranicenih sredstava SAMO TADA koristio bcaa i/ili glut…
Ako bih uzimao 10gr pre trcanja bcaa i 10 nakon, da li je mozda bolje 10gr bcaa pre i 5gr bcaa + 5gr glut.nakon trcanja ili neka druga kombinacija..
- Znaci da li je bolje praviti kombinaciju sa manjom gramazom oba proizvoda i kako samo pre trcanja ili samo posle, ili je bolje samo jedan koristiti u npr.ovim kolicinama koje sam naveo.
-Odnosno 15,20grama najbolja kombinacija pre i/ili posle treninga jednog ili oba ova proizvoda?
- Takodje me interesuje misljenje o trcanju na prazan stomak bez ikakvog koriscenja bcaa ili glut i da li je mozda suvisno za rekreativca razmisljati o ovome i voditi samo racuna o wheyu?

Rekreativac ili ne ti u svakom slučaju očekuješ rezultat...jel tako?
Znači upotreba suplemenata je dobrodošla...
Ako treba nešto da koristiš onda koristi to kako treba tj opredeli se za jedan preparat a ne od svega pomalo...u ovom slučaju to bi bile BCAA pre i posle treninga.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2011, 10:08:04 pre podne ĐORĐE KOLUNDŽIJA »

Van mreže bc2011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #99 poslato: Februar 24, 2011, 10:01:47 pre podne »
tako je..hvala Djordje.

Van mreže Djape_

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #100 poslato: Februar 04, 2012, 06:04:56 posle podne »
Pozdrav svima.
Iako dugo nije pisano na ovoj temi, nisam hteo da otvaram novu, jer se moje pitanje odnosi na ovu pricu.
Kupio sam suplement BCAA Xtra sa dodatkom L-glutamina, i posto radim teretanu 45min-1h a odmah posle toga 30min bajs srednjim tempom, razmisljam kako je najbolje da konzumiram ovu mesavinu, jer ne mogu da razdvojim bcaa od glut :) da li 10g recimo pre i posle svega, ili nesto izmedju? Inace u toku samog treninga cu poceti da pijem tecne amino (dymatize) rastvorene u 0.5l vode 3-4 supene kasike. A posle zavrsenog kompletnog treninga uzimam whey i dex.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #101 poslato: Februar 04, 2012, 06:07:18 posle podne »
Pozdrav svima.
Iako dugo nije pisano na ovoj temi, nisam hteo da otvaram novu, jer se moje pitanje odnosi na ovu pricu.
Kupio sam suplement BCAA Xtra sa dodatkom L-glutamina, i posto radim teretanu 45min-1h a odmah posle toga 30min bajs srednjim tempom, razmisljam kako je najbolje da konzumiram ovu mesavinu, jer ne mogu da razdvojim bcaa od glut :) da li 10g recimo pre i posle svega, ili nesto izmedju? Inace u toku samog treninga cu poceti da pijem tecne amino (dymatize) rastvorene u 0.5l vode 3-4 supene kasike. A posle zavrsenog kompletnog treninga uzimam whey i dex.

pa ovisi koja je doza bcaa a koja glm u tom preparatu
ali generlno takave vrste preparata treba da se konzumiraju PRE TRENINGA
ali iz kog razloga ti to nisu rekli tamo gde si kupio-bog zna..

Van mreže Djape_

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #102 poslato: Februar 04, 2012, 06:24:17 posle podne »
Imenjace hvala na tako brzom odgovoru.
Rekli su mi 10g pre i 10g posle treninga. Medjutim ovde sam citao o tom kombinovanju supsa kada se radi kardio trening odmah nakon treninga opterecenja. Pa sam zato postavio ovo pitanje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #103 poslato: Februar 04, 2012, 06:26:24 posle podne »
Imenjace hvala na tako brzom odgovoru.
Rekli su mi 10g pre i 10g posle treninga. Medjutim ovde sam citao o tom kombinovanju supsa kada se radi kardio trening odmah nakon treninga opterecenja. Pa sam zato postavio ovo pitanje.

nema tu veze sa tim
ako je 10 gr (i ima 5 gr bcaa i 5 gr glm U STA NE VERUJEM) onda je to BACANJE NOVCA
ako znas da ti treba 15 gr bcaa i 15 gr glm PRED TRNEING onda je jasno da ti toga preparata treba sigurno 30-35 gr pred cardio trening ili pred trening sa tegovima
to sto radis cardio posle je ok,a biti ces zasticecn zbog ak u toku treninga koje pijes

Van mreže Djape_

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Teretana + kardio
« Odgovor #104 poslato: Februar 04, 2012, 06:30:58 posle podne »
Na 10g (jedna porcija, kako pise na kutiji) ima 3,5g glut, bcaa(leucin 2,5g, valin 1,25g, izoleucin 1,25).