Septembar 17, 2024, 04:29:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Ledja....  (Pročitano 5146 puta)

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Ledja....
« Odgovor #15 poslato: Mart 06, 2008, 02:04:07 posle podne »
Hvala na svim savetima!
 Vladar, nikad se nisam trudio da impresioniram nekoga podizuci velike tezine... Prerastao sam to, moji ciljevi su drugaciji. Probacu sve po malo pa kako mi sta bude odgovaralo tako cu i raditi. Hvala jos jednom.
Medjutim, nisam u potpunosti razumeo tvoj opis "perfektnog" oblika ledja. Molim te pojasni mi to malo, prilozi neku sliku ako mozes, da znam cemu da ciljam.
Sto se gurtni tice, ne znam gde da ih nabavim.. S obzirom da zivim u ovoj vukojebini nemam neki izbor sport shopova...
To the LIMIT!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Ledja....
« Odgovor #16 poslato: Mart 06, 2008, 03:07:08 posle podne »
Da bi prilikom vjezbanja ledja postigli maksimalnu kontrakciju tokom izvodjenja svih vjezbi za ledja potrebno je ista drzati povijena u luku, prema nazad.... Mnoge gledam kako poviju ramena naprijed i na taj nacin umanjuju stres za ovu partiju, siguran sam da vecina njih i ne zna kako izgleda puna kontrakcija ledjnih misica, najcesce je naravno razlog tome koriscenje prevelikog opterecenja i losa forma, sto ultimativno osim lose nerazvijenosti ledja moze dovesti i do povrede.

E sad, da nebi odmah treneri skocili i zavikali progresivno opterecenje, progresivno opterecenje, naglasicu da je po meni u bodybuildingu vrlo bitno postignuti punu kontrakciju i puno istezanje ledjnih misica (i svakog drugog misica) u svakom ponavljanju i u svakoj seriji, i da samo tada mozemo da razmisljamo o progresivnom optercenju - kao efikasnoj metodi....

Nego da bi ti i drugi koji ovo citaju postigli prave rezultate predlozio bih ti da u prvom narednom treningu oboris optercenje za 30-50% i da probas da uspostavis pravu vezu izmjedju uma i misica i da zaista osjetis punu kontrakciju u ledjima. Ovakvim izvodjenjem sacuvaces se od povreda i izgraditi misice na ledjima. Naravno jednom kada savladas formu mozes da povecavas opterecenje i da vremenom koristis vece tezine, ali kao sto rekoh nikada na ustrb forme.

To sto te bole ledja ima itekako veze sa ovim gore, 100% nijesi radio kako treba i nijesi koristio ADEKVATNO optercenje, ali ipak se nadam da nijesi nista ozbiljnije povrijedio i da ces sa ovim korekcijama nastaviti da treniras i napredujes bez problema.

Ovim programom koji si postavio nijesam nesto odusevljen. Zgibovi na vratilu ili siroko vucenje na gornjem koturu lat masine su mnogo bolja prva vjezba od prve koju si ti planirao, dvorucna vucenja u pretklonu pod uglom od 70 % recimo, vucenje na donjem koturu lat masine i t-sipka su efikasnije vjezbe, vidim da si stavio vjezbu vucenja u pretklonu bucicama, pa mi onda nije jasno sto nebi isto to radio sa dvorucnim tegom - naravno ovdje se ogradjujem i ukoliko imas bilo kakvu povredu stvari se mjenjaju...

Dalje, recimo nas drugar Big Dule je odradio jedan vrlo dobar trening za ledja i podijelio ga sa nama, evo trazio si slike, pa ti dajem video klip - kako 130 kg teski Dule radi ledja, primjeti preciznost izvodjenja...

Duško Madžarović - Trening leđa

http://www.youtube.com/watch?v=wAda3V64QF0

BTW... Jos nesto sam se sad sjetio, gledam momke po gymovima kako nose neke pojaseve - ti pojasi nikoga nece spasiti od povrede koja nastaje losom formom i koriscenjem prevelikog opterecenja! Ponavljam, nemam nista protiv da svi mi koji vjezbamo vremenom postajem snazniji - to i treba da bude tako, ali i nema nikakve veze da se tezina stavi ispred pravilne forme izvodjenja nekog pokreta, pogotovo ako nam je cilj bodybuilding i dobar izgled...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Ledja....
« Odgovor #17 poslato: Mart 06, 2008, 03:19:58 posle podne »
Iskreno, blage nemam sto me bole ledja. Dosta vremena provodim uz komp, bukvalno po ceo dan, izuzev kad sam u skoli, ucim ili treniram. Kako ovo drugo ponekad obavljam isto uz komp.. kapiras problem.
Uglavnom, cesto primetim bol u donjem delu ledja kada sam dugo povijen ili povijen sa tegovima u rukama. Kada se ispravim osetim taj bol, koji posle par sekundi nestane. Isto tako se desi npr kad legem da spavam uvece. Opet osetim taj bol koji se izgubi vrlo brzo.
Uzgred, poslusacu savete odozgo. Hvala.
To the LIMIT!

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Ledja....
« Odgovor #18 poslato: Mart 06, 2008, 03:22:20 posle podne »
A zaboravih da pitam. Ova poslednja vezba sa clipa koji si mi dao. Moze li to kao adekvatna zamena za vucenje u pretklonu bucicama?
To the LIMIT!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Ledja....
« Odgovor #19 poslato: Mart 06, 2008, 03:32:06 posle podne »
Odlicna vjezba, i moze da bude dobra alternativa.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Ledja....
« Odgovor #20 poslato: Mart 06, 2008, 07:14:15 posle podne »
Ja trening za ledja pocinjem uvek sa hiperekstenzijom,odradim par 2 serije zagrevanja i 2 serije sa tegom koji drzim na grudima tokom vezbe...zatim prelazim na mrtvo dizanje...kod ove vezbe ne znam ko je pomenuo da tezine moraju biti velike????moze se striktno odraditi sa dosta manjim opterecenjem...i postici dobar efekat jer ne moze hiperekstenzija da se poredi sa mrtvim dizanjem,jednostavno nije to to...kasnije prelazim na veslanje sa T sipkom na donjem koturu i to podhvatom...a ne nadhvatom...onda radim siroke zgibove ispred glave,zatim veslanje u pretklonu i ubacim jos jednu vezbu po izboru za kraj...skoro svaki trening menjam raspored vezbi i kombinujem ubacivajuci neke druge ali mrtvo dizanje ostavim uvek na pocetku treninga jer osecam da mi ono stvarno daje snagu i punocu ledjnih misica...mislim da je nikako ne treba zaobilaziti i naravno dok se ne savlada tehnika pravilnog izvodjenja NE PREPORUCUJEM KORISCENJE VELIKIH TEZINA!
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: Ledja....
« Odgovor #21 poslato: Mart 11, 2008, 08:31:30 posle podne »
@graysky-bolove koje osecas shvati kao vrlo ozbiljnu opomenu!
Dugo sam osecao iste takve bolove do pre neku nedelju,kada sam se pruzio po podu,potpuno ukocen sa strahovitim bolovima!!!
Apsoltno nepokretan punih 15 minuta,kada sam uspeo na jedvite jade da dodjem do telefona da zovem hitnu pomoc.
Cuvaj svoju kicmu svuda a narocito u teretani.
Mada,sedenje za kompom,kada si verovatno nepomican nekoliko sati,kao i ja,moze dovesti do deformiteta i ostecenja kicme.
Imao sam potpuno iste simptome kao i ti.
Sada sams e oporavio,bez ikakve intervencije na kicmi,ali sam sada jako obazriv.
NAstavio sam sa teratanom,ali dozirano i pazljivo.
Pedjos je imao jos gora iskustva.
Obidji neku njegovu temu u kojoj prenosi svoja iskustva pa se informisi...
Ali se ne sali sa ledjima...

Spartak

  • Gost
Odg: Ledja....
« Odgovor #22 poslato: Mart 11, 2008, 08:53:40 posle podne »
dje si ti, nije te bilo davno, sjebo si ledja pa te nema?sto bi>?

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: Ledja....
« Odgovor #23 poslato: Mart 12, 2008, 10:20:52 pre podne »
@spartak-radim mnogo,treniram redovno,kao sto redovno posecujem forum.
Jedino ne komentarisem,jer ima toliko pametnijih i iskusnijih od mene.
Pratim budno sve sto se desava...